Закликав молитися за окупантів: СБУ оголосила підозру протоієрею УПЦ МП Данилевичу
12 квітня Служба безпеки України оголосила підозру заступникові голови синодального відділу зовнішніх церковних зав'язків УПЦ МП протоієрею Миколі Данилевичу
Про це повідомила пресслужба СБУ.
Зазначається, що священнослужитель виправдовував російську війну проти України та розпалював релігійну ненависть.
"Після повномасштабного вторгнення РФ протоієрей публічно закликав до співпраці з рашистами, щоб спільно "помолитися за здоров’я та добробут" російських окупантів", - поінформували у спецслужбі.
Зазначається, що священник курував розгалужену мережу єпархій УПЦ (МП) за кордоном і через ці установи поширював прокремлівські наративи.
"Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти його інформаційно-підривної діяльності проти нашої держави. Окрім цього, під час проведення обшуків за його місцем проживання було знайдено страхове свідоцтво обов’язкового пенсійного страхування Російської Федерації, що свідчить про можливу наявність у нього громадянства держави-агресора", - повідомили в СБУ.
"Також знайдено документи, які підтверджують його навчання в дипломатичній академії Міністерства закордонних справ РФ", - додали там.
Священнослужителю оголосили підозру за двома статтями ККУ:
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками);
- ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.
Підозрюваному світить 5 років тюрми з конфіскацією майна.
Про обшуки в Данилевича раніше цього дня повідомляли "Українська правда", "Суспільне" та "РБК-Україна" із посиланням на власні джерела.
"Він відомий тим, що був у складі делегації, яка у 2017 році разом із Вадимом Новинським вмовляла Вселенського патріарха Варфоломія не давати томос Православній церкві України", - поінформували джерела.
Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- 3 грудня 2022 року СБУ оприлюднила перелік діячів церкви Московського патріархату, що потрапили під дію "церковних санкцій" Ради національної безпеки й оборони України.
- Актуальне
- Важливе