live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Думати, як дельфін, бігати, як Муракамі – 5 книг з корисними лайфхаками

За нинішніх умов корисні книжки – це ті, що позбавляють тривоги й непевності, даруючи або щасливе забуття від гостросюжетного чтива, або ділячись життєвою мудрістю

І неважливо, хто саме пропонує спокій і впевненість у своїй оповіді – даоський мудрець чи молода мама, японський класик літератури чи український шкільний вчитель – усе це неоціненні знання, які допоможуть вижити.

Харукі Муракамі. Про що я говорю, коли говорю про біг. – К.: Yakaboo Publishing, 2020

Автор цієї книжки, один з найвідоміших у світі сучасних письменників, недаремно вважає, що чесно писати про біг і чесно писати про себе – практично те саме. Тож не дивно, що він пропонує вважати своє твориво чимось на кшталт мемуарів про біг. 

Насправді ж, як дізнаємося далі, крім хмар і річки, про які думає бігун, нас чекають цікавезні роздуми про багато важливих речей. І не лише про літературу чи джаз, знавцем якого вважається автор. 

“Для мене біг — це водночас і тренування, і метафора, - зазначає він. - Бігаючи щодня, беручи участь у різноманітних змаганнях, я потроху підіймаю планку, підвищую вимоги і зростаю над собою. Саме тому я день у день так сумлінно працюю — щоб вийти на вищий рівень. Я аж ніяк не видатний бігун. Радше звичайний, тобто цілком посередній. Але це не важливо. Важливо те, чи покращилися мої показники порівняно з попереднім днем. У забігах на довгу дистанцію єдиний суперник, якого треба перемогти, — це ти сам, той, що був раніше”.

Максим Роменский. Переговоры с дельфинами. – Х.: Фабула, 2020

Ця книга написана переговірником, який не знає жодної мови програмування, але багато років поспіль допомагає айтішникам домовлятися з клієнтами і між собою. А що було робити, питається автор, коли розробник поводиться по-свинськи? 

“Именно тогда у меня возникла метафора, которая до сих пор определяет мой подход к переговорам в IT-индустрии, - згадує він. - Передо мной была стая дельфинов. Очень умных, изящно владеющих логикой, общающихся на непонятном языке, любящих играть, но абсолютно неспособных сосредоточиться на чем-то таком, что их не интересует. В этих случаях они просто уплывали. Весь мой опыт работал ровно до тех пор, пока им было интересно. Если нет - эти дельфины с лэптопами моментально с комфортом располагались на дне и переставали меня замечать”. 

Відтак, ця книжка - тверезий погляд на сучасні реалії IT-індустрії, яка допоможе всім, кому доводиться регулярно спілкуватися з IT-відділами, поставниками і навіть окремими програмістами, і перш за все – керівникам рівня Team leader і Project manager. На основі реальних кейсів ви дізнаєтеся про те, що робить переговори в IT-середовищі особливими, які поведінкові алгоритми їх супроводжують і яку техніку можна використати в тих ситуаціях, коли переговори явно заходять в глухий кут.

Ентоні де Мелло. Мудрість за одну хвилину. – Х.: Фоліо, 2019

Ця книжка булa нaпиcaнa нe для тoгo, щоб повчати, a щоб пpoбуджувaти. Нa її cтopiнкax живe Мудpicть, яка може вiдкpитиcя кoжнoму, але для відкриття якoї зaмaлo лишe cлiв. Читаючи цi пpитчі й oпoвiдки Мaйcтpa, нa кожну з якиx пoтpiбнo нe бiльшe хвилини, можна несподівано вiдкpити для ceбe Мoвчaзнe Вчeння (iнoдi в дpукoвaниx cлoвax, a iнoдi - у порожнечі мiж pядкiв), уcвiдoмити йoгo пpиxoвaну зa eмoцiями i думками глибину й ocягнути мудрість, cилу i кpacу справжнього Пpoбуджeння. Загалом у цих історіях, розказаних від імені Майстра, або Вчителя, мовить не одна людина. Це і індійський гуру, і дзенський чернець, і даоський мудрець, і єврейський рабин, і християнський священик, і суфійської містик. Це Лао-цзи, Сократ, Будда, Ісус, Заратустра і Магомет. Майстер міг жити і в VII столітті і в XXІ-му. Його мудрість в рівній мірі належить і Заходу, і Сходу. Але хіба так важливі історичні екскурси, адже історія - лише перелік подій, а не саме Життя.

Ігор Хворостяний. Українська мова: лайфхаки. – Х.: Ранок, 2020

Навіть в умовах карантину навчання ще ніхто не відміняв, і звичні екзамени не зникнуть, а хіба що наберуть інакшої форми. Тож цей посібник у формі корисних порад (лайфхаків) призначений для вивчення української мови та підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Він містить теоретичний матеріал, приклади виконання типових для ЗНО тестів, а також завдання різного рівня складності для групової та індивідуальної роботи.Теоретичний матеріал наведено в стислому й доступному форматі. Передбачено самостійне планування навчальної діяльності. Практичні завдання спрямовані на вироблення мовленнєвих компетенцій, розвиток критичного мислення та творчого підходу до навчання.Видання розраховане насамперед на учнів 9-11 класів, проте може бути цінним для вчителів і репетиторів, усіх зацікавлених в опануванні українською мовою.

Анна Бикова. Як подружити дітей з емоціями. Поради “Лінивої мами”. – К.: Book Chef, 2019

Відома своєю активністю “лінива мама”, авторка цієї книжки, цього разу замірилася потішити не лише молодих мам порадами щодо виховання й розвитку дитини, але й залучити дітей до читання й познайомити їх із людськими реакціями на різні ситуації, що трапляються в житті. З цієї книги-тренінгу з розпізнання емоцій батьки й діти довідаються про основні емоції, які в них виникають, навчаться розрізняти їх у рідних і друзів, а заразом спробують намалювати свої відчуття різними барвами й навіть позбутися тих емоцій, які завдають прикрощів. 

“Головне для батьків - зрозуміти, що не може бути правильних ї неправильних відповідей, - підказує авторка. - Так само, як не може бути правильної чи неправильної емоційної реакції на будь-яку подію. Кожна емоція має право на існування. Визнавайте будь-яку відповідь дитини, досліджуючи її особливості сприйняття й емоційного реагування. Прагніть більше дізнатися про емоційний світ дитини, щоб ліпше розуміти її. Поясніть їй, що будь-яка відповідь правильна, тут не може бути помилок”.

 

Все по темі

новини партнерів

6 червня, 2020 субота

6 червня, 2020 субота

5 червня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати