Ексклюзив

10 фактів із життя Сергія Тігіпка

26 лютого, 2020 середа
14:53

Колишнього керівника виборчого штабу Віктора Януковича називають одним із потенційних наступників прем’єра Гончарука

Зміст

Сайт LB.ua із посиланням на власні джерела, повідомив про те, що команда Володимира Зеленського розпочала пошук нового прем’єр-міністра замість Олексія Гончарука. За даними джерел видання, серед претендентів – колишній соратник Януковича Сергій Тігіпко.

Президент Зеленський підтвердив, що зустрічався із Тігіпком, одначе не уточнив, чи обговорювали вони можливий прихід колишнього лідера партії "Сильна Україна" у Кабінет Міністрів.

Ми вирішили нагадати 10 фактів із життя колишнього першого секретаря Дніпропетровського обкому комсомолу. 

1. 60 років. Народився у селі Драгонешти Лазовського району Молдови. 1982 року закінчив Дніпропетровський металургійний інститут. За фахом - "інженер-металург". Після закінчення інституту, за його словами, пішов служити у армію танкістом тому, що офіцер там отримував більше, ніж випускник вишу - 240 рублів. ("Парламент-2002. Час вибору"). З 1982 по 1991 рік Сергій Леонідович пройшов шлях від секретаря комітету комсомолу Дніпропетровського механіко-металургійного технікуму до першого секретаря Дніпропетровського обкому комсомолу.

2. У жовтні 1991 року Сергій Леонідович почав займатися банківським бізнесом. Спочатку був заступником голови правління комерційного банку "Дніпро", потім п'ять років - керівником ПриватБанку. 5 липня 2007 році в інтерв'ю газеті "Сегодня" Павло Лазаренко заявив, що путівку у великий бізнес Сергію Тігіпку дав саме він. У рейтингу журналу "Новое время" "ТОП-100 найбагатших українців", опублікованому у жовтні 2019 року, статки Тігіпка оцінено у $407 млн.

3. У 1997 році за рекомендацією тодішнього першого помічника президента Олександра Разумкова, батька нинішнього голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Сергій Тігіпко був призначений віце-прем'єром з питань економіки в уряді Павла Лазаренка. У 1999 році став міністром економіки в уряді Віктора Ющенка. Але в червні 2000 року після непорозумінь з Леонідом Кучмою Сергій Леонідович пішов з Кабінету міністрів і став депутатом Верховної Ради (Павлоградський виборчий округ №36). Ще через півроку він очолив партію "Трудова Україна". 17 грудня 2002 року більшість Верховної Ради призначила Сергія Тігіпка головою Національного банку України.

4. Під час президентської кампанії 2004 року Сергій Тігіпко керував виборчим штабом Віктора Януковича. Але ще до завершення виборів Сергій Леонідович залишив цю посаду. "Коли я побачив, що не зможу вплинути на ситуацію, продовжувати далі кампанію в ролі керівника штабу не мало ніякого сенсу", - ось так пояснив він свої дії ("КИД", 23 квітня 2005 року). Водночас Віктор Янукович так прокоментував відхід Тігіпка і призначення на його місце Тараса Чорновола: "Різниця в тому, що Тарас Чорновіл - самостійна людина, що має власну думку, і в багатьох напрямках воно збігається з моїм; а Тігіпко робив тільки те, що йому підказували його політологи". Як стверджує Сергій Леонідович, після "помаранчевої революції" з Віктором Федоровичем вони не зустрічалися. Утім, зблизились Тігіпко і Янукович вже після президентських виборів 2010 року. Пізніше – в 2012-2014 роках Тігіпко був заступником голови Партії регіонів.

5. У жовтні 2009 року самовисунувся кандидатом в президенти України. Тоді ж став лідером партії "Сильна Україна". На президентських виборах 2010 року позиціонував себе як третя сила – між Януковичем і Тимошенко. Посів третє місце, отримавши підтримку 13,06% голосів виборців. Після цього Сергій Леонідович заявив, що не збирається грати другорядні ролі в уряді. Утім, цю роль йому таки довелося взяти на себе -  11 березня 2010 року Верховна Рада України призначила Сергія Тігіпка віце-прем'єр-міністром з питань економіки.

6. Сергій Тігіпко каже, що ніяких компроматів він не боїться, оскільки на сто відсотків упевнений, що все і завжди робив правильно. Правда, як каже Сергій Леонідович, "святих на політичному олімпі (і в бізнесі) немає" ("День", 14 липня 2000 р.). У травні 2001 року народний депутат Григорій Омельченко оприлюднив доповідну записку тодішнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка про факти відмивання в 1995-1996 роках через кореспондентські рахунки ПриватБанку $150 млн. Леонід Кучма доручив тодішньому прем'єр-міністру Євгену Марчуку і голові правління Нацбанку Віктору Ющенку вжити відповідних заходів. У серпні 2003 року інтернет-видання "Україна кримінальна" опублікувало лист одного з колишніх співробітників ГУБОЗ МВС України, який розповів про те, як в 1996 році він їхав до Дніпропетровська заарештовувати керівника Приватбанку Сергія Тігіпка. Підстава - "відмивання" грошей через банк в Латвії. Однак, як заявив колишній офіцер УБОЗу, арешт не відбувся - Сергія Леонідовича призначили віце-прем'єр-міністром. А з червня 1998 по липень 2000 року він навіть очолював комісію з питань повернення в Україну валютних цінностей, які незаконно знаходилися за межами країни.

7. Ще за часів віце-прем'єрства Сергія Тігіпка звинувачували в лобіюванні інтересів французької компанії з виробництва цементу Lafarge, до якої, за деякими даними, був близький Жак Ширак. Ця структура хотіла взяти під свій контроль Миколаївський, Кам'янець-Подільський та Луцький цементні заводи. Нібито за це Тігіпко був навіть нагороджений французьким орденом "Почесного легіону". А в уряді Віктора Ющенка міністр економіки Тігіпко лобіював інтереси Григорія Суркіса і Віктора Медведчука. Так, принаймні, стверджувала Юлія Тимошенко ("Українська правда", 27 квітня 2001 р.). За її словами, реформа в енергетиці гальмувалася саме Сергієм Леонідовичем. "Він не зміг знайти собі місце в уряді, який працював чесно і прозоро, не лобіюючи нічиїх інтересів", - стверджує Тимошенко. Сам же Сергій Леонідович уже після того, як пішов з уряду Віктора Ющенка сказав: "Олігархи - ті ж українські громадяни, і ставитися до них потрібно так само, як і до інших" ("День", 14 липня 2000 р.).

8. У квітні 2014 року Сергій Тігіпко побував в захопленій проросійськими силами будівлі обласного управління СБУ в Луганську. Тоді він заявив, що там немає заручників. "Те, що там є заручники, - брехня", - заявив він на брифінгу. Сергій Леонідович розповів, що відвідав Луганськ у ніч із 8 на 9 квітня і вів близько 2 годин переговори з тими людьми, які захопили будівлю. Тігіпко тоді спростував інформацію, що будівлю захопили громадяни Росії: "Усі розмови, що там присутні росіяни, це - вигадка, там жителі Луганської області".

9. У семирічному віці Сергій Леонідович, за його власним визнанням, писав вірші, і читав їх своїй мамі. Втім, швидко зрозумів, що це у нього виходить погано, тому і кинув римувати. Любить спорт. Як зізнається сам Тігіпко, теніс він залишив після того, як пішов з Кабінету міністрів. Сергій Леонідович "тягає залізо". Серед захоплень Тігіпко: футбол, плавання, гірські лижі, карти, читання книг. Улюблені письменники - Михайло Булгаков, Іван Бунін. У 2001 році Сергій Леонідович планував завести бджіл. І завів: "Що стосується бджіл, то вони були, більше того – як і раніше, є. Мій покійний батько очолював пасіку, був професійним бджолярем, так само, як і дід. Я бачив все це з дитинства, і в мене був до цього певний інтерес" (журнал "Профіль", серпень 2007 р.).

10. Розлучений. Був у двох шлюбах - з Наталією Тігіпко та Вікторією Тігіпко. Має двох доньок – Асю, Ганну і двох синів – Тимофія і Леонтія.  

Теги:
Читайте також:
Київ
+22°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.03
    Купівля 41.03
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.47
    Продаж 45.19
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
18:31
У 59-й ОМБр завершили службову перевірку після звернення парамедикині Пташки щодо діяльності командира. Що виявили
18:28
окупанти в Криму
У Росії навряд чи закінчиться військова техніка у 2025 році, – розвідка Естонії
18:21
Олександр Лукашенко
У КНДР повідомили, що Лукашенко пообіцяв працювати "над подальшим розширенням співпраці" держав
18:11
Фредерік Бегбедер
Суд відхилив позов проти Фредеріка Беґбедера, звинуваченого у зґвалтуванні
18:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Убивство Фаріон. Чому надмірний піар може зашкодити знайти реального замовника?
18:01
Сергій Жадан
Жадан про військових і цивільних: "Тилу не потрібно соромитися своєї втоми"
17:58
відключення електроенергії
Графіки вимкнень світла 27 липня діятимуть лише 6 годин на добу: подробиці
17:52
Дмитро Лазуткін
У Міноборони розповіли, чи з'являться електронні повістки в застосунку Резерв+
Більше новин