Огляд

Карта бойових дій за період 13-20 листопада: потрійна загроза на Курахівському фронті та прорив у Часовому Ярі

20 листопада, 2024 середа
08:00

На фронті значно скоротилася кількість боєзіткнень, у першу чергу через гальмування наступу росіян на Курахівському напрямку. Хоча, як і раніше, Курахівський і Покровський напрямки разом концентрують 60% усіх атак ворога. Дещо знизилась активність окупантів на Лиманському й Куп’янському фронті, однак зросла на Бердянському напрямку. Попри малу кількість штурмів, ворог має значні успіхи в Часовому Ярі

Зміст

Нова загроза у Великій Новосілці

Росіяни продовжують формувати новий фронт довкола Великої Новосілки, атакуючи в її напрямку як фронтально, так і з флангів. Упродовж тижня ворог зміг зайти та спробував закріпитися на південних околицях Макарівки, але за кілька днів Сили оборони зуміли повернути свої позиції. На правому фланзі росіяни закінчили вже другу окупацію Рівнополя, а також продовжили рух на північ від села в напрямку траси Велика Новосілка – Гуляйполе. У сусідній Новодарівці цілий тиждень тривали бої в центральній частині села. На лівому фланзі окупанти просунулися на кількасот метрів на північний захід від Новодонецького. Втім найбільш загрозливим для оборони Великої Новосілки є наступ росіян у напрямку Роздольного, що на північ від нашого укріпрайону. У разі прориву тут фронту росіяни зможуть зайти в тил нашим оборонцям. Окрім того, сумнівно, що оборонні лінії в Великій Новосілці будували, щоб відбивати наступ із півночі.  

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

Курахівський фронт тримає удар, але є небезпека оточення  

Темпи наступу росіян довкола Курахового суттєво сповільнилися. Вони всюди застрягли в боях і мало де просунулися за тиждень. А кількість боєзіткнень скоротилася майже на третину, що вказує на неможливість ворога підтримувати наступ на попередньому високому рівні, а також на потребу в нових підкріпленнях і перегрупуванні.

Після повної окупації Максимівки ЗСУ вдалося стабілізувати південний фронт далі на захід і стримати наступ на село Сухі Яли.

Але все-таки очікувано на східному крилі південного флангу Курахівського фронту виникла загроза нового оточення бригад Сил оборони. У той час, коли українські передові загони тримають оборону в Єлизаветівці й Іллінці, а також ведуть ар’єргардні бої в Антонівці й на північ від неї, росіяни наступають на Успенівку, щоб відрізати наших воїнів від постачання. Сіра зона вже сягає 1,5 км до села, в якому є життєво важливе перехрестя. Без контролю над ним усі наші бригади в зоні на схід від Дальнього й Успенівки залишаться відрізаними від логістики та фактично в оперативному оточенні, яке доведеться проривати в складних умовах. Відтак, поки частини ЗСУ поступово відходитимуть із небезпечної зони, вкрай важливо втримати оборону в Трудовому та на підступах до Успенівки, а також не допустити прориву з півночі, де зараз рашисти намагаються зірвати наш відступ і пробиваються напереріз у напрямку сіл Іллінка та Романівка.

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

Іншою болючою точкою на цьому відтинку фронту є оборона довкола села Дальнє, яке ми вже фактично втратили. У разі подальшого просування на цій ділянці ворог не тільки зможе перерізати дорогу Курахове – Успенівка, а й отримає доступ до південних районів Курахового. Тому ЗСУ на цій ділянці фронту змушені битися без права на відступ. Ворог також це розуміє та посилює атаки. Від оборони в районі Дальнього залежить, чи посиплеться південний фронт, чи зможе організовано з боями відійти.

Тим часом у самому місті точаться запеклі бої у східній частині, яка перейшла в сіру, ніким не контрольовану зону. Особливо активно ворог атакує в районі школи №3, де наші герої неодноразово контратакували та вибивали окупантів зі школи. Однак росіяни постійно здійснюють нові прориви й намагаються атакувати з півночі, переходячи висохле після підривів дамб Вовчанське водосховище. Через це після настання сильніших морозів Курахове стане іще більш вразливим ще й з півночі, де ЗСУ зараз із боями відступають. 

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

На північному фланзі Курахівського фронту ЗСУ вдалося відбити частину захопленої Сонцівки й організувати тут оборону. Окрім того, Сили оборони не дають ворогу розвинути наступ після окупації Вознесенки та Новоселидівки. Це дає змогу нашим військовим поступово відступати вздовж північного берега Курахівського водосховища, де за останній тиждень росіяни зайняли Нову Іллінку та частину Берестків, за які наразі триває бій. Лінія фронту тут зараз побудована вздовж балки, що тягнеться від центру Берестків на північ. Ситуація на північному фланзі поки що виглядає більш контрольованою, ніж на південному, який у першу чергу може спричинити відступ ЗСУ з Курахового. Водночас події останніх тижнів демонструють, що наш відступ з міста – це питання не найближчого часу, а можливо, навіть не цього року. 

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

Покровський шлагбаум

Попри майже 250 боїв за тиждень на Покровському напрямку, росіяни тут майже не мають успіхів, а лінія фронту є доволі стабільною, особливо на північному фланзі. З півдня ворог намагається знайти шпарини в нашій обороні, щоб прорватися до дороги, що веде на Покровськ. У них є незначне просування біля Новоолексіївки, Юр’ївки та Пустинки, але його темпи неспівмірні з рівнем ворожих втрат. Найбільший "прорив" рашисти зробили по дорозі від Селидового до Покровська, де вони зуміли просунутися на 1,5 км. Північніше окупанти зайняли сіру зону довкола шахти біля Крутого Яру.  

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

Торецька м’ясорубка

ЗСУ надалі втримують центральну частину міста, де рашисти не можуть пробитися далі. Також наші воїни контратакують у північних районах Торецька й передмісті, хоча цих результатів поки що не видно на карті, адже бої тривають за кожен будинок. Натомість окупанти намагаються обійти Торецьк із півдня, атакуючи з Неліпівки в напрямку на Леонідівку та Забалку. На схід від Забалки ворог знову зумів зайняти лісопаркову зону та впритул підійти до будинків, звідки їх викинули місяць тому.  На район Забалки почався новий штурм, в ході якого ворог поступово просувається забудовою. Наразі окуповано близько 50% Торецька, однак у випадку втрати Забалки контрольована ЗСУ територія міста може різко скоротитися.

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

Росіяни прорвалися в центр Часового Яру

Оборона Часового Яру дала відразу кілька суттєвих тріщин, що й не дивно, коли місто понад рік тримає оборону під шквальним вогнем КАБів. На південь від міста рашисти врешті продавили нас біля Кліщіївки й Андріївки, де українські позиції не давали обійти Часів Яр із флангу. Кліщіївку ворог зайняв повністю, а також поширив сіру зону на 3 км на захід, до каналу Сіверського Дінця, а також на 5 км на південь, включаючи Андріївку. Очевидно, що на цій ділянці завдовжки майже 9 км ЗСУ поступово відходитимуть на правий берег каналу, залишаючи території, які повернули під час літнього контрнаступу 2023 року. Нова лінія фронту простягатиметься вздовж каналу, через який ворога спробують не пропустити.

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

Тим часом окупанти зуміли просунутись у Жовтневому районі міста, зайнявши його північну частину, а потім розвинули успіх і перейшли в наступ на центральну частину міста, де зараз уже кілька днів тривають бої. Одночасно їм вдалося захопити всю Калинівку, що на північних околицях міста. Врешті вони з’єднали свої два плацдарми: північний і центральний. Попри це, Сили оборони намагаються контратакувати. Найбільш запеклі бої зараз відбуваються біля будинку культури та вогнетривкого комбінату. Фактично в цих зіткненнях зараз вирішується, наскільки довго ще протримається оборона міста, яка навряд чи буде тривалою, якщо росіяни захоплять його центральну частину.

Куп’янськ відбився від десанту

Несподівано переодягнені в українську військову форму російські десантники безперешкодно проїхали понад 4 км по дорозі до Куп’янська, де пізніше спробували закріпитися в одному з центральних районів лівобережної частини. Втім ця авантюра закінчилася тим, що після швидкого виявлення їх усіх знищили або взяли в полон. А наступну спробу наші оборонці ліквідували ще на марші. Втім за тиждень ворог усе-таки зумів наблизитися до Куп’янська на понад 1 км, зайнявши частину дороги з Лимана Першого, а також згодом розширивши зону свого контролю. Попри це, Сили оборони втримали позиції в Синьківці.

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

На південному фланзі Куп’янського фронту рашисти зуміли повністю зайняти Колісниківку та здійснювали марні спроби наступати на Глушківку. Так само провалились атаки окупантів на південь від Кругляківки в напрямку на Борову. Втім ширина зони контролю ворога вздовж лівого берега Осколу в районі Сенькового вже становить понад 3 км. Наразі зс РФ готуються до вирішального наступу, щоб до кінця року окупувати північний плацдарм Сил оборони на лівобережжі Осколу.

Після повної окупації Берестового ЗСУ були змушені відійти з кишені, щоб не опинитися в оточенні, відтак росіяни зайняли ці позиції, але не зуміли розвинути свій наступ далі на захід.  

 

Курський фронт в круговій обороні

Другий місяць триває контрнаступ росіян на Курщині, який, утім, не дає їм практично ніякого результату, крім великої кількості спаленої техніки. Курський фронт можна розглядати як один із взірців бойових дій, адже з обох боків воюють найкращі, елітні бригади. ЗСУ, не менш як п’ятикратно поступаючись ворогу, все ж проводять блискучу оборонну операцію та мають можливість контратакувати.

На правому фланзі росіяни мали найбільші успіхи – вони врешті зуміли зайти в Плєхово, яке ЗСУ обороняли понад місяць. Окрім того, вони розширили зону свого контролю далі на північ і вибили наших військових із Пушкарного, Руської Конопельки Круглика, а також безперестанно атакують українські позиції біля Нечаєва.

Карта бойових дій за 13-20листопада

Карта бойових дій за 13-20 листопада, Фото: Еспресо

Натомість наші воїни відбили свої позиції біля Погребків, які вони втратили минулого тижня. Окрім того, Сили оборони знищили загін росіян, який намагався оперативно провести контрнаступ.

Біля Ольгівки українські військові опинилися в напівоточенні, однак зуміли гідно вийти з лісу й закріпитися на нових позиціях. Зс РФ вдалося форсувати річку Снагість поблизу села Дар’їно, в якому зараз тривають бої. Втім ключовий вектор свого наступу, на Малу Локню та трасу від Суджі на північ, рашисти не можуть реалізувати вже впродовж кількох тижнів. Вони застрягли у боях біля Новоіванівки та Зеленого Шляху, де в безрезультатних боях втратили вже дуже велику кількість десантників. 

Тим часом ЗСУ вперше використали далекобійний ATACMS, щоб знищити військовий склад у Брянській області. 

 

Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
-10.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.94
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 43.97
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
22 лютого
08:54
обмін заручниками у межах угоди про припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС
ХАМАС назвав імена заручників, яких мають звільнити в рамках угоди про перемир'я з Ізраїлем
08:51
В Україну приїхав генінспектор Бундесверу Карстен Броєр: говорив про потреби ЗСУ із Сирським
08:41
Чарльз Браун
Трамп і Пентагон звільнили голову Об'єднаного комітету начальників штабів США і ще низку ключових командувачів
08:24
Оновлено
За минулу добу на фронті відбулось 90 боїв, третина з них на Покровському напрямку
08:07
OPINION
Що може противник, крім самовбивчих піхотних штурмів?
08:06
ппо
Сили оборони збили 82 зі 162 "шахедів", 75 безпілотників були локаційно втрачені
08:00
Аналітика
вибори до Бундестагу
Новий Бундестаг: якими будуть вибори у Німеччині і чого очікувати Україні
07:20
втрати окупантів
За добу армія РФ втратила 1140 військових, 15 танків і 66 артсистем
07:15
Оновлено
РФ атакувала Україну дронами: на Київщині загинув залізничник, у Києві впали уламки
06:57
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
Росіяни вивели у Чорне море ракетоносій: скільки "калібрів" в одному залпі
06:48
Фільми про Білий дім
Reuters: Адміністрація Трампа розморозила $5,3 млрд фінансування іноземних програм безпеки
06:31
Німеччина, військова форма
Збройні сили і поліція Німеччини розслідують ще один можливий випадок диверсії на військовому кораблі
06:20
Кір Стармер
Стармер оголосить про новий пакет допомоги Україні та санкції проти РФ попри тиск Трампа, - The Telegraph
04:56
трансплантація органів
Кабмін ухвалив постанову, якою дозволив лікарням створювати госпітальні банки тканин для трансплантації
03:51
Україна ЄС
ЄС обговорює пакет військової допомоги для України на €20 млрд, - Bloomberg
03:10
Словаччина: антиурядові протести
У Словаччині знову відбулись протести проти політики зближення з Росією: вимагають відставки Фіцо
02:28
діти провалилися під лід
В Україні на водоймах від початку року загинули 79 людей
01:33
Очільник МЗС Польщі привіз у США збитий українцями Shahed
"Символ загибелі тисяч невинних людей": Сікорський привіз у США збитий українцями "шахед"
01:11
Андрій Сибіга
"Підкреслив волю України до миру": Сибіга провів розмову з держсекретарем США Рубіо
00:33
Дональд Трамп
Трамп заявив, що РФ хоче укласти угоду: переговори між Вашингтоном і Москвою відновляться 25 лютого
2025, п'ятниця
21 лютого
23:48
Збірна України з баскетболу
Збірна України вперше з 2009 року не зіграє на Євробаскеті
23:19
Володимир Зеленський
Команди України та США працюють над проєктом угоди, - Зеленський
23:02
Еммануель Макрон
Опитування: найбільше серед європейських лідерів українці довіряють Макрону, найменше - Орбану
22:55
Пані Посол Канади Наталка Цмоць
Санкції проти РФ повинні залишатися в нашому пріоритеті та розширюватись, - посол Канади
22:47
Німеччина
У Німеччині заарештували 18-річного росіянина за підозрою в підготовці "політично вмотивованого нападу"
22:19
зеленський Шольц
Зеленський і Шольц обговорили шляхи завершення війни та гарантії безпеки
22:16
Ексклюзив
Зеленський, Трамп
В цій ситуації Зеленському слід розглянути заміну переговірника з адміністрацією Трампа, - політик Луценко
22:09
Дрони не можуть довго літати: в ОТУ "Харків" розповіли про перебіг бойових дій за морозної погоди
21:43
Ексклюзив
ЄС - Україна
Країни ЄС готують великий пакет військової допомоги Україні на 2025 рік, - кореспондентка "Еспресо" з Брюсселя
21:42
Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини
Німеччина посилить тиск на США через їхню позицію щодо України, – глава МЗС Бербок
21:32
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія не має й не матиме потенціалу для захоплення важливих центрів України. Колонка Сергія Згурця
21:25
Девід Петреус на події КБФ 21 лютого
Існує двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України, - ексдиректор ЦРУ Петреус
21:16
Олександр Усик
Усик відвідав матч Роналду в Саудівській Аравії
21:06
окупанти, оркі, російські солдати
Російські військові на лівобережжі Херсонщини мають проблеми з пальним, - "Атеш"
20:47
Європейські країни 24 лютого проведуть екстрену нараду щодо України, - Bloomberg
20:35
Оновлено
суд у справі вбивства Гандзюк
У Києві відбувся розгляд справи вбивства Гандзюк: Мангер та Левін намагались оскаржити попереднє рішення суду
20:30
Арсеній Яценюк на КБФ 21 лютого 2025
Верховна Рада має ухвалити резолюцію щодо виборів через пів року після всеосяжної мирної угоди, - Арсеній Яценюк
20:23
Ілон Маск
"Три роки тому Росія зайшла занадто далеко, а тепер - українська влада": Маск пояснив зміну риторики щодо підтримки Києва
20:16
Огляд
"Бруталіст"
Коли "Безвихідь" не тупик: що подивитися у вихідні
20:04
OPINION
Прозорість. Відкритість. Залученість Європи
Більше новин