live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент Чехії знову підіграє Путіну, розповідаючи про "громадянську війну" в Україні

Заходу немає сенсу надавати Україні економічну допомогу, тому що на її території триває громадянська війна

Таку думку висловив президент Чехії Мілош Земан в інтерв´ю російському Первому каналу, передає Еспресо.TV.

"По-моєму, найголовніше, треба зрозуміти, що в Україні просто громадянська війна. Нам не треба займатися якимись мріями про підтримку, включаючи економічну підтримку України, тому що в умовах громадянської війни, економічна підтримка - це повна нісенітниця", - заявив він.

"Ну, ось перший крок - це договір між українцями і українцями. І тільки другий крок - договір про газ, договір про збереження України перед банкрутством, тому що цей ризик реально існує, в умовах громадянської війни будь-яка економічна допомога - це лише втрата грошей", - додав Земан.

Президент Чехії також висловив песимістичні погляди щодо швидкого вирішення кризи в Україні та наголосив на тому, що для уникнення банкрутства, необхідно зупинити "громадянську війну".

"Уявіть собі величезні гроші, які вам потрібні для громадянської війни з обох сторін. Ви практично не маєте грошей і на щось інше, тільки на війну. Так? Отже, якщо ви хочете уникнути банкрутства, ви повинні зупинити громадянську війну",  - підкреслив він.

Земан також вкотре розкритикував санкції ЄС проти Росії та наголосив на тому, що він є не єдиним європейським лідером, який скептично ставиться до такої політики.

"Санкції є ось такою loss-loss стратегією, стратегією, при якій втратять все, і ніхто не має ніякі переваги",  - зазначив він.

"Це не тільки Чехія, це Словаччина, Угорщина, здається, що навіть Австрія. Значить, наприклад, прем'єр Словаччини Роберт Фіцо висловлює свою недовіру, що стосується санкцій ще голосніше, ніж Чехія. Деякі європейські держави також трошки коливаються", - додав президент Чехії.

Нагадаємо, раніше у Мілоша було чимало висловлювань, які ставлять під сумнів розуміння чеським лідером подій в Україні. Зокрема, він називає "громадянською війною" події на Донбасі. iDnes цитує його слова про те, що "громадянська війна в Україні є не загрозою, а реальністю". Зимовий протест на Майдані в Києві він визначив як рух не лише продемократичних демонстрантів, але і як "лігво бандерівських сил".

Читайте також, від кого в Європі Україні варто чекати удару в спину 

Варто зазначити, що Мілош Земан часто говорив, що запровадження санкцій проти Росії та санкції Росії у відповідь є контпродуктивними діями сторін.

"Кожна санкція є, по-перше, нісенітницею і недієвою, а по-друге, вона, що логічно,  викликає протисанкції", – каже Земан.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати