Атмосфера Землі зберігає значно більше тепла, ніж 15 років тому
На Землі прискорюється так званий процес енергетичного дисбалансу
Про це повідомляє Science Alert.
Науковці з NASA та Національного управління океанічних й атмосферних досліджень (NOAA) виявили, що наша планета зберігає удвічі тепла, ніж 15 років тому.
Для вивчення зміни енергетичного дисбалансу вчені використовують дані з супутника CERES та з міжнародної програми вільного збору інформації Argo. Перша виміряє енергію, яку поглинає та випромінює Земля, а друга вивчає швидкість підвищення температури океанів. Майже 90% енергії, яка надходить на Землю поглинається океанами, тому коли в системі відбувається хоча б найменший дисбаланс, то це призводить до їхнього нагрівання.
Після зіставлення даних з 2005 по 2019 роки виявилося, що Земля поглинала велику частину сонячного випромінення, тоді як віддавала назад - набагато менше. Таким чином, ця енергія накопичувалася Світовим океаном. А річний обсяг цієї енергії різко збільшився, і на думку науковців - є дві вагомі причини такому явищу:
- збільшення викидів, як антропогенних парникових газів, так і водяного пару, яка перешкоджає зворотному виходу випромінення назад у космос. Таким чином, загальна кількість енергії у межах Землі збільшилась через діяльність людей. Друга причина - це зменшення кількості білих поверхонь морського льоду і хмар, які збільшують можливість Землі відбивати та розсіювати світло або випромінення за її межі;
- такий ефект утримання тепла може прискорити танення льоду, тим самим прискорити підвищення рівня моря. На думку багатьох науковців, такий сценарій може стати реальним у наступні 100 років. Окрім цього, вища температура океану може означати збільшення кислотності його середовища. Але незалежно від наслідків, це дослідження науковців є ще одним доказом того, що на зміну клімату дуже сильно впливає людина.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе