Харківські авіамоделісти зібрали безпілотний літак "Гусак-розвідник"
Представники Федерації авіамодельного спорту Харківської області зібрали безпілотний літак для бійців антитерористичної операції
Авіамоделісти сподіваються: апарат збереже життя багатьом бійцям, передає Еспресо.TV, з посиланням на Медіапорт.
Зараз, щоб скорегувати вогонь артилерії по противнику, військовим доводиться заходити на територію ворога.
Роботи над безпілотником оплатив фінансист і волонтер Михайло Кобцев. Каже: на що витратити гроші, йому підказали самі бійці однієї з українських бригад - учасники антитерористичної операції. Вони розповіли Кобцеву про втрати: щотижня з завдань не повертаються розвідники - коректувальники вогню артилерії. Щоб навести на ціль, їм доводиться заглиблюватися на територію, яку контролюють бойовики. Розвідники гинуть або від кулі снайпера, або під перехресним артилерійським вогнем.
"Необхідно не висилати туди людей, які гинули там і від своїх, і від снайперів, і від кого завгодно, тобто літає собі бездушний літачок, який може показати чітко, конкретно і правильно", - пояснює Кобцев.
Збирали безпілотник глава Федерації авіамодельного спорту Харківської області Андрій Остриков і двоє його помічників. Андрій Остриков каже: апарат, який отримав назву "Гусак-1", зможе на півсотні кілометрів залітати вглиб території бойовиків і повертатися назад.
"Це безпілотний літальний апарат, який має можливість провести автоматичні "зліт-посадку", летіти за маршрутом і перебувати в повітрі близько години, летіти зі швидкістю від 50 до 100 кілометрів на годину в залежності від ситуації", - називає параметри Остриков.
На борту безпілотника встановлені кілька камер. Перші 12 кілометрів апарат передає відео в режимі онлайн, потім записує картинку на карту пам'яті. З максимальної висоти в один кілометр «Гусак» може «розгледіти» пересування бойовиків, місця, де знаходиться техніка. Якщо «птах» «приживеться» на передовій, коректувальникам не потрібно буде заходити на територію бойовиків. Досить буде сидіти перед екраном комп'ютера, дивитися відео і наносити цілі на карту.
Працювати з апаратом вчаться бійці 93-ій механізованій бригади (вона розташована в Дніпропетровській області). Розвідник Андрій Горда служить поблизу аеропорту "Донецьк". Каже, незважаючи на так зване "перемир'я", безпілотники дуже потрібні і зараз.
"У нас постійно артилерійські дуелі. Крім того, дуже близько ми знаходимося по сусідству з сепаратистами, відповідно, нам постійно потрібно експлуатувати це кожен день", - розповідає боєць.
Поки що "Гусак-1" "стає на крило" в полях під Харковом. Наступного тижня бійці хочуть забрати його на передову. До командування АТО зі своєю розробкою авіамоделісти ще не зверталися. Але кажуть: технікою вже зацікавилися військовослужбовці добровольчих батальйонів.
- Актуальне
- Важливе