10 фестивальних фільмів, які не можна пропустити на “Молодості”
У суботу, 25 травня, в Києві відкривається знаменитий український кінофестиваль “Молодість”. 48-й за ліком. Ми обрали 10 особливих фільмів, які варто переглянути протягом наступного тижня
“M” (Франція, документальний, 2018)
Режисерка: Іоланда Зоберман, яка знімає художнє та документальне кіно.
У її фільмі “Я - Іван, ти - Абрам” (1993) знімалися відомі радянські актори Янковський, Биков, Калягін. Картина була удостоєна нагород Каннського і Московського кінофестивалів. Документальний фільм “Ви б мали секс з арабом?” (2011) був показаний на кінофестивалі у Венеції.
Сюжет “М”: Менахем повертається до спільноти ультраортодоксальних євреїв. Тут він ріс, тут його співочий талант обожнювали... І саме тут він зазнавав постійного сексуального насильства.
Нагороди: Спеціальний приз журі кінофестивалю в Локарно.
“Невинний” (Швейцарія/Німеччина, художній, 2018)
Режисер: Сімон Жакеме, для якого це друга повнометражна картина. Дебютний фільм режисера “На війні” (2014) також показували на “Молодості”.
Сюжет “Невинного”: Рут віддана родині, ревним християнам-традиціоналістам, і своїй дослідницькій роботі. Однак минуле раптово нагадує про себе, коли у житті дівчини з'являється колишній коханець, ставлячи під сумнів її почуття, спосіб життя, а згодом і віру.
Фільм був номінований на нагороди фестивалів у Торонто, Сан-Себастьяні, Кельні і Гамбурзі.
“Пам’ять: як з’явився “Чужий” (США, документальний, 2019)
Режисер: Александр Філіпп, який знімав документалки про режисера “Зоряних війн” Джорджа Лукаса, знамениту сцену вбивства в душі з фільму Альфреда Гічкока “Психо” та про зомбі-жанр.
Сюжет: Натхненний щирою любов’ю до кіно (та соціології), фільм містить безліч унікальних архівних матеріалів, концептів і сценарних нотаток. Можна впевнено сказати, що після цієї стрічки ви подивитеся на “Чужого” (1979) Рідлі Скотта по-новому.
Фільм був номінований на нагороду фестивалю документального кіно у Копенгагені.
“Сліпа пляма” (Норвегія, художній, 2018)
Режисер: Тува Новотни - шведська акторка і співачка.
Сюжет: Мати намагається розібратися у складному психічному стані доньки-підлітка, який проявляється після трагічного випадку.
Нагороди кінофестивалів у Копенгагені, Сан-Себастьяні і Тронгеймі.
“Молодість” (Німеччина, художній, 2018)
Режисер: Дебютний фільм німецького актора Геннінга Гронковського.
Сюжет: Кіноподорож до яскравого гедоністичного світу сучасної молоді Берліна, де живуть чотири юні героїні. Та найперше це щирий і відвертий фільм про дружбу.
“Меланхолічка” (Німеччина, художній, 2019)
Режисер: дебютантка у великому кіно Сюзанна Гайнріх.
Сюжет: Дівчина блукає містом, шукаючи, де заночувати. Але їй немає місця серед студій йоги, художніх галерей і ліжок незнайомців. Постмодерна комедія у рожево-блакитних тонах.
Нагороди кінофестивалю у Саарбрюккені (Німеччина).
“Тремтіння” (Гватемала/Франція/Люксембург, художній, 2019)
Режисер: Хайро Бустаманте, для якого це друга повнометражна режисерська робота у кіно. Попередній фільм режисера “Ішканул” (2015) був висунутий від Гватемали на премію «Оскар» та був показаний у конкурсі Берлінале.
Сюжет: 40-річний Пабло – ревний прихожанин церкви євангелістів, батько двох чудових дітей. Проте гріховні почуття не оминають стороною. Коли Пабло закохується у чоловіка, родина і церква вирішують допомогти йому “одужати”.
Фільм претендував на нагороду Берлінського кінофестивалю 2019 року.
“Моя бабуся: пошук українських ідентичностей” (США, документальний, 2001)
Режисерка: Барбара Гаммер (1939-2019) - американська режисерка, одна з основоположниць квір-кіно.
Сюжет: Барбара Гаммер відправляється в своє рідне село в Україні в пошуках своїх коренів.
Фільм показують у програмі ретроспективи фільмів Гаммер, якій 15 травня виповнилося б 80 років.
“Генеза” (Канада, художній, 2018)
Режисер - Філіпп Лесаж, попередній фільм якого “Демони” кінокритик Ґай Лодж включив у список 10 найкращих фільмів 2015 року.
Сюжет: Троє підлітків переживають буремне перше кохання. Поки їхні ровесники пристосовуються до оточення, вони стоять на своєму і борються за право на любов і свободу.
Номінант на нагороди фестивалів у Копенгагені, Гамбурзі, Локарно, Стокгольмі та інших.
“Дні мороку” (Канада, художній, 2018)
Режисер - Максім Жиру, який раніше знімав кліпи та короткометражки, одна з яких перемагала на кінофестивалі у Торонто.
Попередній повний метр Жиру “Фелікс і Мейра” (2014) був висунутий Канадою на премію “Оскар”.
Сюжет “Днів мороку”: Друга світова війна. Щоб уникнути призову, Філіп тікає з Квебеку на захід Америки і заробляє на життя, зображаючи Чарлі Чапліна. Його мандри – це маревне занурення в темний бік американської мрії.
Фільм був номінований на нагороди кінофестивалів у Токіо і Торонто.
- Актуальне
- Важливе