live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Ангеліна Шеремет 18 жовтня, 2018 четвер

Свій серед своїх: що писали в соцмережах Росляков та його жертви

Еспресо.TV знайшли сторінки в соцмережах жертв стрілка, дізналися більше про технікум, який займався пропагандою, та розкрили особистість вбивці

Убивця Владислав Росляков – 18-річний юнак. Він народився 29 серпня 2000 року. Батьки розлучені. Жив з мамою, яка працює санітаром в онкодиспансері. Батько хлопця на допиті зізнався, що йому важко було спілкуватися із сином, він нічого не розповідав про навчання. Друзів у хлопця, за словами батька, не було. Проблем із законом раніше теж не було. Так само були напружені стосунки із мамою. Батьки знали про захоплення сина зброєю, проте, не надавали цьому особливого значення.

Цікава історія з його акаунтами в соцмережах. У мережі "ВКонтакте" є дві сторінки "Владислав Росляков". Перша – із фото Владислава, але немає підтверджень, що це сам він, адже ще вчора цієї сторінки не було, вона не містить унікальних фото, усі коментарі свіжі. Записи 2016 року не доказ, адже зараз у ВК і Фейсбуці записи можна опублікувати заднім числом.

Друга - сторінка, звідки, власне, і робили скріншоти проросійських публікацій, які вмить поширилися мережею. Цей акаунт був неактивний більше двох років. Втім, знову ж таки, немає жодних підтверджень, що вона належить саме Рослякову. 

Що стосується власне вбитих студентів, то це були звичайні підлітки. Ми знайшли сторінки дев`ятьох із них у соціальних мережах. Звичайні інтереси, відповідно до їх віку: музика, комп`ютерні ігри, друзі, подорожі, меми, фільми, серіали. На сторінці одного з вбитих з'явилися коментарі знущального характеру від кількох юзерів. Втім, майже одразу прийшли і захисники.

Загалом, Росляков за своїм соціальним походженням та політичними поглядами не вирізнявся навіть з-поміж своїх жертв. Владислав здавався звичайним хлопцем, своїм серед своїх, з огляду на середовище, в якому він жив. 

Серед вбитих було і п`ятеро викладачі. Олександр Моісеєнко вирізняється концентрацією проросійських, антиукраїнських публікацій. Наприклад, останній запис Моісеєнка - репост антиукраїнського пабліка про аварію на російській ракеті "Союз", де ретранслюється теза російської пропаганди про погані українські деталі.

Ще викладач репостив з відповідних пабліків собі на сторінку заклики на кшталт "кончать Україну".
 
В цілому, викладач Олександр Моісеєнко пропагував російські та, відповідно, антиукраїнські цінності.

Сам "Керченський політехнічний коледж" активно відзначає російські свята і всіляко сприяє російській пропаганді. Ось такі заходи проводяться у цьому закладі: "День Референдума – День возрождения Крыма"

"Линейка: РОССИЯ, в тебе материнская сила, решительность, воля и честь. Спасибо, что ты у нас есть!"

 
А у рамках заходу "На страже Родины" юнаки-студенти відвідали військову частину окремого батальйону залізничних військ Російської Федерації на окупованій території.

Відповідна інформація міститься у розділі "Мероприятия" на сайті учбового закладу.

До речі, це відео сколихнуло мережу. Судячи з усього, концерт присвячений пам`яті Другої світовій війні. Учні на сцені стоять з автоматами і імітують свою загибель, скандуючи: "Бой идёт!"
 

Нагадаємо, 17 жовтня трапилась трагічна подія у окупованій Керчі. Студент 4 курсу Владислав Росляков підірвав саморобний вибуховий пристрій і розстріляв студентів та викладачів. Кількість загиблих на цей момент - 21 людина. Понад 50 осіб отримали поранення та травми.

Введіть слово, щоб почати