Джазові Концерти Миру відбудуться у Слов'янську, Краматорську та Дружківці
Сьогодні, 5 грудня, у Львові розпочався XIV міжнародний фестиваль Jazz Bez
Концерти відбуватимуться у чотирнадцяти містах України та Польщі. Але особливу увагу привертає спеціальна ініціатива фестивалю — Концерти Миру на звільнених територіях Сходу. Сьогодні стало остаточно відомо, які саме колективи повезуть музику свободи до Слов'янська, Краматорська та Дружківки.
Отож, 10 та 11 грудня у Краматорську та Слов'янську відповідно виступить польський колектив «Dominika Rusinowska Quartet». Четверо джазистів на чолі зі скрипалькою Домінікою Русіновською почнуть свою концертну трасу у Польщі та через Львів, Луцьк і Харків доберуться до Слов'янська й Краматорська. Там на одній сцені з ними виступить спеціально відновлений до Фестивалю краматорський джазовий колектив «Ground Beat».
Унаслідок військових дій на Сході України «Ground Beat» довший час не працював — музиканти роз'їхалися хто куди. Саме проект «Концерти Миру» спонукав їх відновити групу та почати репетиційний період, щоб 10 та 11 грудня взяти участь в концертах Jazz Bez.
Сикстет «Ground Beat» також візьме участь у додатковому концерті в місті Дружківка. Тамтешні громадські та культурні активісти, дізнавшись про спеціальну ініціативу фестивалю, вирішили запросити українських джазменів і до себе. Відтак Концерт Миру у Дружківці заплановано на 14 грудня. На одній сцені з краматорськими музикантами виступить кримськотатарське «Usein Bekirov Trio».
Розклад Концертів:
10 грудня, 19:00 — Краматорськ, клуб «Фієста» (вул. Леніна, 24)
11 грудня, 15:00 — Слов'янськ, Міська школа мистецтв
11 грудня, 20:00 — Слов'янськ, клуб «Барель» (вул. Свободи, 5)
14 грудня, 15:00 — Дружківка, Палац творчості для дітей та юнацтва (вул. Космонавтів)
Відбуватиметься пряма онлайн-трансляція концертів, яку забезпечує компанія «UA ONLINE».
Усі концерти на звільнених теритріях східної України відбуватимуться безкоштовно. Витрати покривають організатори фестивалю Jazz Bez. Підтримати спеціальну ініціативу можна, переказавши пожертви на картку 5168 7572 6745 6202 (Володимир Бєґлов).
Довідка:
«Dominika Rusinowska Quartet». Dominika Rusinowska – скрипка, Mateusz Gawęda – фортепіано, Jakub Mielcarek – контрабас, Józef Rusinowski – барабани. Молодий проект народився 2012 року внаслідок пошуків скрипачки у джазовій та експериментальній музиці. Учасники квартету є випускниками музакадемій Кракова та Катовіце. Квартет виконує твори сучасних джазових композиторів та власну музику. Тут можна віднайти відлуння джазових традицій, інтерпретованих в індивідуальний спосіб, та сучасної музики. Для музикантів «Dominika Rusinowska Quartet» є найближчою інтенсивність джазу 60-их років,зокрема творчість таких світил, як: Eric Dolphy, Matthew Shipp, John Zorn, Zbigniew. Для квартету є характерним акустичне звучання та експерименти.
«Ground Beat». Джазовий сикстет з Краматорська. Володимир Коваленко – саксофони, Віктор Рубановський – бас, Олексій Сівак – ударні, Ярослав Баволяк – гітара, Дмитро Белай – клавішні, Любов Жердєва – вокал. Львівяни зможуть почути колектив в травні на фестивалі «Флюґери Львова». Саме навесні почнеться робота цього колективу над організацією Jazz Bez '2015 у Краматорську, Словянську і Дружківці.
«Usein Bekirov Trio». Усейн Бекіров – клавішні, Андрій Кохан – бас-гітара, Валерій Коваленко – барабани. Один із найвідоміших джазменів Криму та кращих клавішників України. Усеін працює у стилях funk, fushion, ethno-jazz. У його композиціях звучать мелодії кримських татар, українців, азербайджанців, балканський фольклор. Незважаючи на особисту оригінальність, легко працює в інших стилях, завдяки досвіду співпраці із «зірками» української естради (як автор і аранжувальник пісень та як музикант). Бекіров є випускником Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського. За останні роки створив низку оригінальних джазових проектів: «Freenatіonale-бенд», «Etnovatіon», «Бекіров-бенд», «Тріо Усейна Бекірова».
Jazz Bez – транскордонний джазовий марафон, який поєднує десятки міст, сотні музикантів, тисячі меломанів, безліч кілометрів та ще більше відтінків джазу у єдине свято музики і свободи. Родзинкою J.B. є поєднання в рамках одного фестивалю максимальної кількості джазових стилів (свінг, ф’южн, бі-боп, джаз-рок, фанк, кул, фрі- джаз…) та імпровізаційної музики. За 14 років на фестивалі відбулися сотні концертів, на фестивалі утворилися десятки міжнародних проектів, а кількість музикантів, що грали на «Джаз Безі» перевищила тисячу.
- Актуальне
- Важливе