На білоруських полігонах з’явилася нова російська військова інфраструктура, - Радіо Свобода
На основних полігонах Білорусі помічено ешелони з російськими військовими, технікою та інфраструктурою, це може свідчити про підготовку до наступу росіян з території Білорусі наступного року
Про це мовиться в розслідуванні Білоруської служби Радіо Свобода, що співпрацювала з проєктом “Схеми”, військовим аналітиком Михайлом Жироховим та супутниковим сервісом Planet Labs.
Журналісти з'ясували, що в середині жовтня на головних білоруських полігонах почали з'являтися ешелони російських військових, нова військова інфраструктура та скупчення техніки. Автори акцентують: деякі об'єкти на цих полігонах схожі на ті, що готувалися в Білорусі до повномасштабного російського вторгнення 24 лютого.
Основними об'єктами дослідження стали 230-й зведений військовий полігон "Обуз-Лісновський" під Барановичами, полігон "Репище" під Осиповичами, "Ласвіда" під Вітебськом та аеродром "Мачулищі" під Мінськом.
У матеріалі зазначається, що на полігон "Обуз-Лісновський" військова техніка почала надходити після 16 жовтня. На супутникових знімках видно два наметових містечка з понад 200 одиницями військової техніки. Також на фото полігону помічено приміщення, схоже на польовий шпиталь та навчальний центр.
"Перед початком війни в Україні на полігоні "Обуз-Лісновський" можна було побачити табір, дуже схожий на нинішній", - стверджують автори.
На полігоні "Репище" наявний табір з щонайменше 35 військовими наметами, поруч - стоянка для техніки з вантажівками та машинами, схожими на гаубиці. Журналісти зазначають, що поруч з Репищами є залізнична станція Верейці, з якого вивантажується військова техніка.
"За попередніми супутниковими знімками видно, що табір починає активно розростатися, а техніка прибуває після 17 жовтня. На знімку за цей день її ще не видно", - мовиться в тексті.
Табір "Ласвіда", за даними авторів, почали створювати після 11 жовтня. Тоді там з'явилися перші намети, а за три дні вже прибула військова техніка.
Спеціалісти Planet Labs зафіксували три винищувачі МІГ-31К на аеродромі "Мачулищі" під Мінськом. Про цю авіатехніку повідомляла британська розвідка, також повідомлялося, що на аеродромі наявні контейнери для зберігання Кинджалів.
Телеграм-канал "Білоруський Гаюн" неодноразово писав, що під час бойового чергування цих літаків у багатьох українських областях запроваджується режим повітряної тривоги.
Висновок робить військовий аналітик Михайло Жиров, він стверджує, що створення спільного регіонального угруповання Путіна й Лукашенка "фактично вже почалося і йде досить швидкими темпами".
"У Росії тепер проблема з полігонами (більшість з них розпродана в 1990-х роках), тому вони можуть використовувати полігони Білорусі для навчання мобілізованих. Перепідготовка та формування нових підрозділів відбуватиметься в зимовий період, а навесні 2023 року Росія може атакувати Україну з території Білорусі", – Михайло Жирохов у розмові з журналістами Радіо Свобода.
- 10 жовтня білоруські ЗМІ повідомили, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовилися про розгортання спільного регіонального угруповання військ.
- Через 5 днів міноборони Білорусі підтвердило прибуття до країни перших російських військових з "регіонального угрупування".
- В ексклюзивному матеріалі Еспресо Валерій Калиновський, журналіст білоруської служби Радіо Свобода, запевнив, що до Білорусі прибуло близько 4 тисяч російських військових. Однак, за його словами, "помітного угруповання, яке можна було як у лютому спрямувати з території Білорусі на Україну, не сформовано".
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе