Вибори у Харкові: чи втримає владу Кернес
25 жовтня у Харкові відбудуться вибори мера. Несподівана інтрига цих виборів пов'язана з чутками про поганий стан здоров'я мера Кернеса
Еспресо.TV продовжує знайомити з кандидатами на посади мерів у провідних українських містах. У цій статті ми пропонуємо згадати основних учасників виборчих перегонів у Харкові.
У виборах бере участь чинний мер Геннадій Кернес. Він є кандидатом від “Блоку Кернеса — Успішний Харків”. У передвиборчих опитуваннях Кернес посідає перше місце.
Кернес працює мером Харкова з 2010 року. Двічі перемагав на виборах мера (2010, 2015 роки). Свого часу він був членом Партії регіонів, партій "Відродження" та "Опозиційний блок". У 2015 році висувався на мера саме від партії “Відродження”.
У квітні 2014 року на Кернеса було скоєно замах. Через отримані внаслідок замаху травми він став пересуватися в інвалідному візку.
Прихильники Кернеса вважають його “міцним господарником”, який непогано відремонтував центральну частину міста. Критики нагадують про його сумнівне ставлення до російської агресії проти України та участь у антимайданівському русі.
Поточну кампанію Кернес проводить перебуваючи поза публічною площиною. З 10 вересня він на лікарняному. 15 вересня мерія офіційно підтвердила, що у політика коронавірус та двостороннє запалення легенів. Вночі 17 вересня Кернеса перевезли на лікування до Німеччини, у клініку "Шаріте".
8 жовтня адвокат Анатолій Родзинський заявив, що Кернес переніс інсульт і втратив можливість говорити. Оточення Кернеса спростувало цю інформацію.
Читайте також: Битва за Київ: хто кинув виклик Кличку у боротьбі за столичну владу
(Facebook Олександра Фельдмана)
Олександр Фельдман балотується на посаду мера від "Опозиційної платформи - За життя". Він, так само я і Кернес, є ветераном харківської політики. За місце мера Олександр веде боротьбу вже майже 15 років.
Фельдман був нардепом 4-го, 5-го, 6-го, 8-го та 9-го скликань. За цей період він встиг бути як членом "Батьківщини" (2005-2011) так і Партії регіонів (з 2011 року). Як можна побачити, Фельдман приєднався до Тимошенко після першого Майдану, коли БЮТ був на злеті, і покинув її після того як Янукович став президентом.
Фельдман також є президентом громадської організації "Український єврейський комітет". Речник цієї організації Едуард Долинський відомий своїми проросійськими заявами, які активно поширює у соціальних мережах.
У Харкові Фельдман відомий як власник ринку "Барабашово", одного з найбільших ринків в Україні. Періодично у ЗМІ потрапляють новини про силове з'ясування стосунків щодо сфер впливу на цьому ринку.
(Facebook Олексія Кучера)
Олексій Кучер висувається на посаду мера від "Слуги народу". З 5 листопада 2019 року очолює Харківську обласну державну адміністрацію. До цього він був депутатом ВР від партії "Слуга народу".
До свого приходу в політику Кучер працював у суді та прокуратурі, займався адвокатською роботою. Зокрема, був адвокатом одного з фігурантів «справи про рюкзаки Авакова» – Володимира Литвина.
У медіа Кучер став більш відомий після трагічної загибелі літаку АН-26 біля Чугуєва. Йому закидали непідготовленість деяких публічних заяв після цієї трагедії.
Зокрема, Кучер казав, що перед аварією Ан-26 літаку, на якому перебував син командувача ВПС Дроздова дали пріоритет при посадці. Це могло вплинути на успішне приземлення Ан-26. У ВПС потім спростували цю заяву. Дане твердження Кучера було названо "брехнею та маніпуляцією".
(Пресцентр "Європейської солідарності")
Харківський волонтер і бізнесмен Олег Абрамичев йде на посаду мера від партії "Європейська солідарність".
Є співзасновником організації "Благодійний фонд Сергія Жадана".
Як заявили у партії, “протягом шести років війни Абрамичев проїхав на своєму авто майже 1 млн кілометрів та доправив більше 200 тонн допомоги військовим та цивільним на Донбасі. Неодноразово привозив на фронт відомих діячів культури – музикантів, акторів, поетів та письменників”.
У волонтерських колах Абрамичев відомий під позивним "Піротехнік".
(Facebook Ігоря Черняка)
Ігор Черняк є кандидатом від Блоку Юлії Світличної. З 2007 року працював юрисконсультом. У 2018 році став керуючим партнером компанії адвокатського об'єднання "ACF PARTNERS".
В 2014 році створив групу "Сила допомоги", яка надає волонтерську допомогу підрозділам ЗСУ, Нацгвардії, прикордонної служби, добробатів і переселенцям.
В 2015 році він обрався в Харківську міськраду від "Самопомочі". Але в липні 2017 року заявив про вихід із фракції через "розбіжності і суперечності щодо інструментів і цілей політичної боротьби". З тих пір Черняк залишився позафракційним депутатом.
Черняк є давнім критиком Кернеса з патріотичних позицій. Водночас на цих виборах він висувається від Блоку Світличної (екс-очільниця Харківської ОДА). ЗМІ вважають, що Світлична перебуває у непоганих відносинах як зі “слугами народу”, так і з “Опоплатформою”.
(Facebook Олександри Наріжної)
Олександра Наріжна балотується на посаду мера Харкова від партії "Голос". Вона архітекторка, урбаністка та перша проректорка Харківської школи архітектури. Кандидатка на мера очолює організацію "Міські реформи”, яка займається проєктами розвитку районів Харкова.
(Facebook Микити Соловйова)
Микита Соловйов є кандидатом на виборах від партії “Демократична сокира”. Очолює харківську міську організацію “Демсокири”.
Має дві вищі освіти: фізик-дослідник (Харківський національний університет) і юрист (Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого).
У своїй біографії Соловйов пише, що брав участь в протестах проти незаконних забудов та мав стосунок до розробки низки законопроектів. Також Соловйов розробив ряд курсів по фізиці і математиці, фінансового і банківського права.
(Kharkiv Today)
Сергій Кушнарьов балотується на мера Харкова від партії "Перемога Пальчевського". Сергій є братом загиблого у 2007 році екс-голови Харківської ОДА Євгена Кушнарьова.
З 2006 до 2010 року він був депутатом Харківської міськради. З 2010 до 2015 Кушнарьов працював депутатом Краснокутської районної ради на Харківщині. На виборах до Верховної Ради у 2019 році Кушнарьов балотувався як самовисуванець.
(Facebook Михайла Добкіна)
Також учасником виборів мав стати колишній очільник Харківської ОДА Михайло Добкін. Спочатку він заявляв, що буде боротися за місце мера Києва. Однак потім він змінив свою думку і став учасником перегонів у Харкові.
Можливо, що це було пов'язано з хворобою Кернеса, щодо якого Добкін виступав як дублер. Однак 4 жовтня він все-таки знявся з виборів на користь Кернеса.
- Актуальне
- Важливе