Чи варто українському бізнесу чекати на стимулювання з боку держави та зниження податків?
Головною стратегією України може стати не зростання економіки, не зростання добробуту громадян, а наповнення бюджету та обслуговування боргів
Дорогий український бізнесе, у мене для тебе погані новини....
1. Стимулів для відновлення та розвитку економіки не чекай;
2. Зниження податків не чекай;
3. Головна стратегія нашої країни буде — не зростання економіки, не зростання добробуту громадян, а наповнення бюджету та обслуговування боргів. Ні, я не перебільшую.
Читайте також: Чому бідні? Тому, що дурні!
Я прочитав лише два інтерв'ю:
1. Міністра фінансів та його текст про "Національну стратегію доходів".
Так, ти почув, не про Національну економічну стратегію, а про "Стратегію доходів (!!!) бюджету. Міністр додав, що ще одним найважливішим завданням стратегії є встановлення справедливості в частині оподаткування: "Ті, хто має доходи, повинні сплачувати податки й без різного роду способів пільгових режимів"...
Так, не про Національну економічну стратегію, а про "Стратегію доходів (!!!) бюджету. Міністр додав, що ще одним найважливішим завданням стратегії є встановлення справедливості в частині оподаткування: "Ті, хто має доходи, повинні сплачувати податки й без різного роду способів пільгових режимів"...
2. Представника МВФ України, який стверджує, що зниження податків – зашкодить економіці України.
Схоже, ця людина не знайома з економічною теорією і не розуміє взаємозв'язку податкової політики та економіки. І так само не розуміє природи української корупції та тіньової економіки.
Читайте також: Хто головні вигодонабувачі від "довгої" війни в Україні?
Як мінімум, міг би почати з прочитання книги Артура Лаффера "Крива Лаффера: минуле, сьогодення та майбутнє" та "Кінець процвітання: як вищі податки зруйнують економіку".
Не хочу сильно перебільшувати, але такі заяви прискорять видавлювання бізнесу з України до тих країн, де податкова політика м'якша, і де до бізнесу ставляться не як до гусей для общипування.
А якщо піде бізнес, підуть і робочі місця, зросте безробіття та навантаження на бюджет для виконання соціальних функцій та виплат зарплат бюджетникам.
Якщо зможете мене переконати в тому, що це не погані новини – буду радий.
Але поки що песимізму стає все більше.
Спеціально для Еспресо
Про автора. Анатолій Амелін, співзасновник та директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе