Білорусь призначила держсвятом день вторгнення СРСР у Польщу у 1939-му в союзі з нацистами
17 вересня - день, коли СРСР вторгся в Західні Україну та Білорусь в союзі з гітлерівською Німеччиною, оголосили державним святом в країні
Про це пише "БелТА".
Свято на честь вступу СРСР у війну на боці нацистів в Білорусі нарекли "Днем народної єдиності". Відповідний указ підписав самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко 7 червня.
"Цей день став актом історичної справедливості щодо білоруського народу, поділеного всупереч його волі у 1921 році за умовами Ризького мирного договору", - заявили у пресслужбі Лукашенка.
"Відновлена у 1939 році єдність дозволила Білорусі вистояти у роки Великої Вітчизняної війни, зайняти почесне місце у світовому співтоваристві і стати однією з співзасновниць ООН", - йдеться в повідомленні.
"Сьогодні білоруський народ єдиний у виборі стратегічного курсу на розвиток сильної, суверенної та процвітаючої країни. Встановлення Дня народної єдності 17 вересня підкреслює спадок поколінь, непорушність та самодостатність білоруської нації та державності", - додають у заяві.
Нагадаємо, Ризький мирний договір підписали 18 березня 1921 року між представниками РСФРР і УСРР, з одного боку, та Польщі - з іншого. Він закінчив радянсько-польську війну 1919-1920 років, ознаменував відмову Польщі від союзу з УНР та закріпив поділ українських та білоруських земель між Польщею та радянськими республіками.
Вторгнення радянських військ до Польщі у 1939 році відбулося згідно з таємною частиною пакту Молотова-Ріббентропа та призвело до остаточної окупації Польщі СРСР та нацистською Німеччиною на початок жовтня 1939 року.
- Актуальне
- Важливе