Ми вже не прохачі, ми донори змістів, стилів, донори вистражданої правди
Українська солідарність – є щось євангельське. Це біль Бога і це Боже, це бажання спільного добра, наростальна гідність не лише свого індивідуума, своєї родини, але й відчуття гідності та покликання цілого нашого народу
У лютому весь світ вважав, що опір України, захист України Україною – неправдоподібний. Наше гасло, яке стало всенаціональним "Слава Україні – Героям слава" кілька років тому було десь на маргінесах свідомості. І я хотів би підкреслити, наскільки маргінеси, якщо вони говорять про правду, якщо свідчать про правду, якщо втілюють істинні речі, вони стають центральними й провідними.
Україна сьогодні дає надію всім. Всім, які терплять неволю, неправду, тоталітаризм. Сьогодні Тайвань радіє Україні, бо Китай зрозумів за прикладом українців, що нападати на волелюбних людей у XXI столітті є невдячною справою. І це можна помножити та поширити на всі континенти, на різні сфери.
Сьогодні люди хочуть бути з нами. Як я десь з’являюсь і вони довідуються, що я українець, то кажуть, давайте я зроблю з вами фотографію. І діти грають в українців.
Україна сьогодні дає надію всім. Всім, які терплять неволю, неправду, тоталітаризм. Сьогодні Тайвань радіє Україні, бо Китай зрозумів за прикладом українців, що нападати на волелюбних людей у XXI столітті є невдячною справою
Ми всі тішимося здатністю президента комунікувати. На Заході вже президента канонізують. Але я стараюся їм допомогти зрозуміти, якщо Володимир Зеленський є лідером, він є лідером, бо зміг піти за українським народом. Бо позиції, на яких сьогодні стоїть президент України, – є позиціями багатьох українців 30 років тому, і у 2004 році, й у 2013-му, й у 2014-му. І вам ніколи не було так, наче це не робить різниці. І ви знали, що є важливим, і ви це розвивали у своєму житті, у своїх фірмах, структурах, громадському житті.
Український католицький університет разом з багатьма іншими плекає чотири фундаменти того, що називається католицька соціальна доктрина. Це є людська, Богом дана гідність, це є солідарність, це є субсидіярність і це є загальне добро. Прочитайте місію УКУ, подумайте про те, що відбувається в Україні. Хоч він не вписувався в студенти УКУ, хоч він може цього не свідомий, але сьогоднішній президент України Володимир Зеленський вчиться у цій школі гідності, солідарності, субсидіярності та загального добра.
Про субсидіярність – це є те, що відбувається в українському війську, в Збройних Силах – це є рішення, які приймаються на найнижчому рівні, що дає й авторитет, і відповідальність якнайбільшій кількості осіб. Сьогодні ми маємо неймовірну солідарність.
Українська солідарність – є щось євангельське. Це біль Бога і це Боже, це бажання спільного добра, наростальна гідність не лише свого індивідуума, своєї родини, але й відчуття гідності та покликання цілого нашого народу
Українська солідарність – є щось євангельське. Це біль Бога і це Божье, це бажання спільного добра, наростальна гідність не лише свого індивідуума, своєї родини, але й відчуття гідності та покликання цілого нашого народу. Ми розуміємо, що маємо змінити Росію, ми не можемо переїхати усім своїм чорноземом, своїм Дніпром і Чорним морем десь в сусідство Бразилії, чи поселитися між Канадою й Америкою. Ми є там, де ми є. Ми маємо неймовірні виклики, неймовірні втрати. І ми розуміємо, що ми маємо і самі мінятися, і з певних маргінесів, із певних безнадійних ситуацій ми маємо давати життя, давати надію, давати напрям й орієнтацію.
Перемога може бути лише у правді, а правда вимагає справедливості. Заради цієї справедливості український народ йде на великі жертви. Але вони змінюють історію, вони не марні. Не йде мова лише про гасло, не досить сказати слава, а питання, щоб жити славно, щоб славно страждати і вінчатися, щоб славно простягати руку потребуючим, славно сміятися, навіть коли болить, холодно й темно. Ми сьогодні стримано й зосереджено дивимося вперед, і не сумніваємось, що Божа правда переможе. Я дякую вам за цю стійкість, стриманість, за цей добрий сміх і за певність, що разом ми це випробування пройдемо і станемо гідними членами нової Європи. В якій ми є не лише потребуючими, ми вже не прохачі, ми донори змістів, стилів, донори вистражданої правди.
Про автора. Борис Ґудзяк — митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США, громадський діяч, провідний науковець у галузі церковної історії, президент Українського католицького університету
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами України! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе