В Європейській Бізнес Асоціації закликали Раду заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі
Одна з найбільших асоціацій підприємців України, Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), закликала Верховну Раду ухвалити законопроєкт, який забороняє імпорт електроенергії з Росії та Білорусі
Про це повідомила пресслужба Європейської бізнес асоціації (ЄБА).
У пресслужбі нагадали, що на початку року Україна почала імпортувати електроенергію із Російської Федерації та Республіки Білорусь. А вже у березні про необхідність обмеження імпорту електроенергії заявив президент України Володимир Зеленський, а також в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
Водночас, зазначається, що наразі питання обмеження імпорту і зростання обсягів української генерації стоїть на порядку денному і досі залишається офіційно не вирішеним. Однак, у Комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг наразі зареєстровано два законопроєкти щодо заходів з посилення енергетичної незалежності України - №5208 та №5208-1.
При цьому в асоціації переконані, що проєкт закону №5208 не вирішує головну проблему, а саме - заборону імпорту електроенергії з РФ, оскільки, не передбачає заборону імпорту російської електроенергії через території Білорусі. Крім того, автори документу не взяли до уваги, що поточний фінансовий стан українських електростанцій, за даними експертів галузі, є збитковим, а продовження практики імпорту електроенергії з РФ через Білорусь може призвести до ще більшого загострення збитковості українських електростанцій та, як результат, скорочення штату працівників цих електростанцій.
Водночас законопроєкт №5208-1, норми якого запроваджують ринкові умови імпорту електричної енергії, що в результаті, можи суттєво посилити енергетичну незалежність України. Крім того, законопроєкт також встановлює чіткі строки інтграції енергосистеми України до системи ENTSO-E, запроваджує обмеження щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних перетинів з метою здійснення комерційного перетоку до України електричної енергії з Білорусі та Росії, передбачає збереження повноваження НКРЕКП щодо обмеження доступної пропускної спроможності, що розподіляється на добових та місячних аукціонах, а також анулювання результатів річного аукціону, на якому розподілено пропускну спроможність на 2020 та 2021 роки, щодо міждержавних перетинів з Білорусі та Росії.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе