live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС не визнає псевдореферендумів в Україні і закликає до санкцій проти Росії

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу закликали всіх членів ООН вжити економічних, торговельних і фінансових заходів проти Росії через незаконну анексію Криму і Севастополя

Про це йдеться у підсумках сьогоднішнього засідання міністрів у Брюсселі, на якому обговорювалося українське питання, передає Еспресо.TV з посиланням на Радіо Свобода.

Ґрунтуючись на резолюції Генеральної асамблеї ООН, яка засудила проведений Росією у Криму "референдум" про "незалежність" півострова і його вступ до Росії, Євросоюз твердо підтримує єдність, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України й закликає і Росію до того ж, йдеться у документі.

ЄС стривожений невпинними намаганнями проросійських сепаратистів дестабілізувати Східну й Південну України, що є неприйнятні й мусять припинитися, заявили міністри. ЄС не визнає ні проведених учора, ні будь-яких можливих майбутніх незаконних і нелегітимних "референдумів", наголосили вони.

Крім того, ЄС привітав зусилля України, які вона вживає на виконання Женевської заяви 17 квітня, і закликав Росію піти на дієві кроки, щоб теж виконати її зобов’язання, які Москва взяла в Женеві.

Також Євросоюз повторив заклик до Росії відвести її війська від кордонів України й негайно відкликати мандат Ради федерації, верхньої палати російського парламенту, на використання воєнної сили на території України.

Європейський союз також засудив заяви й візити чільних російських посадовців, що мають на меті підтримати незаконні зазіхання на сепаратистські дії й тим роблять внесок у підвищення напруженості в Україні й інших державах регіону.

Серед інших пунктів широкої заяви міністрів ЄС – тверда підтримка проведенню вільних і чесних президентських виборів в Україні 25 травня, а також глибока стурбованість дедалі гіршим становищем із правами людини стосовно кримських татар в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, результатом зустрічі у Брюсселі сьогодні також стало розширення списку санкцій, до якого потрапила ще 13 осіб із Росії й Криму, а також дві кримські компанії, власність над якими захопила Росія після анексії Криму.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати