live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін “зачищає” еліту


фото: reuters
Арешт в Хабаровську місцевого губернатора Сергія Фургала за підозрою у організації замовних вбивств може, на перший погляд, здатися демонстрацією готовності Кремля позбавлятися злочинців на найвищих посадах

Якби тільки справи не були 15-річної давності, а сам Фургал - один з небагатьох у Росії губернаторів, хто не належить до “Єдиної Росії”. Цей хабаровський підприємець завжди був пов'язаний з ЛДПР Жириновського, а 2018 року виграв вибори у кандидата від “єдиноросів” Власне, вже тоді він міг задуматися про неминучість в'язниці.

У тому, що Фургал - злочинець, я навіть якось і не сумніваюся. Російська влада - це взагалі союз чекістів і бандитів, а ЛДПР Жириновського завжди була клубом злодіїв і вбивць. Але я не сумніваюся і в іншому: ніякої таємниці для правоохоронних органів у причетності Фургала до вбивств ніколи не було. Просто чекістів і правоохоронців, у середовищі яких Фургал був своєю людиною, ця причетність абсолютно не турбувала. Хід новим розслідуванням дали, коли хабаровський губернатор став викликати незадоволення у Кремлі. Ситуація прискорилася, коли один з попередників Фургала на посаді губернатора Хабаровського краю, впливовий у регіоні чиновник Віктор Ішаєв вступив у конфлікт з соратником Путіна, главою “Роснєфті” Ігорем Сечіним. Сечін брав участь у розправі над Михайлом Ходорковським, домігся арешту і ув'язнення колишнього міністра економіки Олексія Улюкаєва. А у березні 2019 року дійшла черга і до Ішаєва, який керував Хабаровським краєм понад два десятиліття: його теж заарештували. З цього моменту доля Фургала було фактично визначено, адже зрозуміло, що жоден бізнес (і жодні розправи) у регіоні не могли відбуватися без відома і заступництва всесильного губернатора Ішаєва.

Коли Фургала обрали губернатором Хабаровського краю, він стверджував, що “люди бажають змін”. “Люди хочуть обирати собі самі того, кого вони бажають. І не потрібно позбавляти людей цього права”, - говорив Сергій Фургал в інтерв'ю Бі-бі-сі. Його арешт - це сигнал Путіна “декоративним” партіям у російській політиці, ЛДПР і комуністам: не варто використовувати можливе соціальне невдоволення для власного посилення, не потрібно намагатися конкурувати з “Єдиною Росією”. Комуністи, до речі, отримали свій сигнал: їхній колишній кандидат на виборах президента Сергій Грудінін, який дозволив собі надмірну активність під час кампанії, днями програв черговий суд і може втратити контроль над “Радгоспом імені Леніна”, фактичним господарем якого він був до початку своєї політичної діяльності.

Таким чином, російській еліті показують, якою буде країна п'ятого і шостого термінів Путіна - авторитарною державою, у якій ніхто не має право конкурувати ані з самим Путіним, ані з його ставлениками. Тільки Путін, а зовсім не якісь там “люди”, вирішуватиме, кому бути губернатором, кому - чекістом, а кому - придворним бандитом.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати