10 заходів, заради яких варто відвідати "Книжковий Арсенал"

Дар'я Тарасова
22 травня, 2019 середа
09:13

Щорічний найбільший книжковий фестиваль в Україні "Книжковий Арсенал" – це не просто масштабний книжковий ярмарок, а й унікальні зустрічі з письменниками, музичні та танцювальні перформанси, виставки та дискусії

Зміст

Цього року Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" відбудеться вже вдев'яте. 5 днів зустрічей з цікавими українськими та іноземними письменниками, презентації, дискусії та тисячі книжковий новинок – це те, що робить "Книжковий Арсенал" однією з найцікавіших культурний події в Україні.

Фокус-темою цьогорічного фестивалю, який проходитиме у Мистецькому арсеналі з 22 по 26 травня, стане сусідство: взаємини між культурами, історіями й політиками сусідніх країн. Сусідство, яке передбачає відкриття одне одного через подорожі, переклади, спільні мистецькі проекти. 

Еспресо.TV відібрало 10 подій "Книжкового Арсеналу", які варто відвідати. 

Вечори музики біля бару BARnaSTIYKA

Коли: кожен день з 22 по 26 травня, 19:00
Де: другий поверх Арсеналу

"Книжковий Арсенал" матиме насичену музичними подіями програму. Так, наприклад, BARnaSTIYKA проведе 5 вечорів музики біля бару. У середу для відвідувачів гратиме Dj Dobryi Bober, у четвер можна буде почути саксофон, синтезатор, ефекти, імпровізацію від Ghost Cities, у п'ятницю – українську бардівську музику від гурту "Мало", у суботу - Dj-сет від засновників 20ft Radio Misha & David. А завершить програму жива традиційна українська музика з експедицій та архівів від US Orchestra.

"Ветеранський намет"

Коли: 22 травня, 17:00 (Вулична сцена) та 24 травня, 15:00 (Зал "Сфера")

Уже 5 років на сході України триває війна. Тисячі сімей знають про неї не з новин. У Росії активно друкуються і широко тиражуються не лише фейки в ЗМІ, а й художня література, що виправдовує російську агресію та героїзує ворогів України.

Українським волонтерам та учасникам сучасної війни є про що сказати. І програма "Ветеранський намет" стане особливим акцентом цьогорічного фестивалю. Упродовж "Книжкового Арсеналу" література про теперішню російсько-українську війну, написана учасниками бойових дій і волонтерами, буде представлена на спеціально обладнаному військовому наметі у дворі Мистецького арсеналу, де також відбуватимуться автограф-сесії авторів.

22 травня відбудеться презентація проекту "Ветеранська література на Книжковому Арсеналі", а 24-го – пройде дискусія "Ветеранська література як суспільне явище: державна підтримка, соціалізація, протидія гібридній агресії".

Поезія, музика, візуалізація від проекту "роздІловІ"

Коли: 22 травня, 20:00
Де: Музична сцена

За 7 років свого існування мультидисциплінарний проект "роздІловІ" завоював любов чималої аудиторії. "роздІловІ" – це унікальне поєднання сучасної поезії, музики і візуальних образів. Це не просто проект, це своєрідний мистецький твір, створений взаємодією різних видів мистецтва.

Цього року на "Книжковому Арсеналі" авторка ідеї Оля Михайлюк, поет і письменник Сергій Жадан, композитор Олексій Ворсоба, музикант Томаш Сікора, Сергій Пілявець та інші учасники проекту презентують перформанс "Поезія/музика/візуалізація - знаки взаємодії". Ця взаємодія різних видів мистецтва, які цілком можуть існувати окремо, підсилюватиме їх. 

Учасники "роздІловИх" – представники трьох сусідніх країн: України, Білорусі і Польщі, що резонує з темою цьогорічного фестивалю – сусідство.

Показ фільму "Бебісітери президента" та дискусія "Чому молоді не заходить політика?"

Коли: 23 травня, 15:00
Де: Кінозал

"Бебісітери президента" - це документальний проект "Громадського" про те, як молодь іде на вибори і долучається до соціально-політичних процесів. Героями фільму стали п’ятеро молодих людей віком від 18 до 25 років, які живуть у різних регіонах України і мають абсолютно різні світогляди. Кожен учасник отримав свого підопічного - кандидата у президенти, який і став головним об’єктом спостережень на найближчі кілька місяців. 

Герої стали такими собі бебісітерами, "няньками" для своїх "президентиків", які уважно слідкують, аби їхнє "мале й дурне" не накоїло біди собі й іншим.

Після перегляду кіноверсії відбудеться дискусія з авторами та героями стрічки на тему "Чому молоді не заходить політика?".

Зустріч із автором книжки "Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи" Міком Вікінґом

Коли: 23 травня, 17:00
Де: зал "Сфера"

Генеральний директор Інституту дослідження щастя у Копенгагені та один із провідних світових експертів у сфері щастя Мік Вікінґ точно знає, у чому секрет щастя. Адже його робота – дослідження рівня задоволення життям людей у різних куточках світу, вивчення причин та головних чинників. Науковий підхід дозволив дослідникам визначити, що ж впливає на наше життя та робить нас задоволеними. Результатами досліджень Мік Вікінґ поділився у своїх книжках "Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи" та "Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу", що стали світовими бестселерами.

Обидві книги вийшли в українському перекладі у видавництві "Клуб Сімейного Дозвілля". Письменник та дослідник щастя завітає на "Книжковий Арсенал" та проведе "хюґну" зустріч з читачами. 

Танцювальний перформанс "ТРЦ" Кристини Шишкарьової та Totem Young Ensemble

Коли: 23 травня, 18:00 
Де: Музична сцена

Totem Young Ensemble та художній керівник Totem Dance Кристина Шишкарьова представлять перформанс "ТРЦ" з нагоди публікації однойменної книжки Олександра Михеда.

Totem Dance – це не просто танцювальна школа. Це мистецький простір, який розвиває сучасний танець в Україні та виховує і вчить розуміти сучасне мистецтво не лише своїх маленьких та дорослих учнів, а й глядачів. 

Після перформансу відбудеться розмова "Поезія як нон-фікшн".

Музично-театральний перформанс за мотивами твору Девіда Ленга "The little match girl passion" / "Страсті за дівчинкою із сірниками"

Коли: 23 травня, 20:00
Де: музична сцена

Один з найяскравіших символів єднання – це танець. Переважна більшість танців спрямована на встановлення контакту - зорового та тактильного. Це створює потужне відчуття єдності, та чи не ілюзорне воно? Тісні обійми – не завжди символ миру.

Цю тему досліджуватиме програма Люби Морозової "Уявні танці". 

Музично-театральний перформанс за мотивами твору Девіда Ленга "The little match girl passion" / "Страсті за дівчинкою із сірниками" у виконанні вокального ансамблю сучасної музики Alter Ratio та за участі режисера-постановника Дмитра Костюмінського поєднує жах і красу.

Головна героїня – дівчинка, що помирає від холоду через байдужість сусідів. Танець тут проступає як на рівні сучасної пластики, так і у ритмічності вокальної лінії. І в ньому енергії відторгнення не менше, аніж бажання єдності.

Наукпоп-бесіда "Що приховує наша ДНК"

Коли: 25 травня, 12:00
Де: Вулична сцена

Людей завжди цікавили питання, хто ми такі насправді, хто наші пращури. На ці питання може відповісти наша ДНК, відкривши найнеочікуваніші подробиці про наше походження.

У 2019 році "Наш Формат" переклав та видав книжку американського генетика, дослідника Девіда Райха "Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК". Під час "Книжкового Арсеналу" клітинний біолог, популяризатор науки Ольга Маслова говоритиме про книжкову новинку, таємниці нашої ДНК та, зокрема, що ДНК може нам розповісти про історію та походження людства.

Розмова про науку приречена бути захопливою, якщо її проводить Ольга Маслова. Адже частина її діяльності і полягає в тому, щоб зробити науку цікавішою та доступнішою якомога ширшій аудиторії.

Дискусія "Ex nihilo: Чи можлива оригінальність"

Коли: 25 травня, 17:00
Де: зала "УВК"

Чи можлива оригінальність, коли всі слова давно вже написані? Це запозичення чи крадіжка? Дизайнерка Ольга Протасова, поет та ілюстратор Ілля Стронґовський разом з Олексієм Кондаком та перекладачкою Ганною Лелів з'ясовуватимуть це. Їхня публічна дискусія натхненна виходом книги Роберта Шора "Благай, кради і позичай". 

Книга розкриває хитрощі художників: як вони позичають ідеї, чи зляться на копіювальників, коли підробка стає оригіналом та чому авторське право – це право важливе.

Вистава "Упіймати Кайдаша" (за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім’я")

Коли: 26 травня, 18:00
Де: Музична сцена

Осучаснена версія повісті "Кайдашева сім'я" від "Дикого театру" якнайкраще розкриє тему сусідства – фокусу цьогорічного "Книжкового Арсеналу". Бо хто є найближчими сусідами, друзями й кровними ворогами, якщо не родичі, що живуть в одному обійсті? Режисер Максим Голенко та драматург Наталка Ворожбит переосмислили класичний сюжет. 

Вистава відбудеться в рамках перформативної програми Анастасії Гайшенець "Прибульці". Події цієї програми досліджуватимуть "чужорідність" і "інакшість": яким чином ми маркуємо все і всіх як "інших", хто є "прибульцем" у побутовому чи політичному значенні.

Вхід на всі події - за фестивальним квитком "Книжкового Арсеналу". 
Повний квиток на один день: 80 грн.
Пільговий квиток (школярі від 12 років, студенти, пенсіонери - за наявності посвідчення): 40 грн.
Сімейний квиток (на 2-х дорослих та 1-2 дитини віком від 12 років): 180 грн.
Абонемент на всі дні фестивалю: 300 грн.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
08:08
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
08:00
OPINION
Путін грає у Карибську кризу-2
07:54
втрати окупантів
ППО, 1050 військових і 5 артсистем: втрати армії РФ за добу війни в Україні
07:48
біткоїн
Біткоїн виріс до позначки більше ніж $99 тис.
07:00
Жаір Болсонару
Експрезидента Бразилії Болсонару звинуватили в спробі держперевороту у 2022 році
06:48
Ілон Маск
Ілон Маск розкритикував закон Австралії про заборону соцмереж для дітей молодших 16 років
06:41
Олаф Шольц
Шольц має намір балотуватися на другий термін від СДПН, - DW
06:31
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі 6 ракетоносіїв: загальний залп - до 23 "калібрів"
06:20
міни, замінований пляж
Україна використовуватиме надані США протипіхотні міни лише на власній території, - Пентагон
05:55
Анонс
Карпати, УПЛ
УПЛ: розклад матчів і трансляцій 14-го туру
05:30
Анонс
Збірна України, Грузія - Україна
Жеребкування Ліги націй: де та коли дивитись. З ким може зіграти Україна
05:26
Дональд Трамп
Трамп обрав нову претендентку на посаду генпрокурора США
04:43
Володимир Путін
"У продовженні цієї війни зацікавлена лише РФ": МЗС України відреагувало на заяву Путіна щодо використання "Орешніка"
03:34
вогонь, полум'я, пожежа
Партизани допомогли знищити російський підрозділ БПЛА на Донеччині
03:07
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Знаменитий тренер запропонував Роналду повернутись до європейського футболу
02:39
Покровськ
З початку доби 21 листопада на фронті відбулось 174 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському напрямку
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
Більше новин