Кабмін звільнить ринок оцінки нерухомості від схем часів Януковича
Кабінет міністрів України на засіданні в середу ухвалить рішення про повну демонополізації ринку оцінки для цілей оподаткування та нарахування інших обов'язкових платежів
Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає "Інтерфакс-Україна".
"Сьогодні нарешті буде ліквідований цей корупційний інститут оцінки", - сказав він, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу.
Прем'єр нагадав, що ця схема, в рамках якої на цей вид оцінки було уповноважено лише кілька фірм, була введена при президенті Вікторі Януковичі.
Яценюк додав, що давно віддав доручення щодо її ліквідації, однак воно виконувалося майже п'ять місяців.
Як повідомлялося, новий напрямок оцінки - з метою оподаткування та нарахування інших обов'язкових платежів - передбачено ст.172 і 173 Податкового кодексу. У його розвиток було прийнято постанову Кабінету міністрів №103 від 26 жовтня 2011 року про визначення оціночної вартості продаваної (обмінюваної) нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва. Спочатку до реєстру було включено майже всі бажаючі того фірми. Однак після вступу в силу з 14 травня 2012 закону про Фонд держмайна з поправками депутата VI скликання Сергія Осики ситуація змінилася: ФДМ спільно з Державною податковою службою повинні були скласти новий реєстр оцінювачів для цілей оподаткування, для яких цей вид діяльності є виключним. В цей реєстр потрапили тільки 12 компаній приблизно з 40 фахівцями.
Це викликало протести оцінювачів, яким деякий час вдавалося утримувати ринок від монополізації, відсуваючи терміни вступу в силу рішення Кабміну про порядок сертифікації суб'єктів оціночної діяльності та проведення оцінки з метою визначення оціночної вартості майна, Проте 1 лютого він все ж набув чинності.
Як заявляв глава ради "Українського товариства оцінювачів" (УТО) Олексій Амфітеатров, внаслідок монополізації ринку послуги оцінки залежно від об'єкта коливаються в межах 0,7-9,7 тис. Грн, не відповідаючи заявам ФДМ про вартість таких послуг на рівні 300 грн . За його словами, мова йде про фактично єдиному оцінювача з 1 лютого 2014 року в Україні - приватній структурі "Український інститут управління якістю в оціночної діяльності", з яким учасники ринку зобов'язані укладати ліцензійний договір, відраховуючи за використання зареєстрованих ним авторських прав 80 тис. uрн одноразово і додатково 80% від вартості кожної оцінки об'єкта.
Також ЗМІ неодноразово писали, що створення такої монопольної схеми в оціночній галузі лобіював нардеп Антон Яценко.
- Актуальне
- Важливе