OPINION

Найефективніша формула миру — знищення путінізму

Віктор Каспрук
3 грудня, 2023 неділя
08:03

Напад на Україну став лобовою атакою Москви на Захід. В Україні тепер вирішується, яким буде світоустрій на багато наступних десятиліть, а то й століть

Нещодавно російський диктатор Путін знову повторив, що Росія хоче "мирних переговорів" з Україною. Звісно, йдеться  про "мир" на умовах Москви, тобто про капітуляцію Української держави. Однак, війна Росії в Україні наочно доводить, що ще далеко не всі політики, котрі приймають рішення в Сполучених Штатах і Європі, усвідомили те, наскільки багато поставлено на кін. І коли для пересічного виборця в американській глибинці трагедією може стати, що його стейк тепер не півтора кілограма, а лише кілограм, то для західного політичного істеблішменту мусить бути зрозуміло, що перемога України у війні з Російською Федерацією врятує світ від реваншу терористичних імперських сил.

А нині, якщо на Заході хочуть миру, то прямо зараз необхідно відбити атаку Москви на західну цивілізацію. Формула майбутнього миру є дуже простою – мир це знищення путінського режиму, який десятиліттями тероризує міжнародну спільноту. Іншого шляху просто не існує.

Прихильники Кремля, які часто видають себе за радикальних пацифістів, стверджують, що збільшення постачання зброї в Україну не може привести до миру. Але при цьому не говорять про те, якою б була альтернатива – нові величезні мільйонні потоки біженців, перманентна партизанська війна, неймовірне  насильство московців на окупованих частинах України, напади на країни, які колись були радянськими республіками, та заохочення інших тоталітарних держав до розв’язання війн зі своїми сусідами.

До широкого західного загалу нарешті має дійти, що вони спостерігають не якусь далеку від них війну, а лобову атаку Росії на сам Захід, що триває вже майже 10 років. І тільки тоді, коли ця величезна небезпека, що насувається, нарешті буде визнана численними колами населення, можна буде очікувати, що уряди провідних європейських країн вживуть відповідних заходів.

Тому важливо, щоб Європа і Сполучені Штати повністю підтримали Україну в її захисті від Росії. Йдеться не лише про захист України, а й про захист європейського порядку безпеки та глобальної стабільності. Адже російсько-українська війна є ареною, на якій забезпечуються політичні та військові плани глобального Заходу і руйнуються наміри тих антидемократичних світових сил, які, користуючись західними технологіями, хочуть насильницьким шляхом позбутися його провідної ролі у світовій цивілізації. Саме в Україні тепер вирішується, яким буде світоустрій на багато наступних десятиліть, а то й століть.

Читайте також: Найкритичніший момент російсько-української війни

Коли б напад на Україну завершився так, як планував Путін, то він негайно здійснив би наступний крок. Його проголошеною метою є гегемонія над Європою. Досвід останніх двох десятиліть показує, що він готовий переходити одну межу за іншою, якщо його не зупинити. Тому так важливо продовжувати підтримувати Україну аж до нашої перемоги.

Не можна дати Росії втягнути світ в прірву хаосу та анархії, де діє "право сильнішого". А зараз Путін вже робить ставку на тотальну війну. На це націлена його ідеологія, пропаганда, економіка і військова сфера. Для путінської системи влади – це питання виживання.

Як і в усіх тоталітарних системах, керувати можуть лише ті, хто постійно тримає своє населення в стані конфронтації з іншими державами. Неоімперіалістична Росія входить в період піка нагнітання своєї агресії, тому не можна виключати, що, не досягнувши бажаного для себе результату в Україні, Москва розпочне паралельно війну з Фінляндією, чи країнами Балтії.

І в той час, коли Україна на фронтах війни захищає не лише свою слободу, а й свободу європейців і всіх цивілізованих держав, в ЄС Угорщина продовжує заперечувати право українців приєднатися до об’єднаної Європи та стати офіційно її повноправною частиною. Угорський прем’єр Віктор Орбан роками веде антиукраїнську та антиєвропейську діяльність, прикриваючись правом вето для держав Євросоюзу.

Путін і його найближче оточення, за будь-яку ціну, хочуть реваншу за програш Радянського Союзу в холодній війні. Тут поза увагою залишається важливий аспект, котрий має значний вплив на долю світу. Виглядає так, що майбутнє людства залежить від жменьки пристарілих людей, чия очікувана тривалість життя обмежена. Але які відчувають за собою право військовою силою нав’язувати свої божевільні марення щодо нового світового порядку решті світової спільноти.

Необхідно в Україні показати путінській системі та тим особам, які її очолюють, межі, за які їм ніколи не буде дозволено переходити. Параноїдальний і корумпований кремлівський режим, що підпорядкував собі суспільство, у якому відсутні навіть зародки свободи та співпереживання, силовим тиском намагається нагнути під себе весь світ.

Читайте також: Кінець путінської авантюри

Щоб перемогти Москву, колективному Заходу потрібно швидше повністю мілітаризувати Україну та себе. Але Америка та Європа продовжують штучно сповільнювати підтримку і зволікати з наданням всіх доступних засобів мілітарної допомоги українській армії, необхідних їй для відбиття російської навали. 

Давно стало зрозуміло, що Росія постійно використовує будь-які зволікання у наданні українцям потрібної зброї та боєприпасів для розширення своїх можливостей стримувати ЗСУ та спроб підвищення боєздатності московської  терористичної армії. Очевидно, що сьогодні Україна була б набагато далі у своїй відчайдушній боротьбі за збереження незалежності, якби військова підтримка не була такою нерішучою.

Мусить бути докорінно змінена сама парадигма допомоги Україні Заходом. Потрібно не просто підтримувати Україну тим, що вони готові передати ЗСУ зі своїх збройних арсеналів, часто надаючи поміч Україні за залишковим принципом. Необхідно надавати значно більше і модерніші зразки зброї, щоб Українська держава змогла якнайшвидше відновити свою територіальну цілісність.

Ті, хто думає, що можливо умиротворити Путіна віддавши йому на поталу Україну, дуже помиляються. Це лише б підштовхнуло російського диктатора до нових агресивних війн і європейських завоювань. Мапа Європи, накреслена в Москві, кардинальним чином відрізняється від тієї, як вона бачиться з Брюсселя, Лондона, Парижа чи Берліна. Путінська імперська географія передбачає, що кордони Росії ніде не закінчуються. 

Проте не випадково Путін розпочав свою кампанію з України, а не з держав Балтії, хоча країни Балтії становили значно менший військовий ризик. Поки що Російська Федерація ухиляється від прямої конфронтації з НАТО. Однак будь-які поступки диктатору стосовно України перекреслять ці ухиляння Кремля. Що неодмінно потрібно всім враховувати.

Читайте також: Російська Федерація не має жодних шансів уціліти

Страх ядерної ескалації, очевидно, глибоко вкорінений серед тих західних політиків, які приймають рішення. Іноді здається, що вони хочуть, аби воєнний конфлікт продовжував тліти, щоб Росія використала свої ресурси й була не в змозі робити подальші агресивні кроки протягом тривалого часу. Але цей  план не може влаштовувати Україну. Оскільки це, крім всього іншого, стримуватиме євроатлантичну інтеграцію нашої держави.

Україна в НАТО і Євросоюзі – це збільшення присутності Північноатлантичного альянсу в акваторії Чорного моря. Що, на думку американських військових експертів, буде здатне гарантувати критичну геостратегічну важливість Чорноморського регіону, як одну з основних складових трансатлантичного Альянсу. А також може стати дуже важливим об’єднавчим ланцюгом між Європою, Близьким Сходом та Центральною Азією і ключовим вузлом  транзитної інфраструктури  й енергоресурсів.

За такого підходу Україна здатна перетворитися на  ключовий компонент у переформатуванні енергетичної карти в цьому надзвичайно стратегічно важливому величезному регіоні. І трансформуватися в одну з точок опори сучасної Європи. 

Західні держави, НАТО та ЄС несуть відповідальність за успішну підтримку України, а також запобігання власній поразці. Захоплення України злочинним російським режимом, у якого зневага до людства є основоположним каменем підмурівка ідеології держави, взагалі не мусить розглядатися, як можливий варіант.

Росію неможливо умиротворити дипломатичним шляхом, ні переконати, ні схилити до покаяння. Аргументи, які можна залучити щодо нормальних, цивілізованих держав, тут не діють. Москва розуміє лише силу.

І тільки тоді, коли Російська Федерація буде переможена, а її війська вигнані з усіх українських територій, можна буде сідати з кремлівцями за стіл переговорів і вирішувати, які компенсації та відшкодування має отримати Україна за всі ті страшні злочини, що росіяни накоїли  на наших землях.

Джерело

Про автора. Віктор Каспрук, журналіст

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+5°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38.38
  Купівля 38.38
  Продаж 38.91
 • EUR
  Купівля 41.39
  Продаж 42.16
 • Актуальне
 • Важливе
2024, середа
21 лютого
17:07
Володимир Зеленський та Еммануель Макрон
"Важливі політичні документи про наміри": аналітика КБФ про угоди України з Німеччиною та Францією
17:06
Запуск ворожого дрону "Орлан-10"
За допомогою "Орланів" намагалася скоригувати удари по Кривому Рогу: агентку ФСБ засудили до 15 років тюрми
17:06
Оновлено
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
РФ розгорнула вздовж кордону з Україною угруповання прикриття та 48 установок "Іскандер", - ГУР
16:55
Представник ГУР Вадим Скібіцький
До виборів Путіна окупанти планують щонайменше вийти на адмінкордони Луганської області, – ГУР
16:52
На фото: Бейонсе побила рекорд "Греммі"
Бейонсе стала першою темношкірою жінкою, яка очолила чарт кантрі пісень Billboard 
16:51
Новини Заходу України
Використання наркотичних препаратів на фронті: видано першу ліцензію
16:45
російські військові окупанти
На Оріхівському напрямку окупанти переміщуються на швидкісних квадроциклах: один з них знищили ЗСУ
16:42
вибори до Держдуми
Росіяни формують на ТОТ півдня і сходу України виборчі комісії, - Нацспротив
16:37
Туск і Зеленський
"Я готовий бути там": Зеленський ініціював зустріч керівників України та Польщі на кордоні
16:31
віддалена робота
Ваучери на навчання: у Мінекономіки розповіли, які професії українці обирають найчастіше
16:26
литва кордон
Уряд Литви схвалив закриття двох пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю
16:23
оператори БпЛА
"Армія дронів": у 2023 році законтрактовано понад 300 тис. дронів. Скільки виробили в Україні
16:07
На фото: Анатолій Анатоліч
"Хабарі не брав": Анатолій Анатоліч розповів, що батько Зеленського був його викладачем
16:03
фейкові новини, fake news
"Ця війна є і була безнадійною для українців": добірка фейків та маніпуляцій іноземних ЗМІ за 21 лютого
16:00
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Де ми помилились на Майдані? Десять років боротьби з Росією
15:57
Оновлено
Олексій Навальний
МЗС Німеччини, Фінляндії, Швеції, Норвегії та Чехії викликали послів РФ через вбивство Навального
15:52
на фото: Danone
Danone планує продати бізнес у Росії підприємцю, пов'язаному з небожем Кадирова, - FT
15:45
Польські фермери на кордоні з Україною перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагонуПольські фермери на кордоні з Україною перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагону
В уряді Польщі сказали, коли почнуть перемовини з фермерами щодо блокади кордону
15:33
Ексклюзив
Замість судити Пашинського йому треба ставити завдання з виготовлення зброї, - військовослужбовець ЗСУ Фірсов
15:12
Оновлено
санкції проти РФ
ЄС схвалив новий пакет санкцій проти РФ, в списках - причетні до депортації українських дітей
14:55
В Україні стартували мовні курси для військовослужбовців
14:54
Оновлено
військовий квиток, мобілізація
Не остаточна цифра: нардепи подали понад 2,5 тис. правок до законопроєкту про мобілізацію
14:45
Укрпошта
Доставка ліків поштою: названо регіони України, в яких уже запущено послугу
14:40
Кір
Більше половини країн світу матимуть високі ризики спалахів кору до кінця року, - ВООЗ
14:36
Україна_Словаччина
Словаччина ще на рік продовжила тимчасовий захист для українців
14:35
На фото: Jerry Heil
Jerry Heil стала найпопулярнішою українською артисткою на Spotify
14:12
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат
Ігнат назвав кількість бойових літаків, яку має Росія
14:04
OPINION
Олексій Голобуцький
Уряд Польщі не може впоратися з нахабною спецоперацією Кремля
13:57
Олексій Навальний
Британія ввела санкції проти керівників виправної колонії, де помер Навальний
13:51
гіперзвукова крилата ракета "Циркон"
Росія двічі атакувала Київ та область експериментальною ракетою "Циркон"
13:50
СБУ в 5 регіонах України затримала організаторів схем уникнення мобілізації, серед них - очільник військкомату
13:48
Україна - Італія, фани, вболівальники, фанати
Матч "Металіста 1925" з "Динамо" пройде без уболівальників. Причина
13:34
На фото: потяги
У Маріуполі пролунали вибухи: під час ремонту залізниці підірвалися окупанти, - Андрющенко
13:32
Степан Хмара
Пам'яті Степана Хмари, відомого українського борця за незалежність та радянського політв'язня
13:29
Аналітика
економіка
Історичний рекорд: українці відкрили найбільшу кількість ФОПів на другий рік війни, - YouControl 
13:27
Володимир Зеленський
Ситуація на польському кордоні, фронт і ситуація в регіонах: Зеленський провів селектор
13:27
Заступник міністра сільського господарства Польщі – Зеленському: зосередьтеся на своїй політиці
13:10
фейк
"Спецпідрозділ "Кракен" розстріляв жителів Харківщини за відмову відповідати на "націоналістичне вітання": РФ поширює черговий фейк
13:09
На фото: Wellboy
"Їм без мене складно": Wellboy розповів, чому поновив співпрацю з лейблом Papa Music 
13:04
Сергій Пашинський
Суд у справі Пашинського: прокурори САП просять про арешт екснардепа з заставою в майже 300 млн грн
Більше новин