Як під час пандемії коронавірусу зберегти психічне здоров’я

Ірина Коваль
17 березня, 2020 вiвторок
13:05

Звичайний ритм життя українців змінився, в країні запровадили серйозні карантинні заходи. Як і що українці можуть і повинні робити під час пандемії коронавірусу

Зміст

Прийнято рішення в Україні закрити усі ТРЦ та магазини, крім продуктових та аптек. Зачиняються заклади громадського харчування, салони і перукарні, більшість підприємств перевели працівників на роботу он-лайн, тобто не виходячи з будинку. Закриваються кордони і навіть міжміське сполучення.

У світі зростає кількість випадків коронавірусу і тому все частіше ми чуємо, що карантин – це перш за все стримувальна дія, щоб не дати можливості розповсюдження вірусу.

Більшість з нас, ймовірніше 60-80%% заразяться вірусом

Проте, якщо у вас сильний імунітет, ви молоді, не маєте серйозних хронічних захворювань і не курите все має пройти легко. Ви можете навіть не помітити, що у вас коронавірус і сплутати з ГРВІ

Але 10-20%% можуть мати серйозні проблеми і потребувати стаціонарного лікування. Саме тому ВООЗ закликає уряди всіх країн світу вжити заходи для уповільнення розповсюдження вірусу. Якщо ж події в країні будуть розгортатися швидко, тисячам одночасно може знадобитися екстрена допомога. Важко знайти країни світу, які можуть надати одночасно реанімацію для такої кількості людей.

Водночас українці поділилися на дві категорії: одні пишуть гнівні дописи у соціальних мережах, переконують усіх, що це - світова змова і не розуміють для чого все це. Інші панічно бояться вірусу, скупили продукти першої необхідності, зачинили двері своєї оселі і не пропускають жодної новини та шукають, де можна зробити тест на коронавірус.

Не знаю в якій когорті ви, але точно впевнена, усім варто заспокоїтися і робити свою справу в умовах карантину.

Найперше, перестати панікувати. Це зовсім не означає, що не потрібно цікавитися тим, що відбувається в країні та світі. Просто направте свою енергію на те, що дійсно вам під силу і дійте.

Якщо ви залишилися вдома і працюєте тепер он-лайн це означає, що ви не витрачаєте час на дорогу, а значить можете нарешті виспатися.

У вас з’явилася реальна можливість не бігати галопом по квартирі збираючи всю родину, кого в дитячий садок, кого до школи. А у своє задоволення приготувати смачний сніданок, випити у тиші філіжанку смачної ароматної кави або насолодитися щойно приготованим фрешем.

Розслабтеся, використайте цей час на повну по догляду за собою.

Сонце з кожним днем радує нас все більше. Зробіть ранкову зарядку або йогу біля вікна, додатково отримаєте заряд вітаміну D.

Звичайно, ви хочете бути в курсі останніх новин і нічого не пропустити. Але якщо читати всю інформацію тих, хто хоче схопити хайп на коронавірусі, можна пережити неабиякий стрес. Тому оберіть декілька джерел, яким можна довіряти, наприклад: https://www.who.int/ чи https://covid19.com.ua/?

Не нагнітайте ситуацію і не слухайте тих, хто говорить чи пише, що всі помруть від Covid-19. Статистика говорить про інше, більшість одужає. Офіційна інформація тут.

Якщо не вдається побороти паніку всіма можливими шляхами і ви не можете заспокоїтися, скористайтеся аромотерапією. Для цього візьміть ефірні олії, наприклад лаванди чи меліси. Розслабтеся і зробіть вправи з дихання, їх зараз дуже багато в інтернеті. Увечері прийміть розслаблюючу ванну, включіть музику для релаксу.

Зараз вдалий час, щоб навчитися готувати їжу вдома. Але якщо вам таке заняття не до душі, то можна замовити страви з кафе чи ресторанів, більшість закладів переходять на інший формат.

Звичайно їжа, яку ви замовите з ресторану навряд чи представлятиме велику небезпеку. Але треба бути впевненим, що людина яка її готувала була здоровою і випадково на неї не чхнула чи кашлянула. Якщо ж їжу приготовано належним чином, то все буде добре.

Якщо ви замовляєте продукти з супермаркету, то попросіть, щоб пакунок залишили під дверима. Після викиньте пакет і помийте руки.

Якщо ви працюєте у службі доставки, то знаходитеся у зоні ризику. Варто, щоб роботодавці забезпечила вас спеціальними костюмами, окулярами, рукавичками, та масками, які варто змінювати кожні 2 години.

Під час карантину не варто приймати гостей чи відправляти дітей до бабусь та дідусів. В цей час, краще всім залишитися вдома.

Звичайно тепер у вас є можливість більше часу проводити з дітьми. Нарешті поспілкуватися, приготувати разом вечерю, подивитися улюблену комедію, почитати дітям книжки, помалювати, пограти в ігри. Можна вигадати багато корисних занять наприклад, знайдіть насіння квітів і висадіть разом з дітьми у горщик на балконі чи на подвір'ї, біля будинку.

А ще можна влаштувати віртуальну екскурсію у найвідоміші музеї світу. Тут за посиланням - безкоштовні віртуальні екскурсії, які працюють під час карантину.

Є ще один важливий момент, батьки мають працювати, а коли діти знаходяться вдома це дуже важко. Тому родині потрібно зібратися всім разом і встановити правила. Визначитися скільки часу батьки працюють, а діти навчаються, граються, малюють чи читають самостійно. Потім скільки часу всі проводять разом. Бажано, розділити квартиру на окремі зони, щоб члени сім’ї не заважали одне одному.

Варто пояснити дітям, що відбувається, бо дивно спостерігати картину, коли діти на карантині гуляють і розважаються на вулиці з однолітками. Не відпускайте дітей самих, краще вийдіть прогулятися родиною в парк чи найближчий сквер і уникайте людей.

Кожен, хто старше 60 років та має хронічні захворювання такі, як діабет, астма чи серцево-судинні хвороби повинні залишатися вдома під час карантину і не виходити по можливості, навіть в магазин.

Дізнайтеся чи мешкають поблизу вас, люди літнього віку або мами з малюками, які потребують допомоги. Можливо цим людям потрібні продукти чи засоби першої необхідності. Коли ми підтримуємо інших у нас з’являється стимул і так буде легше пережити цей карантин.

Пам’ятайте, що Covid-19 – це вірус і він боїться води з милом. Тому навчіться мити руки часто і правильно. Намагайтеся не чіпати обличчя та очі. За перших ознак застуди, зателефонуйте сімейному лікарю.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.73
    Купівля 41.73
    Продаж 42.27
  • EUR
    Купівля 43.53
    Продаж 44.24
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
23 грудня
14:56
світло
В Україні 23 грудня запровадили аварійні відключення світла
14:53
Дональд Трамп
Трамп вважає, що "деякий час" варто не забороняти роботу TikTok у США
14:46
танк Leopard 1
Дві системи Patriot, 15 танків Leopard, 30 бронеавтомобілів MRAP: Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги
14:29
Оновлено
Суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваному у вбивстві підлітка на фунікулері
14:24
Володимир Зеленський
"Хоче допомогти РФ витіснити газ від США та інших партнерів з Європи": Зеленський про зустріч Фіцо з Путіним
14:20
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:11
банк Intesa
Найбільший італійський банк Intesa Sanpaolo припиняє приймання платежів у євро від російських банків, - ЗМІ
14:01
OPINION
Путін хоче довести самому собі, що не варто боятися Трампа
14:01
Зірка "Гладіатора 2" Дензел Вашингтон став священником
13:39
Ексклюзив
Кім Чен Ин та Путін
У КНДР немає технологій для виготовлення сучасних дронів, - експерт з питань національної безпеки Варченко
13:37
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
У розвідці Великої Британії підрахували, скільки безпілотників запустила Росія по Україні за минулий місяць
13:32
На фото: Блейк Лавлі
Блейк Лайвлі звинуватила режисера "Покинь, якщо кохаєш" Бальдоні у домаганнях, його адвокат назвав скаргу ганебною
13:22
Огляд
Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч)
Усик погодився на ще один реванш, а росіянам дозволили виступати на Олімпіаді. Головні новини світового спорту за тиждень
13:17
Верховна Рада
Комітет ВР підтримав за основу законопроєкт про декриміналізацію порно
13:16
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія зранку 23 грудня знову запустила по Україні дрони: на Київщині спрацювала ППО
13:02
Оновлено
У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп
Трагедія на Різдвяному ярмарку в Магдебурзі: в МЗС розповіли про стан пораненої українки
12:59
Олександр Лукашенко
У Білорусі оприлюднили список кандидатів на вибори президента: самопроголошений Лукашенко балотується всьоме
12:44
Марк Рютте
"Це несправедливо": Рютте заявив, що просив Зеленського припинити критикувати Шольца
12:34
Інший Ірак
Іракські ополченці домовилися припинити атаки на Ізраїль, - ЗМІ
12:34
Аналітика
YouControl: Доходи ресторанного бізнесу в Україні торік приросли на 120%: хто заробив найбільше? 
12:32
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Потенціал для ударів по РФ потрібно вдосконалювати, - Згурець
12:24
Молдова
У Росії заявили, що влада Молдови нібито готує план операції в окупованому Придністров'ї
12:23
Огляд
російська пропаганда
Викриття іспаномовних ЗМІ, які просувають кремлівські наративи (друга частина)
12:13
землетрус
У Туреччині стався землетрус магнітудою 4,7
12:01
OPINION
Вибори в Румунії зманіпулювала не тільки Росія, а й місцеві "умільці"
11:40
Ексклюзив
окупанти Маріуполь
Ожило чотири полігони, ситуація в Маріуполі нагадує підготовку до Вугледарського наступу, - Андрющенко
11:37
Євробачення-2025: українці обрали членів журі фіналу Нацвідбору
11:19
МВФ
Україна отримала $1,1 млрд від МВФ
11:11
Огляд
світ, міжнародний огляд
Росія страчує дедалі більше українських військовополонених, а мільйони біженців з України все ще перебувають у стані невизначеності. Акценти світових ЗМІ 23 грудня
11:00
електроенергія
Споживання електроенергії зростає через похолодання: ситуація в енергосистемі 23 грудня
10:32
Евакуаційне судно для вивезення російських військ із Сирії зламалось у відкритому морі, - ГУР
10:13
МСЕК
Реформа МСЕК: у МОЗ розповіли, хто зі статусом інвалідності має пройти повторний огляд і коли
10:09
Зонд NASA готується наблизитися до Сонця на рекордно близьку відстань
10:06
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
На ТОТ Запорізької області росіяни "націоналізували" 43 об'єкти нерухомості, - депутатка райради Сисоєва
10:01
OPINION
Про ціну поразки
09:33
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 23 грудня: скільки коштують долар та євро в обмінниках
09:21
шахеди, ППО, ЗСУ
Сили оборони збили 52 російських БПЛА, ще 25 "шахедів" не досягли цілей
09:19
У Голосіївському районі Києва тимчасово ускладнений рух транспорту
09:03
В Індонезії знімуть документальний фільм про кримськотатарський народ в Україні
09:00
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Дії ЗСУ на випередження не дають можливості росіянам форсувати Дніпро на Херсонщині, - речник УДА Братчук
Більше новин