Богатирьова не пускає громадські організації у тендерні комісії
У 2014 році жоден з представників громадських організацій та пацієнтів, які опікуються смертельно-небезпечними захворюваннями, не включений до списку тендерних комісій
Про це повідомляє пацієнтська організація ЮКАБ.
Тому 30 грудня представники пацієнтських та громадських організацій звернулися з відкритим листом до Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової із закликом включити представників громадськості до складу тендерних комісій міністерства, щоб тендери відбулися більш прозоро та чесно.
«Це нонсенс і говорить лише про те, що в 2014 році МОЗ хоче провести тендери за корупційними схемами, чому заважає саме громадський нагляд, - стверджує Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ. – Залучення пацієнтів то тендерного процесу є єдиним шляхом недопущення корупції та махінацій під час закупівлі препаратів. Яскравий приклад тому – нещодавнє оприлюднення нашою організацією інформації про те, що цього року лише на закупівлі препаратів для ВІЛ-інфікованих, Міністерство охорони здоров’я переплатило 15 млн. гривень, за які додатково могло б отримати лікування 5000 українців».
Аналогічну думку висловлюють і представники дитячої лікарні ОХМАТДИТ. Так, на думку Ганни Гопко, виконуючої обов’язки Голови Опікунської Ради НДСЛ ОХМАТДИТ: «Очевидно, що МОЗ боїться громадськості, яка здатна протидіяти корупції заради закупівлі якісних ліків для дітей, які мають їх вчасно отримати. Опікунська Рада разом із волонтерами та проектом «Таблеточки» роками підміняє державу, забезпечуючи важкохворих дітей на онкологічні та онкогематологічні захворювання ліками. Тим не менше, окрім самостійного пошуку ресурсів, ми маємо і контролювати закупівлю якісних ліків за кошти державного бюджету, адже минулого року зусиллями Опікунської Ради було в 2,5 рази збільшено фінансування з держбюджету на ліки із 90 до 216 млн. і тому потрібен жорсткий контроль за їх витратою», - додає пані Гопко.
Хочемо відзначити, що саме громадський контроль над проведенням тендерів є найбільш дієвим механізмом у проведенні чесних та відкритих торгів. Адже саме через це, пацієнти не дають Міністерству охорони здоров’я закуповувати неякісні чи непотрібні препарати для хворих, виступаючи експертами в цій галузі. Яскравим прикладом тому став скандал цього року навколо закупівлі препаратів для дітей, хворих на муковісцидоз. Саме через тиск пацієнтів та громадськості, маленьким пацієнтамвдалося добитися якісного лікування за державний кошт.
Нагадаємо, що бюджет Міністерства охорони здоров’я на 2013 рік склав 9 млрд. гривень. В проекті бюджету 2014 року закладено майже 10 млрд. гривень на охорону здоров’я.
- Актуальне
- Важливе