Міжнародні інвестори назвали дії Кремля небезпечнішими за Еболу
Найбільшу загрозу безпеки для світового фінансового ринку є Росія, вона ж головним чином програє від падіння цін на нафту
Це випливає з опитування міжнародних інвесторів, складеного Bloomberg Global Poll, передає Еспресо.TV з посиланням на "РБК-Україна".
52% учасників опитування назвали російсько-український конфлікт найнебезпечнішим для світового фінансового ринку чинником. Для порівняння, "Ісламську державу" таким вважають 26% респондентів, а поширення лихоманки Ебола - 5%.
"Ситуація Росія-Україна більш небезпечна, так як серед нас є суверенна держава, яка намагається посилити свою владу, створивши хаос і використовуючи загрозливі дії війни", - заявив керуючий з продажу активів банку Nordea в Гельсінкі Майкл Сімонсен.
Учасники опитування вважають, що від низьких цін на нафту постраждає в першу чергу Росія. Такої думки дотримуються 51% опитаних, 21% назвали Венесуелу, 12% - Саудівську Аравію, 6% - Іран.
Експерти відзначають, що фінансування державного бюджету і зовнішньої торгівлі Росії, як і інших, більш дрібних виробників, залежать від цін на нафту.
"Для близькосхідних експортерів нафти вигідна висока ціна (на нафту), але вони можуть дозволити собі і більш низьку ціну", - зауважив Фабіан Фріче з Collineo Asset Management GmbH.
Думки експертів з питання, які країни вигадають від дешевої нафти, розділилися. 31% респондентів назвали США, 18% - Китай, 15% - на Японію. 11% опитаних вважають, що дешева нафта сприятливо позначиться на економіках Європи та Індії.
При цьому багато європейських інвесторів вважають, що країни Старого світу і промислово розвинені азіатські держави більше виграють від дешевої нафти, ніж США. Сполучені Штати, хоч і відчують позитивний ефект, але в меншій мірі, ніж країни ЄС, тому що також є великим виробником нафти, зазначили вони.
Bloomberg провів опитування серед 510 своїх передплатників - інвесторів, аналітиків і трейдерів 11-12 листопада, похибка складає плюс-мінус 4,3 відсоткового пункту.
В цьому році інвестори зіткнулися з серією геополітичних криз, серед яких бойові дії в Східній Європі, загроза лихоманки Ебола, а також територіальні суперечки між Китаєм і його сусідами. Зростання ступеня ризику для фінансових ринків від політичного і військового насильства помітили 46% респондентів, 41% учасників опитування назвали його стійким, 13% бачать зниження.
Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама назвав Росію другою після Еболи світовою заразою.
- Актуальне
- Важливе