live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Балтійські президенти нагадують про правду


фото: youtube
Напередодні 75-ї річниці перемоги у Другій Світовій війні президенти Латвії, Естонії та Литви нагадали світу, що окупація їхніх країн продовжилася і після краху гітлеризму

Тільки це була вже не нацистська, а радянська окупація.

Нагадування балтійських президентів змушує подивитися на підсумки Другої Світової війни куди більш реалістично, ніж так, як це роблять в Москві і з чим готовий погодитися багато хто на Заході і у пострадянських країнах. По-перше, доводиться згадати, що до 22 червня 1941 року радянський режим був союзником нацизму і у згоді з Гітлером окупував і анексував як частини окремих країн Європи, так і цілі держави. І це при тому, що у анексії країн Балтії не було ніякої стратегічної необхідності, адже на момент окупації на їхній території вже перебували радянські війська і військові бази. До того ж сам вступ СРСР у війну на боці демократичного світу був вимушеним і стався через “віроломний”, як любила підкреслювати радянська пропаганда, напад Гітлера на СРСР. Тобто Гітлер підірвав віру Сталіна у свою миролюбність! Який ідіот цей кривавий генералісимус!

По-друге, доводиться визнати, що і після перемоги велика частина Європи свободи не отримала, а балтійські країни так и просто залишилися частиною країни-окупанта. При цьому окупація Сталіна мало в чому відрізнялася від окупації Гітлера - від репресій проти корінного населення і політичних опонентів і до масового переселення “колоністів”, які повинні були змінити демографічний баланс в окупованих країнах. До речі, сьогодні ті ж методи в Криму застосовує гідний спадкоємець нацизму і більшовизму - клептократичний режим Путіна.

По-третє, доводиться згадати, що сам факт окупації і анексії був офіційно визнаний не тільки у самих балтійських країнах, але і вищим керівництвом Радянського Союзу. Саме Державна Рада СРСР визнала відновлення незалежності Латвії, Литви та Естонії. При цьому постанову цього органу було схвалено як президентом СРСР, так і президентом Російської Федерації - республіки, яка підтримала відновлення незалежності балтійських країн ще до рішення керівництва Радянського Союзу.

Таким чином, Путін і його оточення не просто намагаються нахабно переписати історію Другої Світової, а й відмовляються від політичних рішень власної держави. Що, знову-таки, відбувається аж ніяк не вперше. Але це не означає, що Путіну і його співвітчизникам не потрібно нагадувати про правду, про те, що відбувалося насправді.

І тим більше варто це робити у день річниці перемоги у Другій Світовій війні. Президенти балтійських країн вибрали правильну дату.

новини партнерів

31 травня, 2020 неділя

31 травня, 2020 неділя

30 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати