У Чечні заборонили заходи у пам'ять жертв депортації
Керівництво Чечні заборонило жалобні заходи 23 лютого, в день 70-річчя сталінської депортації чеченців та інгушів
"Рішенням керівництва республіки жалобні заходи, присвячені депортації, у нас тепер проводяться щорічно 10 травня. Цей день оголошено Днем пам'яті і скорботи народів Чеченської Республіки . Сьогодні ж, як і по всій країні, республіка відзначає День захисника вітчизни ", - сказав кореспонденту "Кавказького вузла" представник апарату президента і уряду Чечні .
Рішення про перенесення Дня пам'яті з 23 лютого на 10 травня було прийнято в 2011 році. Тоді глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що республіка повинна відзначати всі державні свята Росії нарівні з іншими регіонами.
"За пропозицією вчених, старійшин, релігійних і громадських діячів ми визначили єдиним днем жалоби 10 травня, - написав Кадиров у неділю в своєму інстаграмі. - Цього дня ми сумуємо про всі жертвb незалежно від їхніх політичних поглядів і ролі в історії чеченського народу. А в день 70 -річчя ( депортації) у всіх населених пунктах будуть читати молитви, допомагати самотнім, престарілим, малозабезпеченим".
За інформацією "Радіо Свобода", цього року відмова від проведення траурних мітингів пов'язаний з тим, що дата збіглася з церемонією закриття Олімпійських ігор.
У Грозному недавно був демонтований Меморіал пам'яті жертв депортації, зазначає "Радіо Свобода".
В Інгушетії 23 лютого також не проводилося офіційних заходів у зв'язку з трагічною датою. У понеділок недалеко від Магаса буде відкрито пам'ятник жертвам депортації. У неділю з ранку люди почали з'їжджатися до Меморіалу пам'яті і слави в Назрані. Поліцейські, що охороняли вхід, відтісняли їх, пояснюючи, що жалобні заходи призначені на понеділок, повідомляють Grani.ru.
Колишній пре -секретар президента Інгушетії Калой Ахільгов вважає, що перенести жалобні заходи розпорядилися в Москві. На сайті інгушського уряду в цей день вперше не з'явилося повідомлень про траурну дату, зазначив Ахильгов в інтерв'ю "Ехо Москви". За його словами, в республіці вкрай обурені тим, що відбувається.
Масові виселення чеченців та інгушів в Казахстан і Середню Азію "за пособництво фашистським окупантам" проходили з 23 лютого по 9 березня 1944 року. За даними міжнародного товариства "Меморіал", в 1943-44 роках з Чечні та Інгушетії було вивезено 485 тисяч чоловік.
- Актуальне
- Важливе