Жити повноцінно після раку: директор онкоцентру Володимир Ященко — про те, як у TomoClinic лікують рак

Дана Гольденберг
2 липня, 2020 четвер
13:57

Про сучасне лікування раку, про “трьох китів” і промені, які і зціляють, і щадять; про те, як важливо зберегти якість життя після лікування, — розповів директор онкологічного центру TomoClinic Володимир Ященко

Володимире Михайловичу, в червні TomoClinic виповнилося 5 років, ювілей прийнято відзначати досягненнями. Що таке досягнення онкоцентру?

Наші досягнення — люди, яким ми змогли допомогти за минулі 5 років. А це понад 3 тис. пацієнтів з усіх куточків України і навіть з-за кордону. 5 років — невеликий термін, проте за кожним днем ​​нашої роботи стоїть колосальна праця медперсоналу і врятовані життя. Повірте, це не високі слова, а реальність. Адже ми починали як Центр променевої терапії, а зараз TomoClinic — клініка, в якій пацієнти отримують в одному місці повноцінну онкологічну допомогу: від консультації, діагностики та комплексного лікування — до повної реабілітації.

Що таке комплексне лікування?

Це кілька методів, які проводять поетапно. Адже в онкології не існує одного універсального способу, який міг би зупинити або знищити злоякісний процес в організмі. У більшості випадків необхідний комплекс, а в нього входять як класичні методи (променева терапія, хіміотерапія, хірургія, антигормональна терапія), так і інноваційні (таргетна терапія, імунотерапія). Ось чому, стартувавши з променевої терапії, ми прийшли до відкриття відділень хіміотерапії та хірургії. Наші фахівці застосовують усі методи лікування, які я назвав. Окремим напрямком я б виділив інтервенційну радіологію — новітній високотехнологічний метод, який ми також використовуємо широко і успішно.

Нам є чим пишатися — я це кажу з упевненістю. TomoClinic ні в чому не поступається провідним онкоцентрам світу, а з променевої терапії — ми одні з кращих в Європі і кращі в Україні.


Сучасний стаціонар за рівнем комфорту не поступається готелям високого класу

Що відрізняє променеву терапію у вашому центрі і чому ви починали саме з неї?

Ми стартували як Центр променевої терапії, тому що цей метод — один з основних у лікуванні злоякісних утворень: більш ніж у 70% випадків без нього не обійтися. Нашою метою була не просто радіотерапія, а високоточне променеве лікування, яке є в світі і яке, знищуючи пухлину, зберігає людині якість життя — дає можливість жити так само повноцінно, як і до захворювання. Тому ми обладнали клініку двома новітніми лінійними прискорювачами. Причому система Томотерапіі, яка діє в нашому центрі, — унікальна для України, єдина в країні, що дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, максимально захищає здорові тканини і органи. Це означає, що пацієнт позбавлений серйозних ускладнень, які нерідко виникають при лікуванні на застарілих апаратах.

Як це відбувається? У чому сенс такої щадної променевої терапії?

Коли ми говоримо про променеву терапію, маємо на увазі знищення пухлини за допомогою радіоактивного випромінювання. Якщо пояснювати простими словами, то променям «все одно», самі по собі вони не розрізняють ракову і здорову тканину, можуть пройти крізь тіло людини, як стріла, що пронизує яблуко. І тільки застосування ультрасучасних високих технологій дає можливість направити їх точно в ціль — на злоякісне утворення. Тому сама підготовка пацієнта до опромінення — величезна математична робота. Адже в нашому організмі все має неправильні контури: немає ідеальних квадратів, прямокутників або овалів. Крім того, органи інтимно пов'язані, тісно прилягають один до одного. І при цьому головна наша задача, щоб промені вдарили чітко в пухлину (незалежно від складності її контурів) і не зачепили здорові тканини.

Як ви цього досягаєте?

Завдяки «трьом китам», на яких стоїть променева терапія в нашому центрі, — це обладнання, планування і колосальний досвід фахівців. В апарати вбудовані комп'ютерні томографи, перед опроміненням кожен пацієнт проходить КТ, і фахівці бачать кордони утворення. Точність планування променевої терапії полягає саме в чіткості визначення контурів пухлини, а візуальний контроль у нас проводиться щодня.

Якщо орган-мішень змінює свої координати — наприклад, в процесі лікування пацієнт може схуднути або набрати вагу, може з'явитися набряклість, — необхідна корекція, щоб не опромінювалися прилеглі органи. Можливість помилки виключена повністю, тому що сама апаратура блокує випромінювання і сигналить медичним фізикам, що необхідно перепланування. Можете уявити, яка це відповідальність, наскільки серйозний процес відбувається.


Високоточна і безпечна променева терапія: пухлина отримує вбивчу для неї дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними

Точність планування променевої терапії — в чіткості визначення контурів пухлини: візуальний контроль проводиться щодня

Найпотужніші сервери більше двох діб роблять обчислення, щоб передати математичну модель машині, і машина виконала б завдання. Перед тим як лікувати пацієнта ми все «відкатуємо» на фантомі, тобто на спеціальному пристрої проводиться опромінення, і фахівці бачать, наскільки збігається початковий план і те, що може виконати апарат. Тільки при більш ніж 95-процентному збігу беремо пацієнта на опромінення. Кожен наш пацієнт проходить таку процедуру. Кожен! Щодня ми контролюємо, чи на місці знаходиться мішень. І тоді пухлина отримує вбивчу для неї дозу, а життєво важливі органи залишаються захищеними.

Які саме органи?

Наприклад, при променевому лікуванні раку грудей захищено серце, особливо при лівосторонньому розташуванні пухлини. Це вкрай важливо, тому що нерідко через кілька років після радіотерапії на застарілих апаратах жінки страждають на ішемічну хворобу, причому у важкій формі. Також у наших пацієнток захищені легені, що запобігає таким серйозним ускладненням, як розвиток дихальної недостатності і часті бронхіти. Власне, при будь-якій локалізації новоутворення наша апаратура дозволяє мінімізувати вплив на здорові органи. Наведу ще один приклад: лікування раку кишечника — це найвища точність опромінення і захист сечового міхура, шкіри, ділянки кишечника поза пухлини. Також і по раку простати: чоловік закінчує променеве лікування і живе без проблем із сечовипусканням, зберігає сексуальну функцію.

Відділення хіміотерапії повністю відповідає світовим стандартам. Дотримання протоколів хіміотерапії дозволяє максимально безпечно для пацієнта проводити хіміотерапевтичне лікування

Ви впевнено заявили, що TomoClinic ні в чому не поступається провідним онкоцентру світу. На чому базується ваша впевненість?

На результатах! Наші показники потрапляють у світову статистику. Як приклад, наведу лише кілька локалізацій: у 17 – 21% випадків проведення хіміопроменевої терапії в нашому центрі призводить до повної відповіді на лікування — зникненню пухлини; в 20% випадків нам вдається без операції, тільки за допомогою променевої терапії, позбавити пацієнтів від раку нижнього відділу прямої кишки; в 80 – 90% випадків ми досягаємо зцілення пацієнтів навіть при поширеному раку органів голови-шиї, який викликаний вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Можливо, 5 років і невеликий термін, проте наші результати говорять самі за себе.

Читайте також:
Іскандер-М
18 квітня, 2021 неділя
Росія таємно націлила ракети на Німеччину, - міністерка оборони ФРН
нелегали
16 квітня, 2021 п'ятниця
Російські силовики погрожують вислати понад 150 тис. українців
генерал Забродський
17 квітня, 2021 субота
Верховний головнокомандувач має чітко сказати: "ні, ми будемо битися", – Забродський
Київ
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.84
  Купівля 27.84
  Продаж 28.08
 • EUR
  Купівля 33.2
  Продаж 33.62
 • Актуальне
 • Важливе
2021, неділя
18 квітня
22:50
Шахтар - Динамо, матч чемпіонату України
УПЛ: Який вигляд має турнірна таблиця після 22-го туру
22:33
Ексклюзив
Путін дограється до ядерного удару по його бункеру, - Піонтковський
22:20
Українець Яремчук зробив дубль у божевільному матчі чемпіонату Бельгії
22:12
Ексклюзив
Володимир Зеленський
Зеленський не помітив, як Кремль загнав його в безвихідь, - Безсмертний
21:57
мзс Росії
Росія оголосила персонами нон грата 20 співробітників посольства Чехії
21:40
Євген Єнін
У МЗС назвали прізвище російського дипломата, якого висилають з України
21:22
Колос - Дніпро-1, матч чемпіонату України
"Колос" не зміг переграти "Дніпро-1" в чемпіонаті України
20:57
літаки
США закликали авіаперевізників бути обережними під час польотів над Україною
20:40
Російські космонавти
Росія оголосила про намір відмовитися від участі у проєкті МКС
20:21
Формула-1: Ферстаппен виграв 2-й етап ЧС, на якому сталася масштабна аварія
19:56
Крим російські війська
Росія за лічені тижні розгорнула в Криму величезний військовий табір, - Spiegel
19:34
ООС
На Донбасі загинув український військовий
19:16
Тоомас Гендрік Ільвес
Експрезидент Естонії закликав заборонити в'їзд до Євросоюзу всім громадянам РФ
18:50
Маріуполь
"Маріуполь" зіграв внічию з "Олімпіком" в УПЛ
18:25
Олексій Навальний
У Білому домі пригрозили Росії наслідками, у разі смерті Навального у колонії
18:00
ООС
18 квітня на фронті: окупанти здійснили 5 обстрілів
17:50
Руслан Малиновський
Гол українця Малиновського приніс "Аталанті" перемогу над "Ювентусом"
17:25
Андрей Бабіш
Прем'єр Чехії Бабіш пообіцяв розсекретити інформацію про вибух боєприпасів, до якого причетна Росія
17:11
Андрій Сенченко
В Україні жодного разу предметно не обговорювали Будапештські гарантії, – Андрій Сенченко
16:55
Дубль Мессі приніс "Барселоні" перший трофей сезону
16:31
Чарльз Гешке
Помер розробник формату PDF та співзасновник компанії Adobe Чарльз Гешке
16:15
На кордоні з Румунією знайшли застреленим українського прикордонника
15:51
Інгулець - Рух, матч чемпіонату України
"Інгулець" не зміг переграти "Рух" в чемпіонаті України
15:35
На околиці Донецька
Окупанти розповсюджують у ОРДЛО фейки про вбивство ЗСУ мирних жителів, - штаб ООС
15:19
Бій Іван Редкач - Реджіс Прогрейс
Український боксер Редкач зазнав нищівної поразки та залишив ринг на ношах
14:54
Папа Франциск хвилюється за Україну й просить знизити напруження на кордоні
14:46
Микола Княжицький
У політичної еліти України немає відчуття небезпеки, – Микола Княжицький 
14:31
На Київщині зробили перші в Україні щеплення вакциною Pfizer
14:00
Анонс
"Його життя тримається на волосині". Прихильники Навального збирають термінові мітинги по усій Росії
13:54
Роман Лозинський
Президент мав би присвоїти звання Героя України пластунові, виховнику Вікторові Гурняку (посмертно), – Роман Лозинський
13:38
Віктор Ляшко пояснив, коли в Україні почнуть вакцинувати всіх охочих
13:16
Нацполіція влаштувала у Києві облаву на 553 місць розваг
13:02
Ексклюзив
ЛОРТА
Директор – мільйонер, підприємство – жебрак. Що відбувається на ЛОРТА
13:00
В Ізраїлі дозволили зняти маски й відновили навчання у школах
12:39
Британія надішле есмінець та фрегат до Чорного моря, - Sunday Times
12:15
У Львові помер відомий письменник і філософ
12:13
Понад тиждень тисячі людей у Кривому Розі проведуть без газу
11:55
За добу ушпиталено 4 тис. хворих на COVID-19 українців, ще 3 тис. щеплено
11:31
Посол України просить Берлін допомогти Києву зі вступом до НАТО
11:10
Врбетіце. Головна брама
На підірваних агентами ГРУ складах в Чехії могла зберігатись зброя для України - ЗМІ
Більше новин