live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада попередньо схвалила створення Національного антикорупційного бюро


фото: golos.ua
Верховна Рада України ухвалила у першому читанні президентський законопроект №5085, який передбачає створення єдиного органу з боротьби з корупцією – Національного антикорупційного бюро

Як повідомляє кореспондент Еспресо.TV , відповідний законопроект підтримали 278  народних депутатів.

Як зазначив під час виступу представник президента у ВР Руслан Князевич, існуючий механізм боротьби з корупцією довів свою неефективність і в країні виникла нагальна потреба створення нового органу. «Єдиний спосіб зараз побороти корупцію – створення нового  органу, який натомість візьме на себе всі ті дріб’язкові повноваження,  які розпорошені серед різних правоохоронних органів», - сказав Князевич.

За його словами, згідно з документом, на Антикорупційне бюро будуть покладені повноваження щодо досудового розслідування та  кримінального  провадження щодо боротьби з корупцією.

Представник президента наголосив, що створення такого органу – не лише потреба часу, але і одна з основних вимог угоди з МВФ.

При цьому законопроектом  пропонується забезпечити  незалежність при формуванні складу бюро , і в першу чергу його керівника.

Склад Антикорупційного бюро буде затверджувати  спеціальна комісія і затверджуватися президентом.

«Всі без винятку представники бюро будуть підбиратися виключно спец комісією  і проходитимуть конкурс незалежно від того,  чи до цього часу вони  перебували на держслужбі у правоохоронних органах», - зазначив Князевич.

За його словами, вперше в  історії українського законодавства пропонується визначити  розмір матеріального  заохочення  і зарплати представників антикорупційного органу.

Контроль   за діяльністю органу покладається в тому числі  на Верховну Раду, яка матиме можливість під час своїх слухань отримувати повний звіт про роботу органу, вносити свої пропозиції.

«Накінець в Україні  з`явиться інститут, який здатний взяти на себе той вантаж суспільних вимог і який почне, сподіваюсь, ефективну боротьбу з корупцією», - резюмував Князевич.

У свою чергу, спікер парламенту Олександр Турчинов зазначив, що остаточно ухвалити зазначений законопроект планується 14 жовтня.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що створення окремого органу національного антикорупційного бюро, яке повинно боротися з проявами корупції не серед мілких чиновників, а в першу чергу серед високопосадовців першої-третьої категорії , є ключовим елементом боротьби з корупцією.

 
"Премєри, міністри, депутати, керівники обласних адміністрацій. Всі хто мають державні владні повноваження повинні підпадати під дію антикорупційного закону", - зазначив Яценюк.

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати