В Центрі звільнення полонених розповіли, як правильно добиватись звільнення заручників
В Центрі звільнення полонених просять родичів подавати заяву про зникнення людини в СБУ для визволення заручників в зоні АТО. А вже після цього з номером і датою вхідної заяви в СБУ треба звертатися до перговорників
Про це йдеться в повідомленні Центру в "Фейсбуці", пише Еспресо.TV.
"З урахуванням того, що в зоні АТО маса польових командирів один одному не підкоряються, ключове питання - це визначення місця, де тримають полоненого. Як тільки місце утримання полоненого визначено - ми розуміємо з ким проводити переговори про звільнення. Ми складаємо загальний список зниклих і показуємо в кожному місці, де проводимо переговори. Але не факт, що той, хто пропав знаходиться саме в цьому місці", - зазначають в Центрі і наголошують в жодному разі не виконувати вимоги терористів, наприклад — про звернення до журналістів, піднятті шуму, розповсюдженні заяви і т.д.
"Чим більше ви будете виконувати ці вимоги і чим більше звертатися в пресу — тим примарнішими стають надії на швидке визволення ваших друзів і родичів", — попереджає Центр звільнення полонених.
Також переговорники просять давати ВСЮ інформацію по розшукуваним людям і направляти її на електронну пошту Центру [email protected] (не особистим повідомленням в Facebook) в нас тупній формі:
1. Повні ПІБ зниклого (що у полон)
2. Число-місяць-рік народження (хоча б рік)
3. Де проживає (село/місто і область достатньо)
4. Статус зниклого (полоненого) — військовий, цивільний, волонтер і т.д.
4.1. Якщо військовий — звання, посада, частина (досить номер бригади або назва добровольчого загону). Якщо мова йде про добровольців або Нацгвардії — потрібно писати в ПП в Facebook або на е-мейл
5. Дата, коли пропав (потрапив у полон)
6. Де пропав або потрапив в полон
7. За яких обставин пропав або потрапив в полон
8. Чи були дзвінки "з того боку"
9. Номер і дату вхідної заяви в СБУ про зникнення людини
10. Контактні телефони родичів
В Центрі попереджають, що всім найближчим родичам можуть дзвонити "з того боку". Найголовніше в процесі розмови з'ясувати - чи живий полонений (просити дати йому трубку на пару слів) і де він знаходиться конкретно (в якому місті і місці).
- Актуальне
- Важливе