На ЗАЕС виявили нерадіоактивний витік після обстрілу росіян
На Запорізькій АЕС експерти Міжнародного агентства з атомної енергії виявили пошкодження резервуарів для зберігання конденсату, що призвело до нерадіоактивного витоку
Про це повідомляється на сайті МАГАТЕ.
Експерти підтвердили, що безпосередніх проблем з ядерною безпекою немає. Основне обладнання неушкоджене, попри значні руйнування на території.
За словами генерального директора агентства Рафаеля Гроссі, це один з найсерйозніших подібних інцидентів за останні місяці.
Зазначається, що статус шести реакторних блоків - стабільний, а відпрацьоване паливо, а також свіже паливо і різного рівня радіоактивні відходи у відповідних сховищах цілісні. Однак, експерти МАГАТЕ все ж таки спостерігали масштабні пошкодження на території.
"Це зумовлює серйозне занепокоєння, оскільки чітко демонструє абсолютну інтенсивність атак на одну з найбільших у світі атомних електростанцій", - сказав Гроссі.
Також обстеження експертів виявили різного роду пошкодження в обладнанні станції та її будівель, а також інфраструктури.
"Спостереження групи включали пошкодження резервуарів для зберігання конденсату, що призвело до нерадіоактивного витоку; кілька ударів по головній дорозі вздовж реакторів АЕС, а також по залізниці, яка не працює; трубопроводу повітря під тиском, ураженому осколками; два удари по покрівлі спеціальної допоміжної будівлі, незначні видимі пошкодження водопроводу спринклерної зарядки, а також два удари в зоні гауптвахти", - йдеться у повідомленні.
І хоча більше атак на станцію не було, зафіксовано обстріли в районі сусіднього міста Енергодар і промислової зони, кажуть представники МАГАТЕ.
"Нам пощастило, що потенційно серйозного ядерного інциденту не сталося. Наступного разу нам може не пощастити", - заявив Гроссі.
У зв’язку з поновленням нападів гендиректор активізував консультації щодо створення охоронної зони на заводі.
-
Станом на ранок 20 листопада Енергоатом зафіксував більш як 12 ударів військ РФ по території Запорізької атомної електростанції.
-
Тоді у МАГАТЕ розповіли, що внаслідок обстрілів ЗАЕС 20 листопада, на станції постраждало сховище радіоактивних відходів, охолоджувальний басейн, кабель до одного з реакторів, міст до іншого реактора та допоміжні будівлі. Агенція планувала провести перевірку, аби оцінити масштаби завданої шкоди.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе