Ізраїль стає новою зоною політичного напруження. Активізація бойових дій на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна. Колонка Сергія Згурця
Війна в Ізраїлі сприяє тому, що на світовій арені з'являється зона потужного напруження, у тому числі із залученням країн, які мають ядерну зброю, а російська армія пробує активізувати бойові дії на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна
Російські провокації українською зброєю в Ізраїлі
Насправді тут варто зважати на повідомлення нашої розвідки, яка сказала про те, що російська сторона готується до провокації й може передати частину української зброї, захопленої на полі бою, до ХАМАС, аби таким чином скомпрометувати постачання європейської чи американської зброї до України. Поки що насправді таких дій з російської сторони не було, хоча були спроби.
Гарний приклад: РПГ, яким підбивали "Меркаву" й казали, що ХАМАС їх отримав від України. Але насправді це були іранські копії радянських систем. Я думаю, що ця історія буде продовжуватися в декількох варіаціях, але українська розвідка вже повідомила про такі провокації, які можуть бути з боку російської сторони, або ХАМАСу.
Як може вплинути війна в Ізраїлі на світову допомогу Україні
"Одна світова війна - різні театри бойових дій". Так досить влучно оцінив вторгнення ХАМАС до Ізраїлю один з провідних близькосхідних експертів на тлі війни Росії в Україні. ХАМАС здійснив масштабну атаку, підготовку якої вдалося втаємничити, й навряд чи тут обійшлося без участі Ірану та РФ.
Зараз армія Ізраїлю проводить першу фазу операції "Залізні мечі", яка стане однією із найбільших за останні десятиріччя для Ізраїлю, тому що вже починається призов резервістів. Призвали вже 300 тис. на службу, при тому, що резервістів у Ізраїлю - 400 тис.
Ізраїльські війська відновили контроль над усіма населеними пунктами на кордоні з Газою, здійснюються авіаційні удари по об'єктах ХАМАС, понад 500 ударів за минулу добу. І наземну атаку на Газу ЦАГАЛ ще не починає. Це пов'язано з тим, що ізраїльтяни намагаються з'ясувати, де знаходяться заручники, тому що ХАМАС тримає близько 130 ізраїльтян у заручниках і серед них є високопоставлені чиновники. Далі все буде залежати від того, яку стратегію затвердить Ізраїль. Ми розуміємо, що зараз починається наступний етап "Залізних мечів".
Отже, як вплине бійня, яку ХАМАС влаштував, на Україну? Насамперед хочу сказати, що з'являється зона потужного напруження, у тому числі із залученням країн, які мають ядерну зброю. Певний час буде надмірна концентрація уваги світової спільноти до подій на Близькому Сході, й зараз важливо, щоб фокус не зміщувався з України. Представники США, ЄС і НАТО заявили про те, що вони спроможні забезпечувати підтримку України й в цих умовах.
Щодо зброї - Ізраїль свого часу через США передавав до України боєприпаси. Це були американські запаси. Сам Ізраїль насправді виступав проти, аби будь-яка зброя постачалася до України й це, як на мене, була помилка. Ми зараз бачимо ситуацію, коли Росія, Іран й інші країни допомагають противникам Ізраїлю. Свого часу Ізраїль був проти того, щоб ізраїльські "Спайки", які були поставлені до країн Балтики, постачалися Україні. Тоді було сказано, що РФ може якимось чином ускладнити ситуацію на кордонах з Ізраїлем з огляду на вплив на Сирію.
Насправді неможливо домовлятися з одним терористам через іншого. І тому абсолютно мав рацію президент Зеленський, який сказав, що тактика ХАМАС в Ізраїлі така, як тактика Росії проти України. Це те ж саме зло, але єдина різниця полягає у тому, що це терористична організація, яка атакувала Ізраїль, а тут терористична держава, яка напала на Україну.
Загострення на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна
Противник намагається активізувати свої бойові дії на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна. Це одна з ділянок, яка тривалий час була в умовному спокої, але зараз, з огляду на твердження речника угрупування "Хортиця", ворог здійснює атаки в напрямку і Куп'янська й інших ділянок, аби потіснити наші війська за річку Оскіл і за річку Жеребець.
Фото: Еспресо TV
Юрій Федоренко, командир роти ударних БПЛА 92-ої окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка зазначив, що наразі для противника задача залишається незмінною. Їм ставлять чітку вимогу вийти на адміністративні межі Луганської області й поновити свій стан та положення щодо впливу на місто Куп'янськ.
Відповідно, противник 2 місяці тому проводив достатньо активні штурмові дії з різних напрямків, проте успіху не було. Збройним Силам України тоді вдалося стабілізувати ситуацію й останнім часом противник намагався на окремих відтинках вчиняти безрезультатні ударно-штурмові дії, ініціатива залишається на боці ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе