Європарламент ратифікував торговельну угоду з Британією після Brexit
Європейський парламент переважною більшістю голосів схвалив торговельну угоду між ЄС і Великою Британією після Brexit, усунувши останню перешкоду на шляху до повної ратифікації угоди
Угоду підтримали 660 євродепутатів, проти - п'ятеро, утрималися 32. Голосування відбулося у вівторок, 27 квітня, в дистанційному режимі, але підсумки оприлюднили тільки зараз.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн привітала схвалення Європарламентом торговельної угоди з Великою Британією, додавши, що точна імплементація угоди вкрай важлива.
"Угода про торгівлю та співробітництво знаменує собою фундамент міцного і тісного партнерства з Великою Британією", - заявила фон дер Ляйєн в Twitter.
Ухвалений документ передбачає розвиток майбутнього партнерства між сторонами на основі визнання спільних принципів демократії, верховенства права та поваги до прав людини, а також із врахуванням спільних інтересів у боротьбі із кліматичними змінами та у нерозповсюдженні зброї масового знищення. За умовами угоди, нездатність будь-якої із сторін дотримуватися цих базових принципів може спричинити припинення або призупинення дії цього документа в цілому або частково, як і будь-яких інших угод, які ухвалюватимуться в рамках імплементації та розвитку двосторонньої угоди про торгівлю та співробітництво, повідомляє Укрінформ.
Сторони підтвердили також взаємне прагнення забезпечити високий рівень захисту персональних даних громадян.
Угода про торгівлю і співробітництво між ЄС і Великою Британією складається з трьох головних частин.
Перша - всеосяжна та збалансована угода про вільну торгівлю. Цей документ охоплює не лише торгівлю товарами та послугами, а й питання захисту інтересів сторін у сферах інвестицій, конкуренції, державних субсидій, прозорості оподаткування, функціонування повітряного та дорожнього транспорту, енергетики, риболовства, захисту даних та заходів із взаємного забезпечення соціальної безпеки.
В рамках угоди про вільну торгівлю між ЄС і Великою Британією встановлюється нульовий тариф та нульові квоти для всіх товарів, за умови належного захисту індикаторів щодо місця походження таких товарів. При цьому всі імпортні/експортні операції між ЄС і Великою Британією мають відповідати вимогам ЄС у цій сфері, включаючи питання технічних стандартів, санітарних та фітосанітарних норм, правил продовольчої та загальної безпеки таких товарів, стандартів у сфері охорони довкілля та у захисті споживачів.
Цей документ окреслює і регуляторні правила щодо риболовства та відповідних квот на вилов риби у територіальних водах сторін.
Окремо обговорено рівність прав громадян ЄС і Великої Британії, які проживають або працюють на територіях відповідних сторін, а також можливість участі Великої Британії у ключових проектах ЄС, за умови відповідного фінансування (наприклад, в рамках дослідницької програми Horizon Europe.
Другою складовою угоди між ЄС і Великою Британією про торгівлю та співробітництво є правила нового партнерства в сфері безпеки, яке передбачає взаємодію у правоохоронній та судовій сферах, у боротьбі з транскордонною злочинністю та тероризмом.
Третій напрямок угоди - горизонтальні правила адміністративного управління, які передбачають принципи імплементації цього документа та моніторинг такої дійсності, погодження взаємодії правового поля сторін угоди. Для виконання такої роботи створюється спеціальний орган – Рада партнерства, до якого входитимуть повноважні представники від Європейського Союзу і Великої Британії міністерського рівня.
31 січня 2020 року Велика Британія завершила своє 47-річне членство в Євросоюзі. Рішення про вихід з Європейського Союзу Велика Британія прийняла на референдумі в 2016 році. За вихід з ЄС проголосували 51,9% виборців при явці понад 72%. Всього в референдумі взяли участь понад 33,5 млн осіб.
Країна вийшла з ЄС до затвердженої угоди між Лондоном і Брюсселем, яке Європейський парламент ратифікував 29 січня. Відповідно до угоди, ще майже рік тривав перехідний період: до 31 грудня 2020 року торговельні та митні угоди між ЄС і Великою Британією залишаються дійсними.
- Актуальне
- Важливе