У Києві обірвався канатний трос на Труханів острів, тіло чоловіка до 30 років продовжать шукати завтра. Суд не вважав атракціон небезпечним
У неділю, 21 липня 2024 року, у Києві під час переправи через Дніпро на Труханів острів обірвалася канатна дорога, якою спускалась людина. Прокуратура розпочала розслідування
Про це повідомляє кореспондент Еспресо Дмитро Дідора.
Близько 14:42 надійшов виклик у ДСНС.
На місці працюють 5 рятувальників-водолазів + 1 катер, що обстежують акваторію Дніпра, де за показами свідків впала людина.
Крім того, патрульна поліція Києва попередила про ускладнення руху транспорту унаслідок інциденту на Парковому мосту.
"У зв'язку з аварією на атракціоні на Набережному шосе, рух транспорту ускладнений. Врахуйте цю інформацію під час планування маршруту своєї поїздки", - зауважили правоохоронці.
Згодом стало відомо, що до річки впала дівчина, інформує Київська міська державна адміністрація.
"Рятувальники шукають дівчину, яка впала у Дніпро через обрив троса атракціону. Триває рятувально-пошукова операція, до якої залучені спеціальна техніка та катери з водолазами", - йдеться у повідомленні.
За даними КМДА, станом на 16:00 обстежено 2500 м кв. дна річки. Пошуково-рятувальні роботи тривають. В адміністрації уточнили, що, за даними свідків, на атракціоні знаходився хлопець.
"За інформацією Національної поліції, після проведеного опитування на місці події вдалось зʼясувати, що під час обриву троса на атракціоні знаходився хлопець, віком орієнтовно до 30 років", - йдеться у повідомленні.
Що каже наш кореспондент
Кореспондент Еспресо Дмитро Дідора з місця події розповів, що ймовірно канатною дорогою спускалась дівчина. Нині тривають пошукові роботи.
"Ймовірно це була дівчина, як розповіли у Київській міській державні адміністрації. Нам повідомили у ДСНС, що виклик туди стався до Державної служби надзвичайних ситуацій приблизно о 13:42. Нині на воді триває пошуково-рятувальна операція - це п'ять водолазів-рятувальників, також катери працюють в акваторії Дніпра, де, за словами свідків, могла впасти дівчина з цього атракціону. Як повідомляють і у поліції, нині дуже ускладнений рух дорогою, де стався інцидент, автівки у бік столичного Подолу просто стоять. На самому мосту дуже багато людей спостерігають за пошуково-рятувальною операцією. Також в Київській державній адміністрації повідомили, що поліція має перевірити експлуатаційність та законність цього атракціону", - повідомив Дідора.
Позиція прокуратури
За фактом загибелі людини на атракціоні "Канатна переправа через р. Дніпро від Арки Дружби народів до Труханового острова", роботу якого прокуратура в суді вимагала зупинити, Печерська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження, інформує Офіс Генерального прокурора.
Розслідування проводиться за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та службової недбалості, що спричинила смерть людини (ч. 2 ст. 272, ч. 3 ст. 367 КК України). Слідчі Печерського управління поліції Києва ведуть досудове розслідування.
"Звертаємо увагу, що Київська міська прокуратура ще у 2021 році намагалася зупинити роботу цього атракціону", - зазначили в Офісі Генпрокурора.
Тоді прокурори звернулися до Господарського суду Києва з позовом, вимагаючи визнати незаконним та скасувати розпорядження Виконавчого органу КМДА про надання перемоги в інвестиційному конкурсі компанії, що не мала досвіду в реалізації подібних проєктів та експлуатації атракціонів такого типу.
Відповідачами були Виконавчий орган КМДА, КП "ПЛЕСО" та ТОВ - переможець конкурсу.
Однак суди, зокрема Господарський суд м. Києва, Північний апеляційний господарський суд та Верховний Суд, відмовили прокуратурі в задоволенні позову. Суди, а також відповідачі в особі столичних посадовців не визнали канатну дорогу через Дніпро атракціоном підвищеної небезпеки.
У КМДА відповіли прокуратурі
Згодом у КМДА заявили, що розраховують на справедливе та чесне розслідування трагедії на атракціоні - канатній переправі через Дніпро.
"Трагедія не повинна ставати черговим предметом публічних маніпуляцій з боку правоохоронців, як про це вже свідчать публічні заяви органів прокуратури", - наголосили у КМДА.
В адміністрації зазначають, що Київська міська прокуратура у 2021 році через суд не намагалася скасувати роботу самого атракціону, а лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу стосовно компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА від 11.01.2021 року.
Також у КМДА стверджують, що сам атракціон на той момент ще не існував як такий. Рішенням Господарського суду Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову органів прокуратури було відмовлено. Рішення суду в цій справі врахувало наявність з боку учасника конкурсу необхідних дозвільних документів, що стосуються його діяльності.
"Також звертаємо увагу на некоректність заяви щодо проєктної документації: її мав розробити переможець конкурсу, і на її основі отримати відповідні дозвільні документи в профільних державних органах та відомствах, як це встановлено чинним законодавством. І саме в частині дотримання цих вимог і правил має ретельно розібратися слідство. Місто співпрацюватиме зі слідством заради справедливого результату розслідування і недопущення таких випадків у майбутньому", - йдеться у повідомленні.
ДСНС завершила пошуково-рятувальну операцію
"Станом на 21:25 пошуково-рятувальні роботи щодо пошуку людини, яка впала у воду внаслідок обриву канатної дороги біля Пішохідного мосту у Києві, завершено", - йдеться у повідомленні ДСНС.
Зазначається, що водолазно-рятувальне відділення ДСНС обстежило 8 тис. кв.м дна річки під час занурень, а також 12 тис. кв.м за допомогою ехолоту, проте тіло хлопця не знайшли.
У ДСНС наголосили, що роботи буде продовжено завтра, за узгодженням з Національною поліцією.
- Актуальне
- Важливе