Лікування власними клітинами
Коли ми чуємо від лікаря: потрібне лікування, то найчастіше уявляємо безліч пігулок, уколи та крапельниці. А от якби можна було б підтримувати здоров'я не за допомогою хімічних препаратів, а ліками, які стовідсотково вам підійдуть, адже виготовлені з ваших клітин. Якщо ви думаєте, що це фантазії, то помиляєтесь. Такі технології вже увійшли в сучасну медичну практику
Зокрема, їх застосовують в Інституті VIRTUS.
Володимир Цепколенко, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор кафедри дерматовенерології, клінічної, лабораторної імунології та алергології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, керівник Інституту VIRTUS і біотехнологічної компанії SmartCell:
"Сам організм завжди бореться з травмами, хворобами і в організмі закладено ці потенції захисту. Наш організм постійно виділяє ось ці клітини, які замінюють, відновлюють, посилюють ефекти захисних функцій, регенеративних функцій, лікувальних функцій. Раніше не було такої можливості відновлювати те, що природою дане людському організму, виділяти, концентрувати, виробляти ті самі клітини, які нас захищають. Тому на зміну клітинам приходять ліки. Сьогодні змінилася ідеологія, якщо ми раніше говорили лікування на клітинному рівні, тобто клітина була об’єктом лікування, то сьогодні клітина стала предметом лікування багатьох людських станів. І ми впроваджуємо ідеологію - замісна клітинна терапія".
Клітинні технології допоможуть відновити будь-який орган.
Наприклад, всі знають про колаген та гіалуронову кислоту для омолодження шкіри. Та сьогодні можливо ввести власні клітини шкіри - фібробласти, які будуть виробляти не чужу синтезовану, а власну гіалуронову кислоту та колаген у необхідній кількості. Клітини будуть виробляти близько 40 різних активних речовин, які нормалізують імунітет шкіри.
Для цього береться маленький шматочок тканини за вухом, не більше 3 мм в діаметрі. Це місце захищене від сонячних променів, відповідно менше змін відбувається в клітинах. З цього маленького шматочка можна виростити власні фібробласти, які допоможуть покращити стан шкіри та відновити її молодість.
А ось для лікування хвороб або відновлення організму знадобляться стовбурові клітини. Для їх отримання найчастіше використовують жирову тканину, яку можна взяти за допомогою вакуумної аспірації або кістковий мозок.
У біотехнологічній лабораторії SmartCell можна вирощувати власні стовбурові клітини, які стають будь-якими людськими клітинами організму і поступають туди, де вони потрібні. Потім вводити їх у концентрованому вигляді в орган що страждає для того, щоб вони відновили потенціал захисту та регенерації.
Олена Біленко, гастроентеролог, інституту VIRTUS:
"Раніше, крім медикаментозної терапії в нашому арсеналі нічого не було, і для того, щоб не вилікувати атрофічний гастрит, а лише понизити цю ступінь атрофії, тобто з 3-ї ступені перевести на другу, і з другої на першу, минало вісім років."
А ось у Європі вже давно використовують лікування стовбуровими клітинами пацієнтів із хронічними атрофічними гастритами та панкреатитами. Тепер таку ж практику запровадили й у нас в Україні.
Для цього береться біологічний матеріал – це кров, спеціально виділяються фактори росту і стовбурові клітини. Цей матеріал за декілька процедур, вводиться в антральний відділ шлунка в підслизовий шар.
Схожу практику застосовують і в отоларингології. Для швидкого відновлення після операції, створюють спеціальні краплі з крові пацієнта в умовах біотхенологічної лабораторії за власною, запатентованою технологією, які містять високу концентрацію факторів росту тромбоцитів.
Олександра Цепколенко, отоларинголог, інституту VIRTUS:
"Ми створюємо краплі, які інтраназально, тобто в ніс, пацієнт капає в після операційному періоді. Завдяки цьому, тромбоцити відновлюють швидше слизову, вона реваскуляризується, тобто швидше відновлюється і увесь післяопераційний період стає набагато простішим. А найголовніше відновлюється нюх і увесь епітелій".
Клітинні технології в Інституті VIRTUS використовують, як у лікуванні важких захворювань, так і у пластичній хірургії та косметології.
А щоб дізнатися більше дивіться програму PROздоров’я за посиланням:
- Актуальне
- Важливе