Маск без маски, кулінарна книга шпигунки і бійка сапієнс з неандертальцями – 5 книг з неймовірними історіями
Читаючи будь-яку історію, ви завжди проживаєте її у своїй уяві, хоч не кожна з них має стосунок до реального життя. Натомість книжки у цій добірці – це історії, засновані на особистому досвіді авторів і їхніх героїв
Нехай навіть мова про первісний світ, проаналізований з точки зору науки, будні мільярдерів чи пригоди шпигунки – усе це справді неймовірно і захоплююче.
Мей Маск. Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху. – Х.: Віват, 2021
Авторці цієї книжки, вишуканій, чарівній та енергійній супермоделі Мей Маск вже за сімдесят. Її життя не завжди було таким простим і гламурним, як зараз. У тридцять один вона стала матір'ю-одиначкою, тому багато працювала, щоб поставити на ноги дітей, Ілона, Кімбал і Тугу. А ще боролася із зайвою вагою, стала моделлю плюссайз і навіть подолала ейджизм у модельному бізнесі. Дієтологнутріціолог за фахом, Мей більш сорока п'яти років пропрацювала у цій галузі, починаючи практику з нуля у восьми містах, трьох країнах і на двох материках. Зараз вона на піку популярності як лектор-дієтолог і як модель. І все це завдяки бунтарському духу і підприємливості - саме вони принесли їй світову славу у віці, який сама Мей називає «розквітом свого життя». У цій книзі вона ділиться досвідом і мудрістю, переконуючи, що ви не можете контролювати все, що відбувається навколо, але у будь-якому віці можна жити так, як забажаєте. Для цього потрібен лише план. “Спершу я хотіла назвати цю книжку “Як боротись і виживати”, - розповідає авторка, - та це звучало б не надто привабливо й лише спантеличувало б потенційних читачів. Але сподіваюся, що моя книжка допоможе вам боротися менше, а виживати ліпше, ніж вдавалося мені. У моєму житті надто часто все котилося шкереберть, тож раз у раз мені доводилося планувати заново. Як жінка, ти будуєш плани, але будь-якої миті тебе можуть збити з курсу, і тоді доводиться починати все спочатку”.
Дайва Ульбінайте. Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте. – К.: Наш Формат, 2021
У цій книжці висвітлюється життєва філософія легендарної першої президентки Литви. І якщо Марґарет Тетчер прославилася як Залізна Леді, то Даля Грибаускайте — як Сталева Магнолія. Волелюбна, прямолінійна, справедлива, з блискавичною реакцією і впевненим голосом — такою запам’ятали литовську президентку. При цьому питань, на які можна знайти відповідь у цій книжці, до її героїні існує чимало. Чому Даля Грибаускайте відмовилася пити шампанське з Обамою? Як вона протистояла енергетичному тиску Росії й не вітала Путіна з каденцією? Як «захистила» Німеччину й змогла переконати у зворотному Трампа? Тож читачеві запропонована історія сильної лідерки, яка знає ціну собі та своїй державі, обстоює національну гідність і вибудовує власну діяльність на суспільних цінностях. Навіть коли залишається сама проти олігархів і корупціонерів, Кремля і Вашингтона, противників і вчорашніх соратників.
Рафаель Бадзяґ. Таємниця на мільярд. 20 принципів багатства й успіху мільярдерів. – К.: КМ-Букс, 2021
Як відомо, на світі існують тисячі книжок про спосіб мислення мільйонерів. Але такі знання не допоможуть досягти найвищого успіху, оскільки у сьогоднішньому світі найбагатші люди – це мільярдери! При цьому лише один з 5 мільйонів людей належить до цієї категорії. Тож мільярдерів напрочуд мало, і за способом мислення вони дуже відрізняються від звичайних мільйонерів. У цій книжці підприємці-мільярдери своїми словами розповідають про власний досвід. Ще ніхто не здійснював такого глобального проєкту - взяти інтерв'ю у більш як 20 мільярдерів з усього світу, а потім на їхній основі вивести 20 принципів, які дозволили цим непересічним підприємцям почати з нуля й за одне життя заробити мільярдні статки.
Ювал Ной Харарі. Sapiens. Історія народження людства. – К.: BookChef, 2021
Ця книжка - графічна адаптація світового бестселера Ювала Ноя Харарі “Людина розумна: коротка історія людства”, 16 мільйонів копій якого розійшлися 60 країнами світу. Загалом ця графічна серія - радикальний і неймовірно захопливий переказ історії людства. Щедро присмачена дотепами, гумором і яскравими персонажами, вона захопить навіть тих, хто зазвичай не цікавиться наукою та історією. У світі, по вінця наповненому інформаційною плутаниною, ясність — це сила. Як можна осягнути картину цілком, не плутаючись у нескінченній низці дрібних деталей? Лише в один спосіб - відступити назад, щоб побачити справді величне полотно: історію людського виду. Sapiens у коміксах - це оповідь про нічим не прикметну мавпу, яка стала правителем планети Земля, здатним розщеплювати атоми, літати на місяць і маніпулювати генетичним кодом життя. Графічний формат пропонує читачеві нове інтелектуальне й художнє дослідження минулого: еволюція людини відтворена у вигляді галасливого телевізійного реаліті-шоу; перша сутичка між сапієнс і неандертальцями досліджується з використанням видатних творів сучасного мистецтва; винищення мамонтів і шаблезубих тигрів переказане як “кінодетектив”.
Селія Різ. Міс Ґрем. Кулінарна книга шпигунки. – К.: Книголав, 2021
Історія цього роману розвивається у період після закінчення Другої світової війни. Державні таємниці, зрада, шпигунські ігри, жіноча дружба і навіть кулінарні рецепти – саме такий грімкий коктейль запропоновано читачеві. За сюжетом, головна героїня працює вчителькою німецької мови, але прагне пригод. У цей час уряд Великобританії створює Комісію з контролю, яка наймає британців на роботу в Німеччині для відбудови зруйнованої нації і викриття злочинів війни. Шкільна вчителька зголошується на заклик. Після співбесіди з нею в Комісії вирішують, що вона ідеальна кандидатка для того, щоб працювати на іншому рівні й стати шпигункою: вона самотня, має непримітну зовнішність і знає німецьку. А ще знає одного із найбільш розшукуваних військових злочинців – графа Курта фон Стабенова, з яким кілька років тому вона мандрувала Англією. Тож наша «вчителька» вирушає до Німеччини, де допомагає відновлювати початкові школи і стає шпигункою. Для передачі секретної інформації вона використовує колонки у кулінарних журналах, які веде від імені відомої авторки кулінарних книг. І що далі вона у цій справі, то більше цікавих деталей відкривається, адже не все насправді так, як її переконували, зокрема щодо графа Стабенова.
- Актуальне
- Важливе