Чому Путін був переконаний у швидкому і легкому взятті Києва?
Не можна недооцінювати ворога. Для того, щоб у майбутньому не припускатися помилок потрібно об'єктивно аналізувати
Чому Путін був переконаний у швидкому і легкому взятті Києва? Бо був переконаний у слабкості української влади і відсутності міжнародної підтримки.
Чи помилявся Путін у всіх своїх прогнозах та оцінках? Ні, звичайно. Влада слаба, а підтримки не було.
Росія не наважилася б на вторгнення, якби президентом був Порошенко або й Юлія Тимошенко. За російською логікою влада була б професійнішою. А нападати треба, коли противник слабий.
Путін не врахував децентралізації українського суспільства, сили народного спротиву, якості армії, яка гартувалася у боях від 2014 року.
Він також помилився в оцінці Байдена, який виявився не старим маразматиком, а сильним політиком- яструбом, що довіряє власній адміністрації і не зважає на суб'єктивні попередні образи.
Але проблеми, які були нікуди не поділися.
Я переконано вважаю, що нехтувати потенціалом об'єднання з досвідченими політиками національно-демократичного табору із зв'язками на заході і підтримкою у суспільстві владі не варто. Висловлю полемічну, але практичну пропозицію. Я б політично об'єднував зараз частину патріотично-налаштованих "Слуг Народу", "ЄС", "Батьківщину", деяких досвідчених політиків з інших фракцій і груп у Коаліцію перемоги. Я б кликав до нового уряду і Яценюка, і Яресько для термінового виходу з фінансової скрути і міжнародної підтримки. І Порошенко і Тимошенко - потужні гравці із міжнародними зв'язками.
Якби у Зеленського вистачило внутрішньої сили та мудрості для таких кроків, ми б швидше завершили війну на наших умовах.
Бо ризики, які Путін розглядав, як можливості нікуди не зникли. Нам пора забувати про мирний інфантильний корупційний популізм і ставати дорослими.
- Актуальне
- Важливе