10 заходів, заради яких варто відвідати "Книжковий Арсенал"

Дар'я Тарасова
22 травня, 2019 середа
09:13

Щорічний найбільший книжковий фестиваль в Україні "Книжковий Арсенал" – це не просто масштабний книжковий ярмарок, а й унікальні зустрічі з письменниками, музичні та танцювальні перформанси, виставки та дискусії

Цього року Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" відбудеться вже вдев'яте. 5 днів зустрічей з цікавими українськими та іноземними письменниками, презентації, дискусії та тисячі книжковий новинок – це те, що робить "Книжковий Арсенал" однією з найцікавіших культурний події в Україні.

Фокус-темою цьогорічного фестивалю, який проходитиме у Мистецькому арсеналі з 22 по 26 травня, стане сусідство: взаємини між культурами, історіями й політиками сусідніх країн. Сусідство, яке передбачає відкриття одне одного через подорожі, переклади, спільні мистецькі проекти. 

Еспресо.TV відібрало 10 подій "Книжкового Арсеналу", які варто відвідати. 

Вечори музики біля бару BARnaSTIYKA

Коли: кожен день з 22 по 26 травня, 19:00
Де: другий поверх Арсеналу

"Книжковий Арсенал" матиме насичену музичними подіями програму. Так, наприклад, BARnaSTIYKA проведе 5 вечорів музики біля бару. У середу для відвідувачів гратиме Dj Dobryi Bober, у четвер можна буде почути саксофон, синтезатор, ефекти, імпровізацію від Ghost Cities, у п'ятницю – українську бардівську музику від гурту "Мало", у суботу - Dj-сет від засновників 20ft Radio Misha & David. А завершить програму жива традиційна українська музика з експедицій та архівів від US Orchestra.

"Ветеранський намет"

Коли: 22 травня, 17:00 (Вулична сцена) та 24 травня, 15:00 (Зал "Сфера")

Уже 5 років на сході України триває війна. Тисячі сімей знають про неї не з новин. У Росії активно друкуються і широко тиражуються не лише фейки в ЗМІ, а й художня література, що виправдовує російську агресію та героїзує ворогів України.

Українським волонтерам та учасникам сучасної війни є про що сказати. І програма "Ветеранський намет" стане особливим акцентом цьогорічного фестивалю. Упродовж "Книжкового Арсеналу" література про теперішню російсько-українську війну, написана учасниками бойових дій і волонтерами, буде представлена на спеціально обладнаному військовому наметі у дворі Мистецького арсеналу, де також відбуватимуться автограф-сесії авторів.

22 травня відбудеться презентація проекту "Ветеранська література на Книжковому Арсеналі", а 24-го – пройде дискусія "Ветеранська література як суспільне явище: державна підтримка, соціалізація, протидія гібридній агресії".

Поезія, музика, візуалізація від проекту "роздІловІ"

Коли: 22 травня, 20:00
Де: Музична сцена

За 7 років свого існування мультидисциплінарний проект "роздІловІ" завоював любов чималої аудиторії. "роздІловІ" – це унікальне поєднання сучасної поезії, музики і візуальних образів. Це не просто проект, це своєрідний мистецький твір, створений взаємодією різних видів мистецтва.

Цього року на "Книжковому Арсеналі" авторка ідеї Оля Михайлюк, поет і письменник Сергій Жадан, композитор Олексій Ворсоба, музикант Томаш Сікора, Сергій Пілявець та інші учасники проекту презентують перформанс "Поезія/музика/візуалізація - знаки взаємодії". Ця взаємодія різних видів мистецтва, які цілком можуть існувати окремо, підсилюватиме їх. 

Учасники "роздІловИх" – представники трьох сусідніх країн: України, Білорусі і Польщі, що резонує з темою цьогорічного фестивалю – сусідство.

Показ фільму "Бебісітери президента" та дискусія "Чому молоді не заходить політика?"

Коли: 23 травня, 15:00
Де: Кінозал

"Бебісітери президента" - це документальний проект "Громадського" про те, як молодь іде на вибори і долучається до соціально-політичних процесів. Героями фільму стали п’ятеро молодих людей віком від 18 до 25 років, які живуть у різних регіонах України і мають абсолютно різні світогляди. Кожен учасник отримав свого підопічного - кандидата у президенти, який і став головним об’єктом спостережень на найближчі кілька місяців. 

Герої стали такими собі бебісітерами, "няньками" для своїх "президентиків", які уважно слідкують, аби їхнє "мале й дурне" не накоїло біди собі й іншим.

Після перегляду кіноверсії відбудеться дискусія з авторами та героями стрічки на тему "Чому молоді не заходить політика?".

Зустріч із автором книжки "Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи" Міком Вікінґом

Коли: 23 травня, 17:00
Де: зал "Сфера"

Генеральний директор Інституту дослідження щастя у Копенгагені та один із провідних світових експертів у сфері щастя Мік Вікінґ точно знає, у чому секрет щастя. Адже його робота – дослідження рівня задоволення життям людей у різних куточках світу, вивчення причин та головних чинників. Науковий підхід дозволив дослідникам визначити, що ж впливає на наше життя та робить нас задоволеними. Результатами досліджень Мік Вікінґ поділився у своїх книжках "Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи" та "Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу", що стали світовими бестселерами.

Обидві книги вийшли в українському перекладі у видавництві "Клуб Сімейного Дозвілля". Письменник та дослідник щастя завітає на "Книжковий Арсенал" та проведе "хюґну" зустріч з читачами. 

Танцювальний перформанс "ТРЦ" Кристини Шишкарьової та Totem Young Ensemble

Коли: 23 травня, 18:00 
Де: Музична сцена

Totem Young Ensemble та художній керівник Totem Dance Кристина Шишкарьова представлять перформанс "ТРЦ" з нагоди публікації однойменної книжки Олександра Михеда.

Totem Dance – це не просто танцювальна школа. Це мистецький простір, який розвиває сучасний танець в Україні та виховує і вчить розуміти сучасне мистецтво не лише своїх маленьких та дорослих учнів, а й глядачів. 

Після перформансу відбудеться розмова "Поезія як нон-фікшн".

Музично-театральний перформанс за мотивами твору Девіда Ленга "The little match girl passion" / "Страсті за дівчинкою із сірниками"

Коли: 23 травня, 20:00
Де: музична сцена

Один з найяскравіших символів єднання – це танець. Переважна більшість танців спрямована на встановлення контакту - зорового та тактильного. Це створює потужне відчуття єдності, та чи не ілюзорне воно? Тісні обійми – не завжди символ миру.

Цю тему досліджуватиме програма Люби Морозової "Уявні танці". 

Музично-театральний перформанс за мотивами твору Девіда Ленга "The little match girl passion" / "Страсті за дівчинкою із сірниками" у виконанні вокального ансамблю сучасної музики Alter Ratio та за участі режисера-постановника Дмитра Костюмінського поєднує жах і красу.

Головна героїня – дівчинка, що помирає від холоду через байдужість сусідів. Танець тут проступає як на рівні сучасної пластики, так і у ритмічності вокальної лінії. І в ньому енергії відторгнення не менше, аніж бажання єдності.

Наукпоп-бесіда "Що приховує наша ДНК"

Коли: 25 травня, 12:00
Де: Вулична сцена

Людей завжди цікавили питання, хто ми такі насправді, хто наші пращури. На ці питання може відповісти наша ДНК, відкривши найнеочікуваніші подробиці про наше походження.

У 2019 році "Наш Формат" переклав та видав книжку американського генетика, дослідника Девіда Райха "Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК". Під час "Книжкового Арсеналу" клітинний біолог, популяризатор науки Ольга Маслова говоритиме про книжкову новинку, таємниці нашої ДНК та, зокрема, що ДНК може нам розповісти про історію та походження людства.

Розмова про науку приречена бути захопливою, якщо її проводить Ольга Маслова. Адже частина її діяльності і полягає в тому, щоб зробити науку цікавішою та доступнішою якомога ширшій аудиторії.

Дискусія "Ex nihilo: Чи можлива оригінальність"

Коли: 25 травня, 17:00
Де: зала "УВК"

Чи можлива оригінальність, коли всі слова давно вже написані? Це запозичення чи крадіжка? Дизайнерка Ольга Протасова, поет та ілюстратор Ілля Стронґовський разом з Олексієм Кондаком та перекладачкою Ганною Лелів з'ясовуватимуть це. Їхня публічна дискусія натхненна виходом книги Роберта Шора "Благай, кради і позичай". 

Книга розкриває хитрощі художників: як вони позичають ідеї, чи зляться на копіювальників, коли підробка стає оригіналом та чому авторське право – це право важливе.

Вистава "Упіймати Кайдаша" (за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім’я")

Коли: 26 травня, 18:00
Де: Музична сцена

Осучаснена версія повісті "Кайдашева сім'я" від "Дикого театру" якнайкраще розкриє тему сусідства – фокусу цьогорічного "Книжкового Арсеналу". Бо хто є найближчими сусідами, друзями й кровними ворогами, якщо не родичі, що живуть в одному обійсті? Режисер Максим Голенко та драматург Наталка Ворожбит переосмислили класичний сюжет. 

Вистава відбудеться в рамках перформативної програми Анастасії Гайшенець "Прибульці". Події цієї програми досліджуватимуть "чужорідність" і "інакшість": яким чином ми маркуємо все і всіх як "інших", хто є "прибульцем" у побутовому чи політичному значенні.

Вхід на всі події - за фестивальним квитком "Книжкового Арсеналу". 
Повний квиток на один день: 80 грн.
Пільговий квиток (школярі від 12 років, студенти, пенсіонери - за наявності посвідчення): 40 грн.
Сімейний квиток (на 2-х дорослих та 1-2 дитини віком від 12 років): 180 грн.
Абонемент на всі дні фестивалю: 300 грн.

Читайте також:
13 червня, 2021 неділя
В Білорусі помітили, як ЄС, РФ та США синхронно "зливають" Лукашенка
дощ
13 червня, 2021 неділя
Синоптик Наталка Діденко порадила не забувати у понеділок парасолі
13 червня, 2021 неділя
Після запуску "Північного потоку - 2" транзит газу через Білорусь "Газпром" скоротить на 80%
Київ
+18
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.88
  Купівля 26.88
  Продаж 27.09
 • EUR
  Купівля 32.48
  Продаж 32.87
 • Актуальне
 • Важливе
2021, вiвторок
15 червня
08:47
В Україні впродовж доби зафіксовано ​​​​1014 нових випадків COVID-19, померли 77 людей
08:43
В Україні через негоду без світла залишились 40 населених пунктів
08:29
Луїс Енріке
Євро-2020: Тренер збірної Іспанії вибачився перед фанами та назвав ключову причину невдачі зі Швецією

Опитування

Чи вірите Ви у те, що зустріч президентів України та Росії відбудеться?
08:22
Офіційний курс: ціна долара впала нижче 27 грн
08:21
Викорінити корупцію: Байден назвав умову вступу України до НАТО
07:42
Воїни-зенітники провели навчання в районі ООС
Доба в зоні ООС: окупанти 8 разів порушили режим тиші, двоє українських військових підірвалися на вибуховому пристрої
07:35
Кріштіану Роналду
Угорщина - Португалія: де та коли дивитись матч Євро-2020
07:05
Карім Бензема та Кіліан Мбаппе
Франція - Німеччина: де та коли дивитись матч Євро-2020
00:06
Іспанія - Швеція
Євро-2020: результати всіх матчів понеділка
2021, понедiлок
14 червня
23:57
Іспанія - Швеція
Іспанія і Швеція несподівано зіграли внічию на Євро-2020
23:02
Реджеп Ердоган
Ердоган Байдену: Туреччина не відмовиться від російських ЗРК С-400
22:49
Зеленський
Зеленський дорікнув НАТО за відсутність термінів отримання ПДЧ Україною
22:24
На Донбасі підірвалися двоє українських військових
22:22
ООН: від початку військового перевороту у М'янмі вбито понад 860 людей
22:05
Роман Безсмертний
Рішення про ПДЧ прийматимуть після 2025 року, - Безсмертний
21:49
Дмитро Гудков
Росіяни не готові до силових форматів протесту, - Гудков
21:31
Британія відтермінувала зняття карантинних обмежень на 4 тижні
21:25
Кінотеатри, масові заходи і групи в замках: Чехія з 1 липня послаблює карантин
21:09
Дмитро Кулеба
"Слабке з політичної і моральної точок зору": Кулеба про відмову Німеччини поставити в Україну озброєння
20:59
Єнс Столтенберг
Росія не має голосу щодо приєднання України до НАТО, - Столтенберг
20:56
Польща - Словаччина
Польща сенсаційно програла Словаччині на Євро-2020
20:27
Анонс
Форум Via Carpatia-2021
Go-A, "Гайдамаки", "Мандри" та театральні прем’єри: у Карпатах напередодні Дня Конституції пройде Форум Via Carpatia-2021
20:16
В Чорне море зайшли два бойові кораблі Британії та Нідерландів
20:13
Зеленський
Україна змушена по-іншому обирати пріоритетні сфери для проведення реформ, - Зеленський про співпрацю з МВФ
19:54
поліція
У Миколаєві 36-річний чоловік скоїв 18 ДТП і втікав від поліцейських
19:52
НАТО
На саміті НАТО згадали майбутнє членство України в Альянсі
19:29
Наталка Діденко
Синоптик Наталка Діденко попередила про грози й дощі у більшості областей
19:12
Тайсон Ф'юрі - Деонтей Вайлдер
Top Rank офіційно анонсувала бій Ф'юрі - Вайлдер: відомо дату та місце поєдинку
19:05
Леонід Буряк
Поважаю Росію, не зможу плювати в їхню сторону, адже нас багато пов'язувало, - екстренер збірної України
19:03
вакцинація рятувальників
Вакцинацію у МВЦ Києва перенесли з вихідних на 17-18 червня
19:01
В російському Новосибірську прогримів вибух на АЗС: 30 людей госпіталізовано
18:45
Вакцина Novavax показала понад 90% ефективності проти штамів коронавірусу, - дослідження
18:37
В Румунії померла друга людина з автобуса українських заробітчан, що потрапив в ДТП
18:22
На Одещині затримали понад 50 мігрантів-нелегалів із В'єтнаму
На Одещині затримали понад 50 мігрантів-нелегалів із В'єтнаму
18:04
Роман Протасевич
Шрами не від наручників, Лукашенко чи будь-хто інший в СІЗО не бив, скарг немає: білоруський режим знову показав Протасевича
18:02
сепар
Окупанти обстріляли українські позиції поблизу Новотошківського та Водяного
17:52
Шотландія - Чехія
Чехія впевнено перемогла Шотландію на Євро-2020
17:45
Віктор Ляшко
Ляшко запропонував посилити покарання за підробку документів про COVID-вакцинацію
17:39
Роберто Де Дзербі
Я тут заради грошей? Маячня, - італієць Де Дзербі пояснив, чому очолив "Шахтар"
17:37
Укрзалізниця
Центральний офіс Укрзалізниці буде скорочено приблизно на 700 осіб
Більше новин