live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Wizz Air не виключає припинення діяльності в Україні


фото: prim.aero
Через прийняття нових правил допуску авіакомпаній на маршрути може зупинити розвиток або навіть закритися "Візз Ейр Україна"

Компанія Wizz Air стурбована, що прийняття нових правил допуску авіакомпаній на маршрути може зупинити розвиток або навіть призвести до закриття Візз Ейр Україна, якщо вона не зможе забезпечити собі можливість функціонувати.

Про це в коментарі виданню ЛІГАБізнесІнформ заявив генеральний директор компанії Wizz Air Акош Буш.

Він зазначив, що авіакомпанія має намір оскаржувати документ.

"Ми брали участь у форумах експертів, дискусіях Державіаслужби та Міністерства, писали листи владі, пояснюючи, чому цей крок недостатньо продуманий. Однак бачимо, що наш голос не був почутий, а умови документа ставали все більш і більш жорсткими", - підкреслив він.

Акош Буш сказав, що цей документ суперечить нормам відкритого ринку. "Влада говорить про прозорі і чітких правилах отримання призначень, але документ йде врозріз з ними", - зазначив гендиректор компанії.

За його словами, порядок встановлює більш жорсткі правила і умови для авіаперевізників в порівнянні з тими, що діяли раніше. У той час як авіаційна галузь очікувала, що обмежень стане менше і всі правила будуть уніфіковані з правилами ЄС, беручи до уваги те, що Україна прагне відповідати європейським нормам відкритого неба. "Документ йде в розріз з нормами відкритого ринку і спрямований на те, щоб захистити інтереси однієї групи", - заявив він.

"Цей документ встановлює правила для авіакомпаній, зареєстрованих в Україні, які прагнуть отримати призначення на рейси від Державіаслужби. Тому кількість авіаперевізників і кількість маршрутів може скоротитися", - сказав Акош Буш.

Нагадаємо, 13 листопада стало відомо, що Мін'юст зареєстрував новий порядок призначень на маршрути, розроблений Державіаслужбою, яку очолює колишній топ-менеджер "МАУ" Денис Антонюк. 

Новий порядок передбачає "конкурс" заявок, в якому враховуються використання раніше виданих призначень (10 балів), кількість виконаних польотів всередині України за останні три роки (20 балів), розмір флоту і персоналу (по 10 балів), кількість виплачених податків (10 балів ).

Таким чином, найбільший гравець на ринку авіакомпанія - МАУ - може дублювати заявки інших авіаперевізників на маршрути і абсолютно законно перемагати, оскільки всі ключові бали приносять не якісні характеристики, а кількісні.

Це означає фактичне закриття неба України для нових українських авіакомпаній на найближчі роки, а також неможливість більшості діючих гравців, включаючи Wizz Air Україна, отримати права на польоти за новими маршрутами.

За повідомленням ЗМІ компанія "МАУ" контролюється олігархом і губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським.

Все по темі

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати