Як правильно зберігати сушку з фруктів, щоб не завелася міль: корисні поради
Сушені фрукти — це корисні та смачні продукти, який зберігають вітаміни та цінні мікроелементи протягом довгого часу
Неправильне зберігання сухофруктів може призвести до появи небажаних "гостей" — харчової молі. Вона не лише псує сушку, але й може завдати шкоду здоров’ю. У цьому матеріалі Еспресо розкаже, як правильно зберігати дегідровані фрукти, щоб уникнути появи молі, а також поділимося ефективними порадами боротьби з нею.
Що таке міль та як вона потрапляє до помешкання?
Міль — це дрібні комахи, які налічують багато видів. Вони можуть атакувати різні види продуктів, зокрема і сушені фрукти, якщо говорити про особин виду фруктової молі (Anarsia Lineatella). Їх личинки живляться органічними матеріалами, а дорослі особини відкладають яйця в сухих продуктах. Міль може з’явитися в їжі через неякісну упаковку, неналежні умови зберігання або навіть потрапити разом з купленими продуктами.
Крім того, метелики можуть залетіти в квартиру через вікно у темний час доби, а далі цьому шкіднику достатньо знайти сприятливе місце та зробити яйцекладку. Якщо ця комаха знайте сушені фрукти у теплому місці, всі старання та заготівля на зиму будуть даремними, адже продукти доведеться викинути.
Фото: Storables
Як уникнути зараження міллю: поради щодо зберігання
Зберігайте сушені фрукти у герметичних контейнерах або упаковках. Картонні або паперові пакети не захищають продукти від вологи та комах. Найкраще використовувати скляні банки з кришками, пластикові контейнери з щільними кришками або вакуумні пакети.
Оберіть також правильне місце для зберігання сушених фруктів. Найкращий варіант – це сухе, темне та прохолодне місце, ідеально підходять темні шафи або комора з хорошою вентиляцією. Висока вологість може сприяти розвитку грибків та цвілі, тому бажано, щоб вологість повітря була на рівні приблизно 65-75%.
Для запобігання розвитку молі також варто слідкувати за температурою в приміщенні, де зберігаються сухофрукти, оптимально - не вище за +10-15°C.
Для довгострокового зберігання можна використати морозильник: розмістить сушені фрукти у морозильнику на кілька днів, щоб вбити потенційні яйця комах. Із профілактичною ціллю перед зимою також можна просушити сухофрукти в духовій шафі при температурі +60-80°C протягом тридцяти хвилин.
Перш ніж викласти сушені фрукти в герметичну посудину, перевірте всі запаси на предмет будь-яких ознак зараження. Виявлення маленьких білих або коричневих плям, порошку або зменшення якості продуктів може свідчити про присутність молі. Впродовж холодного періоду також варто час від часу перевіряти заготовлені фрукти. Це правило важливе тому, що дані комахи можуть легко та швидко розповсюджуватися.
Фото: makefoodstay.com
Чистота та організація поличок для зберігання
Утримуйте місце зберігання сухофруктів чистим та регулярно прибирайте полички. Щоб упевнитись в тому, що ці шкідники не з'являться, протирайте полиці розчином із оцту (змішайте оцет з водою у співвідношенні 1:3).
Для запобігання зараженню міллю можна також використовувати натуральні відлякувачі, такі як гвоздика, лаврове листя, лаванда або шкірка цитрусових. Ці рослини слугують як ефективні засоби від молі завдяки природним властивостям. Просто розмістіть ці інгредієнти на полицях із сушеними фруктами, щоб відлякати шкідників. Крім того, можна додати гілочку м'яти у саму ємність із сухофруктами, оскільки комахи не люблять її аромат.
Також розмісіть на полиці з сухофруктами місткість із сіллю, щоб вона адсорбувала на себе зайву вологу.
Фото: Freepik
Що робити, якщо міль вже з'явилася?
Якщо ви виявили міль у сушених фруктах, обов'язково позбудьтеся заражених продуктів, щоб уникнути розповсюдження шкідників на інші запаси. Ретельно очистіть контейнер та всі полиці для зберігання, а також перевірте інші продукти, щоб переконатися, що комахи не розповсюдились.
Якщо ви помітили дорослих особин – метелики, але ще не знайшли черв'ячків або інших ознак зараження у продуктах, термічна обробка може бути корисною для профілактики. Прогрійте сушені яблука у духовці протягом 30-40 хвилин. Це допоможе знищити можливі яйця або личинки, якщо вони вже є у продуктах. Заради профілактики крупи також можна прожарити в духовці при температурі приблизно 60°C. Борошно, цукор та макаронні вироби рекомендується виморозити протягом доби, оскільки низькі температури також ефективно знищують шкідників та запобігають їх розмноженню.
Дотримання таких простих порад допоможе вам ефективно зберігати сушені фрукти та захистить їх від шкідників.
Джерело: My Kitchen, Vikna.tv
- Актуальне
- Важливе