З Росії до України прийшла свиняча чума
Вірус африканської чуми свиней, який останній раз в Україні було зафіксовано у 2012 році у Запорізькій області, днями виявлено у Луганській області на кордоні з Росією
Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України. За даними відомства, в Станично-Луганському районі виявлено тушку дикого кабана з діагностованим вірусом АЧС.
«Під час дослідження відібраного біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи 6 січня 2014 року було поставлено діагноз африканської чуми свиней», - зазначається у повідомленні відомства.
Згідно з повідомленням, для локалізації і недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції 7 січня рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Станично-Луганській райдержадміністрації затверджено план заходів з ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання АЧС на території Комишнянської сільської ради.
Також з метою координації дій і надання допомоги під час проведенні заходів до Луганської області виїхали представники Держветфітослужби України.
У грудні минулого року Луганська облдержадміністрація повідомила про наміри посилити захисні заходи із запобігання зараження худоби АЧС у регіоні, зважаючи на виявлення випадків загибелі тварин від АЧС на прикордонних територіях Ростовської області (Росія), повідомив УНІАН.
У 2012 році випадки виникнення АЧС було зафіксовано на території Російської Федерації, а 31 липня 2012 року аналогічний випадок зафіксовано у селі Комишеватка Запорізької області. У травні 2013 року Україна заборонила ввезення свинини з Білорусі у зв'язку з повідомленнями ЗМІ про випадки загибелі тварин через АЧС.
Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин, через продукти з свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине.
- Актуальне
- Важливе