Огляд

Контрнаступ під Запоріжжям, загроза обвалу ставка-охолоджувача на ЗАЕС. Акценти світових ЗМІ 9 червня

9 червня, 2023 п'ятниця
11:00

Фокусною темою світових медіа став контрнаступ ЗСУ у Запорізькій області. Про це пише Інститут вивчення війни. Допомогою в цьому стала потужна західна зброя. У переломний момент війни відбувається зустріч Сунака і Байдена. Через підрив Каховської дамби є загроза обвалу ставка-охолоджувача на ЗАЕС

Зміст

На таких темах акцентують міжнародні видання 9 червня:

Український контрнаступ і потужний арсенал зброї від США

Україна завдає численних ударів по російських окупантах, кажуть журналісти The New York Times. Українські війська здійснили у четвер серйозну атаку у Запорізькій області, наступаючи на російських загарбників у кількох місцях на сході та півдні регіону. При тому не було жодних ознак прориву в операції, яка робить високі ставки як для Києва, так для західних союзників. Стверджується, що троє високопоставлених чиновників США, а також військові аналітики заявили, що довгоочікуваний великий контрнаступ ЗСУ, імовірно, вже триває, після місяців мобілізації, навчання нових військових підрозділів і озброєння їх передовою західною зброєю. Зокрема, вагомим підтвердженням стало використання українцями у бойових діях напередодні німецьких танків Leopard та американських бойових машин Bradley. 

Про потужний арсенал США для України у її контрнаступі проти військ РФ пише The Washington Post. Видання запевняє, що озброєні західною зброєю та навчені тактиці НАТО українські військові почали наступ на окуповану Росією територію на південному сході України. Починаючи з листопада минулого року на фронті фактично було без суттєвих зрушень з обох сторін, та попри те, що росіяни зміцнили свої оборонні позиції, в України є фактор, який схилив ситуацію на її користь: надання західними союзниками все більш досконалої, дуже потрібної зброї, яка може забезпечити серйозні переваги на полі бою. Зазначається, що деякі з систем потребують часу та складної логістики для доставки, також тривалого навчання українськими бійцями, тому частина зброї може відіграти більшу роль у найближчі місяці. У статті пояснюється про ключові види озброєння, які США надали Україні напередодні початку контрнаступу. 

Також американське видання пояснює, коли починається контрнаступ, що поставлено на карту. Зокрема, йдеться про те, де розгортаються бої, що каже Україна, які переваги отримує кожна зі сторін та яке це має значення для майбутнього війни. 

Британське медіа The Guardian зауважує, що бойові дії під Запоріжжям будуть ретельно досліджуватися, оскільки дана ділянка фронту давно розглядається як потенційна вісь для українського наступу на Мелітополь, а інше місто в регіоні Токмак є великим залізничним вузлом і російським матеріально-технічним центром, що має ключові лінії зв'язку з Маріуполем, Бердянськом і Кримом. Крім того, ще одна мета українського штурму на південь та схід від Запоріжжя – розрізати російський так званий сухопутний міст, що з'єднує території окупованого півдня і сходу з Кримським півостровом. 

Польська Gazeta Wyborcza каже, що українська влада замовчує контрнаступ, який, за деякими даними, мав розпочатися, і частиною цього є обстріл українськими силами у четвер увечері військового об’єкта поблизу окупованого Бердянська Запорізької області. Український контрнаступ підтверджує також американський Інститут вивчення війни (ISW). За даними аналітиків, за минулу добу українські війська вели бойові дії щонайменше на трьох ділянках фронту.

Підтримка Заходу та надання гарантій безпеки 

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і президент Сполучених Штатів Джо Байден під час зустрічі у Вашингтоні заявили, що їхні країни підтримуватимуть Україну в довгостроковій перспективі. Британський прем'єр звернувся до Росії, кажучи: "Ми будемо тут стільки, скільки потрібно", маючи на увазі допомогу Україні. Як зауважує The New York Times, такі зобов'язання з'явилися навіть тоді, коли та Сунак, і Байден постають перед труднощами та внутрішніми проблемами через тривалу війну в Україні.

Як зауважує CNN, Сунак і Байден зустрічаються у переломний момент російсько-української війни. Маючи сподівання, що спільна точка зору щодо України та новий поштовх до економічного партнерства могли б зміцнити стабільні робочі відносини між державами. 

Politico пише, що канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда та президент Франції Еммануель Макрон зустрінуться в Парижі для обговорення гарантій безпеки для України. Очікується, що зустріч буде зосереджена на прагненні України до членства в НАТО на гарантіях безпеки від союзників напередодні саміту НАТО в липні. Як йдеться у статті, попри те, що існує загальне розуміння, що Україна не зможе приєднатися, поки вона все ще перебуває у стані війни з Росією, члени НАТО розділилися щодо того, як їм реагувати на поточне прагнення України до членства. Однак, на думку французького дипломата, країни альянсу повинні надіслати потужний сигнал Росії в той час, коли Україна починає контрнаступ. 

Руйнування Каховської дамби та наслідки теракту

Обвал Каховської дамби в Україні навряд чи суттєво завадить першим етапам контрнаступу проти російських військ, які зараз набирають обертів на півдні та сході країни, пише The Guardian. Перетин річки в Херсонській області, нижче за течією від дамби, був би технічно складним і надзвичайно ризикованим ще до того, як ця територія стала великою заплавою. Українські удари очікуються в місцях, де лінія фронту пролягає здебільшого по твердій місцевості, зазначають журналісти. Однак гуманітарна криза, спричинена повінню, може "вплинути на український імпульс", поглинувши час і ресурси вищого керівництва, вважають експерти. 

Разом з тим, ставок-охолоджувач на Запорізькій атомній електростанції під загрозою обвалу внаслідок руйнування Каховської дамби та осушення її водосховища, про що повідомляє французька організація з ядерної безпеки. Без резервуара з іншого боку, який би протистояв цьому, внутрішній тиск води в охолоджувальному басейні може пробити дамбу навколо нього, йдеться у звіті Паризького інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки (IRSN). Втрата басейну не обов'язково буде катастрофічною, однак це може різко збільшити проблеми безпеки на ЗАЕС. 

А президент України Володимир Зеленський посилив критику Міжнародного Червоного Хреста через його бездіяльність після підриву на Каховській ГЕС. Британське видання пише, що український лідер, добре навчений дорікати Заходу за повільність надання допомоги, змінив свою лінію критики з темпів надходження зброї на повільну міжнародну реакцію на гуманітарну та екологічну катастрофу, спричинену руйнуванням Каховської греблі. Крім того, як пише Der Spiegel, на підрив дамби у Новій Каховці може бути тільки одна відповідь. Бачачи повінь в Україні після катастрофи на гідроелектростанції, зрозуміло одне: якщо хочете швидко покінчити з цим жахом, ви повинні допомогти українським військам перемогти. 

Зеленський звинуватив Росію в посиленні гуманітарної катастрофи після руйнування дамби. У багатьох населених пунктах є проблеми з питною водою. Глава Української держави також звинуватив Москву в тому, що вона покинула людей, які проживають на окупованій Росією частині затопленої Херсонської області, пише німецьке видання

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
09:40
Німеччина, військова форма
У Німеччині розпочалася підготовка до потенційної війни з Росією, - ЗМІ
09:34
Ексклюзив
Карта бойових дій за 6-13 листопада
У пожежному режимі керівництво РФ штовхає особовий склад на штурми, - комбат ударних БпАК "АХІЛЛЕС" про Куп'янщину
09:14
обстріл, ППО
У Маріуполі спрацювала ворожа ППО, у місті частково зникло електропостачання, - Андрющенко
09:04
Очільник МЗС Чехії Ліпавський приїхав до Києва
08:58
Танкер для доставки СПГ
У РФ завод з виробництва СПГ майже законсервований через західні санкції проти російської енергетики
08:53
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
08:51
В Австрії показали фільм "Буча" про окупацію Київщини
08:34
Ексклюзив
Карта бойових дій за 13-20листопада
У Часовому Ярі з доступу до води лишилась одна свердловина, - очільник МВА
08:33
Газпром нафта
Росія поставила КНДР понад мільйон барелів нафти за військову допомогу у війні проти України, - BBC
08:30
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 32, серед них діти
08:14
Покровськ
Минулої доби на фронті відбулось 190 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському та Курахівському напрямках
08:00
OPINION
Путін грає у Карибську кризу-2
07:54
втрати окупантів
ППО, 1050 військових і 5 артсистем: втрати армії РФ за добу війни в Україні
07:48
біткоїн
Біткоїн виріс до позначки більше ніж $99 тис.
07:00
Жаір Болсонару
Експрезидента Бразилії Болсонару звинуватили в спробі держперевороту у 2022 році
06:48
Ілон Маск
Ілон Маск розкритикував закон Австралії про заборону соцмереж для дітей молодших 16 років
06:41
Олаф Шольц
Шольц має намір балотуватися на другий термін від СДПН, - DW
06:31
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі 6 ракетоносіїв: загальний залп - до 23 "калібрів"
06:20
міни, замінований пляж
Україна використовуватиме надані США протипіхотні міни лише на власній території, - Пентагон
05:55
Анонс
Карпати, УПЛ
УПЛ: розклад матчів і трансляцій 14-го туру
05:30
Анонс
Збірна України, Грузія - Україна
Жеребкування Ліги націй: де та коли дивитись. З ким може зіграти Україна
05:26
Дональд Трамп
Трамп обрав нову претендентку на посаду генпрокурора США
04:43
Володимир Путін
"У продовженні цієї війни зацікавлена лише РФ": МЗС України відреагувало на заяву Путіна щодо використання "Орешніка"
03:34
вогонь, полум'я, пожежа
Партизани допомогли знищити російський підрозділ БПЛА на Донеччині
03:07
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Знаменитий тренер запропонував Роналду повернутись до європейського футболу
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
Більше новин