США допустили Японію до видобутку гідрату метану на Алясці
Японія і США домовилися про проведення спільних досліджень в галузі експериментальної видобутку гідрату метану на Алясці
Відповідний меморандум був підписаний сьогодні в Токіо на Міжнародній конференції "Виробники та споживачі скрапленого природного газу", передає РИА "Новости".
Проектом займуться японська державна корпорація нафти, газу і металів (JOGMEC) і Державна лабораторія енергетики і технологій міністерства енергетики США.
Подробиці угоди поки не розголошуються, але, як видно, воно свідчать про те, що Японія прагне експортувати свої унікальні технології з видобутку газу з гідрату метану в обмін на допуск до розробки нових родовищ.
Японія, яка не має своїх корисних копалин, змушена імпортувати енергоносії. Потреби в них особливо зросли після аварії на АЕС "Фукусіма-1" і зупинки всіх атомних станцій в країні.
Гідрат метану - кристалічна речовина, що виникає при низьких температурах і під тиском, являє собою суміш молекул води і метану, в природі зустрічається під шаром вічної мерзлоти або глибоко на океанському дні. Навесні цього року японській JOGMEC вперше в світі вдалося добути газ з гідрату метану, що залягає на дні океану. Перша пробна партія природного газу була видобута з глибини 1,3 км. Родовище, розташоване в Тихому океані на півдні основного японського острова Хонсю, за попередніми розрахунками, містить запаси гідрату метану, зіставні з обсягами споживання газу в країні за 14 років.
Японські енергетики покладають великі надії на гідрат метану як на перспективне джерело природного газу. Вважається, що запаси цього виду сировини в Японії дорівнюють 7 трлн кубометрів.
- Актуальне
- Важливе