Як захистити холодильник під час відключень світла: корисні поради
Проблеми з електропостачанням та перепади напруги можуть стати справжнім випробуванням для вашого холодильника, особливо, якщо вони відбуваються систематично
У таких випадках важливо вжити заходів для захисту побутового приладу від можливих пошкоджень, щоб уникнути витрат на ремонт або заміну. Крім того, без електропостачання продукти в холодильнику швидко втрачають свою свіжість. Це може призвести до псування їжі і втрати грошей.
Еспресо підготувало кілька корисних порад, які допоможуть врятувати техніку під час непередбачуваних перепадів напруги, а також зібрало дієві способи збереження продуктів в холодильнику в умовах відсутності електроенергії.
Як довго холодильник може бути без світла?
Час, протягом якого холодильник з морозильною камерою можуть зберігати продукти свіжими без електроенергії, залежить від численних факторів, зокрема, температури навколишнього середовища та типу холодильника.
Олег Попенко, який є головою Спілки споживачів комунальних послуг, зазначив у матеріалі Big Kyiv, що під час відключень електроенергії тривалістю 3-4 години, варто турбуватися за продукти, які перебувають в холодильниках старих моделей. Йдеться про ті побутові прилади, що були придбані понад 10 років тому або про радянські зразки. Така застаріла техніка може швидше втрачати холод та розморожуватись.
Сучасні холодильники досить герметичні та технологічні, тому можуть зберігати температуру протягом 8-10 годин, головне – це не часто їх відкривати.
Можна додатково скористатись простим і ефективним способом, який допоможе підтримувати низьку температуру у холодильнику під час перебоїв з електропостачанням. Заморожені пакети, контейнери або гелі можуть допомогти зберегти холод всередині камери холодильника. Просто заморозьте контейнери доки є світло, а під час відключень – перекладайте їх у холодильник. Якщо у вас немає спеціальних акумуляторів холоду, тоді підійдуть навіть пластикові пляшки з водою.
Фото: Freepik
"Також можна покласти всередину спеціальні морозильні елементи – це такий-собі пластиковий контейнер, який наморожується у морозилці, та продовжуєте на 2-4 години зберігання продуктів", - розповів Попенко.
Експерт також додав, що старі холодильники, особливо ті, що використовують крапельну технологію, а не сучасну No Frost, можуть почати "текти" вже через 2-3 години без електроенергії. Зі свого боку це може призвести до намокання та псування продуктів. Тому такі холодильники важливо перевіряти під час відключення світла. У разі накопичення води, слід очистити його та уважно перевірити стан продуктів.
Холодник під час відключень світла: захист техніки від перепадів напруги
Перепади напруги в електромережі можуть бути серйозною проблемою для вашого холодильника, адже вони можуть пошкодити електроніку та зменшити термін служби приладу.
Щоб захистити холодильник та інші великі побутові прилади (наприклад, кондиціонери чи пральні машини) від можливих пошкоджень під час відключення електроенергії, найпростіше вимкнути їх з розетки перед самим відключенням світла. Щойно електропостачання буде відновлено, не варто одразу вмикати техніку. У цей час навантаження на електромережу може різко зрости, що може спричинити аварії та коливання напруги. Тому краще почекати 10–15 хвилин, перш ніж знову вмикати прилад.
Звісно, такий варіант можливий, якщо під час відключень ви постійно будете знаходитись в оселі, а знеструмлення відбуватимуться чітко по графіку. Однак, такі варіанти здаються нереальними в умовах сьогодення, тому важливо потурбуватись про захист від перепадів напруги.
Для того, щоб зберегти техніку від таких коливань, можна встановити додаткові прилади. Один із відносно недорогих варіантів – це реле контролю напруги. Такий пристрій автоматично відключає електроживлення приладу при виявленні нестабільності в електромережі.
Фото: epicentrk.ua
Принцип роботи досить простий: реле постійно перевіряє рівень напруги в електромережі. Якщо напруга виходить за межі встановлених допустимих значень, пристрій автоматично відключає живлення. Щойно напруга стабілізується і повернеться до нормальних значень, реле автоматично відновлює подачу електроенергії до приладів.
Іншим ефективним методом є встановлення стабілізатора напруги. Такий пристрій допомагає зберегти стабільний рівень електроенергії, забезпечуючи захист від перепадів і знижуючи ризик пошкодження вашого холодильника. Оберіть стабілізатор, який відповідає потужності вашого холодильника та встановіть його відповідно до інструкцій виробника.
Корисні поради
Організуйте продукти у холодильнику та морозильнику так, щоб ті, що потребують найнижчої температури, були ближче до джерела холоду. Зберігайте продукти в герметичних контейнерах.
Крім того, якщо ви маєте сумніви щодо ефективності вашого холодильника, ви можете перевіряти температуру всередині камери за допомогою термометра. Рекомендовані показники: холодильник не вище 4°C, морозильник – не вище 0°C. Дотримуватись таких температурних режимів радять у Центрі громадського здоров’я України.
Якщо продукти були при температурі вищій за 4°C протягом 2 годин та більше, їх краще викинути. Це стосується м'яса, риби, молочних продуктів та інші страв, що швидко псуються.
"Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте з холодильника продукти, що швидко псуються (м’ясо, рибу, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продукти та їх залишки) через 4 години без електроенергії або джерела холоду. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою", - пишуть ЦГЗ.
- Актуальне
- Важливе