Огляд

Бахмут став одержимістю Зеленського, ЗСУ таки отримують ATACMS, нові ядерні випробування. Акценти світових ЗМІ 23 вересня

Юрій Мартинович
23 вересня, 2023 субота
10:40

Після візиту Володимира Зеленського до Вашингтону міжнародні ЗМІ відзначають стратегічний розрив між Україною та США у військовому плануванні, також у фокусі ЗМІ посилення активності на ядерних полігонах у Росії, Китаї та США

Зміст

На таких темах акцентують міжнародні видання станом на ранок 23 вересня.

США близькі до того, щоб відправити ATACMS Україні

Фото: відкриті джерела

 

Чи не всі світові ЗМІ написали про те, що президент США Джо Байден погодився надати Україні ракети далекої дальності. Однак, як зазначають у Politico, представники адміністрації США все ще наполягають на тому, що ATACMS не будуть "чарівною паличкою".

Президент Джо Байден пообіцяв Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати незабаром нададуть Києву невелику кількість ракет великої дальності, щоб допомогти у війні з Росією, за словами двох американських чиновників, знайомих із цим питанням.

Байден дав обіцянку Зеленському під час візиту українського лідера до Білого, виконуючи давнє бажання Києва, за словами чиновників, яким, як і іншим у цій історії, було надано анонімність, щоб говорити про приватні розмови.

Ймовірно, армійські тактичні ракетні комплекси будуть доставлені в Україну найближчими тижнями. Білий дім відмовився коментувати це питання.

"Ця новина є великою перемогою для Зеленського та чиновників у Києві, які давно шукали ці ракети. ATACMS мають радіус дії від 45 до 190 миль, і українці давно стверджують, що вони мають вирішальне значення для нанесення ударів глибоко в тилу російських позицій уздовж лінії фронту протяжністю 600 миль", - кажуть у Politico.

Представники адміністрації Байдена все ще наполягають на тому, що ATACMS не будуть "чарівною паличкою". 18-місячна війна – це все ще артилерійська битва, а прогрес вимірюється у футах, а не в милях. Розмінування забирає час солдатів, пригнічуючи будь-які швидкі маневри для повернення території. Отже, нещодавно поставлені ракети допоможуть справі України, але вони не стануть зброєю, яка змінить правила гри, стверджують офіційні особи США.

Залежно від того, коли прибудуть ракети, вони посилять тиск, який Україна чинить на Чорноморський флот Росії, що базується в Криму, в останні тижні. У п’ятницю Україна застосувала ракети великої дальності, щоб вразити штаб флоту в Севастополі, попередньо вразивши сухі доки, в яких перебував російський військовий корабель і підводний човен.

Українське військове джерело повідомило BBC, що атаку на порт Севастополя було здійснено з використанням ракет Storm Shadow, які постачають Великобританія та Франція, підкреслюючи важливість західної зброї для Києва. Такі ракети мають радіус дії трохи більше 150 миль.

Тим часом Washington Post цитує кількох людей, знайомих з ситуацією, які кажуть, що Україна отримає ATACMS, озброєний касетними бомбами, а не однією боєголовкою. Ні США, ні Україна офіційно не підтверджують повідомлення ЗМІ.

Ситуацію ускладнює те, що, за оцінками американських і європейських військових, Україні залишилося лише кілька тижнів для досягнення ключових цілей у контрнаступі до того, як настане зимова погода, яка ускладнить бої.

Рішення відправити ATACMS було прийнято в той момент, коли Сполучене Королівство та Франція вагаються щодо того, чи продовжуватимуть вони постачати в Україну крилаті ракети великої дальності. Лондон і Париж відправили свої ракети Storm Shadow і SCALP, які досягають приблизно 150 миль відповідно.

Між Україною і США є стратегічна прірва щодо просування контрнаступу

США, Ллойд Остін, Пентагон, Володимир Зеленський

Фото: Офіс президента

 

У The New York Times проаналізували візит Володимира Зеленського до США, який на їх думку розкрив стратегічний розрив між Україною та США. У той час як українська армія продовжує зосереджуватися на повернення території на сході, американські чиновники наполягають на зміщенні на південь.

Президент Володимир Зеленський передбачив під час свого візиту до Вашингтона, що Україна поверне східне місто Бахмут до кінця року. Це твердження демонструє прірву між Києвом і американськими планувальниками війни, які вважають, що Україна повинна більше зосереджуватися на південь.

Зеленський на зустрічі з американськими редакторами також спрогнозував, що українські війська "деокупують ще два міста", захоплені Росією. Він не сказав, які саме міста має на увазі.

І всупереч очікуванням військових аналітиків із Заходу, Зеленський заявив, що Україна буде воювати всю зиму, без паузи.

"Ми зробимо все, щоб не зупинятися у важкі дні, восени, з поганою погодою, - сказав він. - І взимку".

Навпаки, він передбачив, що президент Росії Володимир Путін призупинить операції через те, що втратив так багато військ. "Вони мертві", – сказав Зеленський.

Представники американської розвідки та військові давно сумніваються, чому Україна так завзято воювала і воює в Бахмуті, місці однієї з найкривавіших битв війни. У березні міністр оборони Ллойд Дж. Остін III заявив, що місто має "більше символічну цінність, ніж стратегічну та оперативну цінність".

Але Зеленський має намір спробувати відвоювати втрачену територію, і Україна направила велику кількість військ і зброї, щоб відвоювати Бахмут і захистити навколишній регіон Донбасу.

Деякі американські чиновники кажуть, що бій у Бахмуті став чимось на зразок одержимості Зеленського та його військових керівників. Невпинна зосередженість українців на місті змусила їх повірити, що можлива перемога вже не за горами, ще довго після того, як американські чиновники порадили їм перейти до інших цілей, оскільки перемога для обох сторін буде пірровою.

У світі готуються до нових ядерних випробувань

Китай ядерна зброя

Фото: gettyimages

 

У CNN опублікували ексклюзивний матеріал, що супутникові знімки показують посилення активності на ядерних полігонах у Росії, Китаї та США.

Росія, Сполучені Штати та Китай протягом останніх років побудували нові об’єкти та викопали нові тунелі на своїх ядерних полігонах, як показують супутникові знімки, ексклюзивно отримані CNN, у той час, коли напруженість між трьома великими ядерними державами зросла до найвищого рівня за останні десятиліття.

Хоча немає жодних доказів того, що Росія, США чи Китай готуються до неминучого ядерного випробування, зображення, отримані та надані відомим аналітиком у галузі нерозповсюдження військової зброї, ілюструють нещодавнє розширення трьох ядерних полігонів.

Один експлуатується Китаєм у крайньому західному регіоні Сіньцзян, однин – Росією на архіпелазі Північного Льодовитого океану, а інший – у США в пустелі Невада.

Супутникові зображення, зроблені за останні три-п’ять років, показують нові тунелі під горами, нові дороги та сховища, а також збільшення транспортного потоку, який в’їжджає та виїжджає з об’єктів, сказав Джеффрі Льюїс, професор Центру досліджень проблем нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна. в Міддлберійському інституті міжнародних досліджень.

"Ми бачимо справді багато натяків, які свідчать про те, що Росія, Китай і Сполучені Штати можуть відновити ядерні випробування", –  сказав він, –  сказав він. Жодна з цих країн не робила цього після того, як підземні ядерні випробування були заборонені в 1996 році. Договір про заборону Китай і США підписали, але не ратифікували. 

Полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон, колишній аналітик розвідки, переглянув зображення ядерних об’єктів трьох держав і дійшов подібного висновку.

"Цілком очевидно, що всі три країни, Росія, Китай і Сполучені Штати, вклали багато часу, зусиль і грошей не тільки в модернізацію своїх ядерних арсеналів, але й у підготовку для випробуваннь", – сказав він.

Москва ратифікувала договір, але президент Росії Володимир Путін у лютому заявив, що накаже провести випробування, якщо США діятимуть першими, додавши, що "ніхто не повинен мати небезпечних ілюзій щодо того, що глобальний стратегічний паритет може бути зруйнований".

За словами аналітиків, таке розширення ризикує спровокувати гонку за модернізацію інфраструктури для випробувань ядерної зброї в період глибокої недовіри між Вашингтоном і двома авторитарними урядами, хоча ідея справжнього збройного конфлікту не вважається неминучою.

"Загроза від ядерних випробувань полягає в тому, наскільки вони прискорюють зростаючу гонку озброєнь між Сполученими Штатами, з одного боку, та Росією та Китаєм, з іншого, – сказав Льюїс. - Наслідки цього полягають у тому, що ми витрачаємо величезні суми грошей, навіть якщо не стає безпечніше".

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.49
    Продаж 45.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
05:34
15 пересувних автотранспортних майстерень
Підрозділи ДСНС отримали 15 пересувних автотранспортних майстерень
04:06
замах на Трампа
Замах на Трампа: у ФБР підтвердили, що колишнього президента США поранила куля
03:35
Дмитро Пєсков
Пєсков пригрозив, що рішення ЄС спрямувати Україні €1,5 млрд доходів від активів РФ, не залишиться без відповіді
03:08
школа в окупації
Росіяни склали список пропагандистської літератури, який буде обов’язковим для шкіл та бібліотек на ТОТ, - Нацспротив
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
18:31
У 59-й ОМБр завершили службову перевірку після звернення парамедикині Пташки щодо діяльності командира. Що виявили
18:28
окупанти в Криму
У Росії навряд чи закінчиться військова техніка у 2025 році, – розвідка Естонії
18:21
Олександр Лукашенко
У КНДР повідомили, що Лукашенко пообіцяв працювати "над подальшим розширенням співпраці" держав
Більше новин