![школа в окупації школа в окупації](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305837_6310b7e3af478-mariupol-1sep_1200_watermark_new_80x50_0.webp)
Майбутнє не створюється фантазіями та прожектами
Останнім часом мало читаю соцмережі поза роботою. Ще менше пишу чи коментую тут. Причина одна — мене дратує якийсь глибинний ідіотизм, що поселився в українському сегменті соцмереж
Що я називаю ідіотизмом?
Розмірковування про вартісну сегрегацію вагонів за статтю в країні, де бюджет тримається на позичках інших країн. Ми зараз дуже бідна країна, яка не може собі дозволити проєкти, що робляться, коли базові потреби задоволені. Тому що в нас брак грошей саме на покриття базових потреб — їжа, тепло, забезпечення енергією і базовими комунальними потребами. Така реальність.
Розмірковування, як повернути жінок і дітей з-за кордону, і яку проводити рекламну кампанію в ситуації, коли щоночі відбуваються ракетні атаки на тилові міста. Ви повертати навіщо збираєтеся? Щоб збільшити тиск на системи забезпечення і кількість вбитих цивільних?
Розкази про відбудову країни, коли ще не ясно, скільки ще триватимуть руйнування і коли ж реальною стане та відбудова.
Читайте також: Чи потрібні Укрзалізниці "жіночі" вагони?
Те, що нам вдається не пускати ворога далі й навіть відвойовувати наші території — це майстерність командування в умовах браку всього необхідного, має велику ціну і вартує життя наших військових
Вимоги негайно розказати, як швидко буде контрнаступ, коли очевидно, що ми з 24 лютого 2022 року перебуваємо в динамічній обороні, в умовах нестачі боєприпасів. І за півтора року ми як не мали не те що переваги, але й навіть паритету з РФ щодо забезпечення зброєю, так і не маємо. Те, що нам вдається не пускати ворога далі й навіть відвойовувати наші території — це майстерність командування в умовах браку всього необхідного, має велику ціну і вартує життя наших військових.
Я бачу, що це лише спроба втечі від реальності. Коли люди дають собі право не думати про негайні й сьогоденні потреби
Читайте також: Всі ми покликані до єдності
Я не думаю ніби це вияв стратегічного мислення і якоїсь особливої стійкості, оці прекраснодушні розмірковування так, ніби вже сторінку перегорнули та треба подумати, як жити після війни. Я бачу, що це лише спроба втечі від реальності. Коли люди дають собі право не думати про негайні й сьогоденні потреби під тим лукавим виправданням, ніби думають про майбутнє. Майбутнє не створюється фантазіями та прожектами. Воно робиться зараз, щоденною працею і вирішенням нагальних завдань з оборони країни.
Спеціально для Еспресо
Про авторку. Ольга Лень, журналістка Еспресо
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![школа в окупації школа в окупації](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305837_6310b7e3af478-mariupol-1sep_1200_watermark_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/304000_305000/304468_Screenshot_69_new_80x50_0.webp)