Огляд

Бахмут став одержимістю Зеленського, ЗСУ таки отримують ATACMS, нові ядерні випробування. Акценти світових ЗМІ 23 вересня

Юрій Мартинович
23 вересня, 2023 субота
10:40

Після візиту Володимира Зеленського до Вашингтону міжнародні ЗМІ відзначають стратегічний розрив між Україною та США у військовому плануванні, також у фокусі ЗМІ посилення активності на ядерних полігонах у Росії, Китаї та США

На таких темах акцентують міжнародні видання станом на ранок 23 вересня.

США близькі до того, щоб відправити ATACMS Україні

Фото: відкриті джерела

 

Чи не всі світові ЗМІ написали про те, що президент США Джо Байден погодився надати Україні ракети далекої дальності. Однак, як зазначають у Politico, представники адміністрації США все ще наполягають на тому, що ATACMS не будуть "чарівною паличкою".

Президент Джо Байден пообіцяв Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати незабаром нададуть Києву невелику кількість ракет великої дальності, щоб допомогти у війні з Росією, за словами двох американських чиновників, знайомих із цим питанням.

Байден дав обіцянку Зеленському під час візиту українського лідера до Білого, виконуючи давнє бажання Києва, за словами чиновників, яким, як і іншим у цій історії, було надано анонімність, щоб говорити про приватні розмови.

Ймовірно, армійські тактичні ракетні комплекси будуть доставлені в Україну найближчими тижнями. Білий дім відмовився коментувати це питання.

"Ця новина є великою перемогою для Зеленського та чиновників у Києві, які давно шукали ці ракети. ATACMS мають радіус дії від 45 до 190 миль, і українці давно стверджують, що вони мають вирішальне значення для нанесення ударів глибоко в тилу російських позицій уздовж лінії фронту протяжністю 600 миль", - кажуть у Politico.

Представники адміністрації Байдена все ще наполягають на тому, що ATACMS не будуть "чарівною паличкою". 18-місячна війна – це все ще артилерійська битва, а прогрес вимірюється у футах, а не в милях. Розмінування забирає час солдатів, пригнічуючи будь-які швидкі маневри для повернення території. Отже, нещодавно поставлені ракети допоможуть справі України, але вони не стануть зброєю, яка змінить правила гри, стверджують офіційні особи США.

Залежно від того, коли прибудуть ракети, вони посилять тиск, який Україна чинить на Чорноморський флот Росії, що базується в Криму, в останні тижні. У п’ятницю Україна застосувала ракети великої дальності, щоб вразити штаб флоту в Севастополі, попередньо вразивши сухі доки, в яких перебував російський військовий корабель і підводний човен.

Українське військове джерело повідомило BBC, що атаку на порт Севастополя було здійснено з використанням ракет Storm Shadow, які постачають Великобританія та Франція, підкреслюючи важливість західної зброї для Києва. Такі ракети мають радіус дії трохи більше 150 миль.

Тим часом Washington Post цитує кількох людей, знайомих з ситуацією, які кажуть, що Україна отримає ATACMS, озброєний касетними бомбами, а не однією боєголовкою. Ні США, ні Україна офіційно не підтверджують повідомлення ЗМІ.

Ситуацію ускладнює те, що, за оцінками американських і європейських військових, Україні залишилося лише кілька тижнів для досягнення ключових цілей у контрнаступі до того, як настане зимова погода, яка ускладнить бої.

Рішення відправити ATACMS було прийнято в той момент, коли Сполучене Королівство та Франція вагаються щодо того, чи продовжуватимуть вони постачати в Україну крилаті ракети великої дальності. Лондон і Париж відправили свої ракети Storm Shadow і SCALP, які досягають приблизно 150 миль відповідно.

Між Україною і США є стратегічна прірва щодо просування контрнаступу

США, Ллойд Остін, Пентагон, Володимир Зеленський

Фото: Офіс президента

 

У The New York Times проаналізували візит Володимира Зеленського до США, який на їх думку розкрив стратегічний розрив між Україною та США. У той час як українська армія продовжує зосереджуватися на повернення території на сході, американські чиновники наполягають на зміщенні на південь.

Президент Володимир Зеленський передбачив під час свого візиту до Вашингтона, що Україна поверне східне місто Бахмут до кінця року. Це твердження демонструє прірву між Києвом і американськими планувальниками війни, які вважають, що Україна повинна більше зосереджуватися на південь.

Зеленський на зустрічі з американськими редакторами також спрогнозував, що українські війська "деокупують ще два міста", захоплені Росією. Він не сказав, які саме міста має на увазі.

І всупереч очікуванням військових аналітиків із Заходу, Зеленський заявив, що Україна буде воювати всю зиму, без паузи.

"Ми зробимо все, щоб не зупинятися у важкі дні, восени, з поганою погодою, - сказав він. - І взимку".

Навпаки, він передбачив, що президент Росії Володимир Путін призупинить операції через те, що втратив так багато військ. "Вони мертві", – сказав Зеленський.

Представники американської розвідки та військові давно сумніваються, чому Україна так завзято воювала і воює в Бахмуті, місці однієї з найкривавіших битв війни. У березні міністр оборони Ллойд Дж. Остін III заявив, що місто має "більше символічну цінність, ніж стратегічну та оперативну цінність".

Але Зеленський має намір спробувати відвоювати втрачену територію, і Україна направила велику кількість військ і зброї, щоб відвоювати Бахмут і захистити навколишній регіон Донбасу.

Деякі американські чиновники кажуть, що бій у Бахмуті став чимось на зразок одержимості Зеленського та його військових керівників. Невпинна зосередженість українців на місті змусила їх повірити, що можлива перемога вже не за горами, ще довго після того, як американські чиновники порадили їм перейти до інших цілей, оскільки перемога для обох сторін буде пірровою.

У світі готуються до нових ядерних випробувань

Китай ядерна зброя

Фото: gettyimages

 

У CNN опублікували ексклюзивний матеріал, що супутникові знімки показують посилення активності на ядерних полігонах у Росії, Китаї та США.

Росія, Сполучені Штати та Китай протягом останніх років побудували нові об’єкти та викопали нові тунелі на своїх ядерних полігонах, як показують супутникові знімки, ексклюзивно отримані CNN, у той час, коли напруженість між трьома великими ядерними державами зросла до найвищого рівня за останні десятиліття.

Хоча немає жодних доказів того, що Росія, США чи Китай готуються до неминучого ядерного випробування, зображення, отримані та надані відомим аналітиком у галузі нерозповсюдження військової зброї, ілюструють нещодавнє розширення трьох ядерних полігонів.

Один експлуатується Китаєм у крайньому західному регіоні Сіньцзян, однин – Росією на архіпелазі Північного Льодовитого океану, а інший – у США в пустелі Невада.

Супутникові зображення, зроблені за останні три-п’ять років, показують нові тунелі під горами, нові дороги та сховища, а також збільшення транспортного потоку, який в’їжджає та виїжджає з об’єктів, сказав Джеффрі Льюїс, професор Центру досліджень проблем нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна. в Міддлберійському інституті міжнародних досліджень.

"Ми бачимо справді багато натяків, які свідчать про те, що Росія, Китай і Сполучені Штати можуть відновити ядерні випробування", –  сказав він, –  сказав він. Жодна з цих країн не робила цього після того, як підземні ядерні випробування були заборонені в 1996 році. Договір про заборону Китай і США підписали, але не ратифікували. 

Полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон, колишній аналітик розвідки, переглянув зображення ядерних об’єктів трьох держав і дійшов подібного висновку.

"Цілком очевидно, що всі три країни, Росія, Китай і Сполучені Штати, вклали багато часу, зусиль і грошей не тільки в модернізацію своїх ядерних арсеналів, але й у підготовку для випробуваннь", – сказав він.

Москва ратифікувала договір, але президент Росії Володимир Путін у лютому заявив, що накаже провести випробування, якщо США діятимуть першими, додавши, що "ніхто не повинен мати небезпечних ілюзій щодо того, що глобальний стратегічний паритет може бути зруйнований".

За словами аналітиків, таке розширення ризикує спровокувати гонку за модернізацію інфраструктури для випробувань ядерної зброї в період глибокої недовіри між Вашингтоном і двома авторитарними урядами, хоча ідея справжнього збройного конфлікту не вважається неминучою.

"Загроза від ядерних випробувань полягає в тому, наскільки вони прискорюють зростаючу гонку озброєнь між Сполученими Штатами, з одного боку, та Росією та Китаєм, з іншого, – сказав Льюїс. - Наслідки цього полягають у тому, що ми витрачаємо величезні суми грошей, навіть якщо не стає безпечніше".

Читайте також:
Київ
-5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 37.04
    Купівля 37.04
    Продаж 37.64
  • EUR
    Купівля 40.22
    Продаж 41.22
  • Актуальне
  • Важливе
2023, четвер
30 листопада
07:13
Координаційний штаб
Координаційний штаб застеріг від передачі даних про полонених і зниклих незнайомцям
07:11
OPINION
Віталій Портников
The Economist: політична гризня в Києві. Колонка Віталія Портникова
07:02
Оновлено
безпілотник, дрон
Окупанти звинуватили Україну в атаці дронами по Бєлгородщині та складу ударних БПЛА в Брянську
06:36
Оновлено
система оповіщення сирена
Росіяни запустили "шахеди" та ракети. На Вінничині та Хмельниччині працювала ППО
06:21
Володимир Зеленський
У тимчасово окупованому Криму на всіх каналах IPTV запустили звернення Зеленського
05:59
Херсон
ЗСУ просунулися на лівобережжі Херсонщини й перекидають підкріплення, – ISW
05:29
Ентоні Блінкен та Беньямін Нетаньягу
Байден закликав Нетаньягу утриматись від боїв на півдні сектору Газа, - AXIOS
05:01
Мігранти з Центральної Азії
У РФ можливі конфлікти із країнами Центральної Азії через вербування найманців на війну в Україні, - ISW
04:33
З нового року Франція впроваджує програму боротьби з курінням
04:05
Генрі Кіссінджер
Помер колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер
03:37
Девід Кемерон
У НАТО повинні збільшити виробництво зброї для допомоги Україні, - Кемерон
03:09
Змінні зірки у Туманності Оріона
Непридатні для життя, але важливі для науки: відкрито шість планет у сусідній галактиці
02:48
Сенат США
У сенаті США представили законопроєкт про конфіскацію російських активів
02:20
терористи ХАМАС
ХАМАС відпустив нову групу заручників в обмін на звільнення Ізраїлем палестинців
01:52
Хмельницька АЕС
Експерти МАГАТЕ напередодні зафіксували вибухи неподалік Хмельницької АЕС
01:24
Чехія Україна
Чехія виділила Україні 2,5 млн євро через фонд НАТО
00:56
Ізраїль побудував "маленьку Газу"
Ізраїль готовий продовжити перемир'я ще на два дні: вимагає звільнення заручників, - Bloomberg
00:46
Олександр Зінченко та Габріель Мартінеллі (праворуч)
Ліга чемпіонів: визначилися 12 учасників плей-офф
00:28
ОБСЄ
В підтримку України та країн Балтії: Польща бойкотуватиме саміт ОБСЄ за участі Лаврова
2023, середа
29 листопада
23:59
Оновлено
Андрій Лунін, Реал - Наполі
Ліга чемпіонів: Лунін допоміг "Реалу" розбити "Наполі", результати інших матчів 29 листопада
23:58
Мая Санду
"Санду хоче залучити "Азов" до силової зачистки опозиції в Кишиневі": добірка фейків РФ за 29 листопада
23:47
обстріл Білозерки, Херсонщина
На Херсонщині від російського обстрілу загинув чоловік, постраждала фельдшерка швидкої
23:30
Білий дім
Білий дім оприлюднив суми, які інвестуються в економіку США завдяки військовій допомозі Україні
22:40
Ексклюзив
Ціни на комунальні послуги
У Кабміні обговорюється підвищення цін для населення після опалювального сезону, - нардеп Кучеренко
22:24
фейк, фейки
Центр стратегічних комунікацій викрив новий російський фейк про приховування Зеленським втрат ЗСУ
22:00
Ексклюзив
Кирило Буданов
Ймовірно, атака була спрямована на співробітників ГУР, - майор запасу НГУ Гетьман про отруєння дружини Буданова
21:29
фури на кордоні
Словацькі перевізники оголосили, що 1 грудня заблокують головний КПП на кордоні з Україною
20:38
ЧС з гандболу: Україна - Бразилія
Україна програла Бразилії на старті ЧС з гандболу
20:31
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росіяни намагаються перехопити ініціативу по всій лінії фронту. Колонка Сергія Згурця
20:06
OPINION
Карл Волох
Чому Європу "викрадають" праворадикали?
20:02
санкції проти Ірану
США запровадили санкції проти осіб і організацій, які забезпечували військову міць Ірану
19:55
Десантно-штурмові війська ЗСУ, віцськові
Ракетні війська уразили 3 пункти управління і 2 склади боєприпасів РФ, - Генштаб
19:21
Михайло Подоляк
В ОП заявили, що висловлювання нардепки Безуглої не відображають позиції Зеленського чи Офісу
19:09
Володимир Зеленський
Зеленський приїхав у Херсон. Відео
19:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 644 дня війни: ліквідація російського генерала та приліт по окупантах на Херсонщині
18:54
Ірина Навальна
Росіяни судять 25-річну українку, яка повернулась у Маріуполь, щоб провідати бабусю
18:32
Оновлено
Маріанна Буданова
Отруєння дружини Буданова: ГУР і Bellingcat проводять окремі розслідування
18:16
Ексклюзив
У ворога немає шансів: штурмова бригада "Сталевий кордон" про ситуацію на Куп'янському напрямку
18:12
Оновлено
Суд. Павло «Мерседес»
Митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю продовжили дію обов'язків по запобіжному заходу
18:05
повістка
"Мобілізація 86-річної жінки з Бахмута": росіяни запустили новий фейк про Україну
Більше новин