Фундаментальна проблема телеграму в тому, що його не контролює жодна з наших дружніх держав, - експерт Хіміч
Експерт телекомунікаційного ринку Роман Хіміч вважає, що протидіяти телеграму, який пов'язаний із Росією, необхідно, проте заборона не гарантує повну відмову українців від використання застосунку
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Фундаментальна проблема телеграму в тому, що його не контролює жодна з наших дружніх держав. Сам Дуров виніс управління в юрисдикцію, якщо не помиляюсь, Дубаю. Ми знаємо про цю проблему. Багато країн світу в нинішньому конфлікті уникають приставати на наш бік і, відповідно, уникають дослухатися навіть у випадку з протидією розповсюдженню наркотиків або російській пропаганді. Є дуже суттєві проблеми, простого рішення немає", - наголосив експерт телекомунікаційного ринку.
Хіміч вважає, що навіть якщо введуть заборону на телеграм, то це не дає стовідсоткової гарантії, що цим месенджером перестануть користуватися, як це й було з іншими соцмережами, пов’язаними з Росією.
Читайте також: Корсун: Хто додумався зробити чат-бот для військових ЗСУ у російському Телеграмі?
"Попри те, що перегляд "Однокласників" і "Вконтакте" суттєво зменшився, він не зник. Я зараз не пам’ятаю достеменно, зменшилося десь в півтора чи два рази, але не вдесятеро. Тобто люди продовжують дивитися, тому що VPN залишаються простим і загальнодоступним способом обійти це обмеження - це перше зауваження. Друге: вебресурси існують як інтернет-сторінки. Телеграм - це застосунок, через це можуть використовуватись набагато складніші технічні рішення (я не буду зараз поринати), які набагато складніше блокувати. Тобто у випадку з телеграмом це просто фізично набагато складніше - блокувати його трафік, там дуже розгалужена мережа серверів і весь час змінюються адреси доступу", - додав він.
Водночас експерт переконаний, що протидіяти ворожому застосунку необхідно.
"Використовувати технічні засоби для того, щоб протидіяти, необхідно, але не варто чекати дива. Тобто зменшити в нуль не вдасться, зменшити споживання такого контенту вдесятеро - не вдасться. Це потребуватиме дуже великих ресурсів. Все ж таки треба зважати, що робити й чого не робити", - підсумував Хіміч.
- Журналісти hromadske провели розслідування про власника Telegram-каналу "Джокер". Він родом із Херсонщини, проте зараз проживає в Києві, в елітному житловому комплексі. Чоловік має кортеж, власну охорону, поїздки за кордон.
- Актуальне
- Важливе