Уряд затвердив Нацплан дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. Подробиці
Кабінет міністрів України під час засідання 13 серпня затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року
Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Урядовий портал.
Прем'єр-міністр України зазначив, що Нацплан чітко корелюється з європейськими нормами та стандартами.
"Він спрямований на те, щоб до 2030 року довести частку "зеленої" енергетики у валовому кінцевому споживанні до 27%", - відзначив Шмигаль.
Прем'єр-міністр також додав, що Національний план дій передбачає 38 заходів, індикатори виконання та визначає відповідальних.
Як зазначає Міністерство енергетики, відповідний Нацплан є доповненням Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) та визначає траєкторії розвитку відновлюваної енергетики за секторами до 2030 року.
Відповідно до Плану, частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у валовому кінцевому споживанні енергії у 2030 році становитиме 27%, а саме: в системах теплопостачання та холодопостачання - 33 %; у виробництві електроенергії - 29 %; у транспортному секторі - 17 %.
Фото: Міністерство енергетики України
Фото: Міністерство енергетики України
Фото: Міністерство енергетики України
Кабмін впровадив практику пілотних аукціонів на розподіл квот підтримки виробників ВДЕ
Крім того, уряд на засіданні 13 серпня ухвалив документ, яким впроваджується практика пілотних аукціонів щодо розподілу квот підтримки виробників відновлюваних джерел енергії.
"Йдеться про енергію сонця, вітру, біогазу, а також мікро- та малі гідроелектростанції. Ми тестуємо систему "зелених" аукціонів, щоб у 2025 році запустити її на повну силу", - сказав Денис Шмигаль.
За словами прем'єра, потенційні інвестори матимуть гарантовану підтримку, і це прискорить реалізацію проєктів у цій сфері.
У Міненерго зазначили, що аукціони з розподілу квоти підтримки є найпоширенішим у світі механізмом стимулювання розвитку ВДЕ на конкурентних засадах.
Згідно з рішенням Уряду, додаткову річну квоту підтримки визначено у розмірі 110 МВт, з яких сонячні електростанції - 11 МВт, вітрові електростанції - 88 МВт, з інших видів альтернативних джерел енергії - 11 МВт.
- Кабмін на засіданні 9 серпня затвердив постанову, якою прибрав непотрібні обмеження при ввезенні енергетичного обладнання в Україну.
- Актуальне
- Важливе