Швайка: Через російську інтервенцію в Криму зривається посівна кампанія
Станом на 11 березня в цілому по Україні засіяно 106 тис. га
Про це заявив міністр агрополітики Ігор Швайка, пише "Комерсант-Україна".
Раніше екс-міністр агрополітики Микола Присяжнюк відзначав, що в 2014 році буде засіяно 168 млн га, але трохи зміниться структура: збільшаться на 300-400 тис. га посіви кукурудзи за рахунок скорочення площ під жито і озиму пшеницю.
На питання журналістів, який прогноз у Мінагрополітики щодо урожаю на цей рік, Швайка не відповів. "Я утримаюся від заяв, так як озвучена цифра може вплинути на ціноутворення. Загалом прогнози позитивні", - заявив міністр.
В цілому міністр відзначив високу готовність регіонів до проведення весняних польових робіт - українські аграрії забезпечені коштами на суму 34,8 млрд грн з необхідних 42,8 млрд грн. Дефіцит коштів у розмірі 8 млрд грн планується покрити за рахунок позик.
Міністр окремо виділив Крим, відзначаючи, що по ньому є проблеми з проведенням посівної. "У зв'язку з інтервенцією Росії до Криму, за попередніми негативним прогнозам, велика частина ярих не буде досіяна", - заявив пан Швайка. За його словами, вже зараз існує дефіцит палива на нафтобазах - "постачання нафтопродуктів на півострів ускладнені до неможливого", у зв'язку з чим посівна кампанія може бути зірвана.
За прогнозами Мінагрополітики, в 2013-2014 маркетинговому році з України в інші країни буде вивезено близько 33 млн тонн зернових. Ці показники будуть досягнуті за рахунок існуючих контрактів з Китаєм. "Питання в роботі з партнерами виникали, але вони вирішувалися. Ніяких судових позовів щодо невиконання домовленостей Державної продовольчо- зерновою корпорацією Китай не подавав", - зазначив Швайка.
Україна також планує досягти експортних показників за рахунок країн Євросоюзу.
Нагадаємо, вчора Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Європейський Союз в односторонньому порядку запровадив в дію положення Угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі. ЄС обнулить мита на 83,1 % аграрних товарів. За даними експертів, договір передбачає безмитне ввезення 950 тис. т пшениці на рік, кукурудзи - 400 тис. т , ячменю - 25 тис. т. З виробників м'яса виграють лише постачальники птахи, які отримали дозвіл на експорт своєї продукції в ЄС.
- Актуальне
- Важливе