live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російські мільярдери за рік збідніли на $73 млрд, - Forbes


фото: EPA
За оцінкою російського видання Forbes, 20 найбагатших людей Росії втратили в минулому році $ 73,4З млрд

Зміна в розмірі їх стану оцінювалося в період з 12 лютого по 16 грудня. Раніше агентство Bloomberg оцінило втрати російських мільярдерів з початку року в $ 62 млрд, пише РБК.

За даними Forbes, максимальні втрати поніс глава АФК "Система" Володимир Євтушенков, який три місяці провів під домашнім арештом в якості обвинуваченого у справі про легалізацію коштів при купівлі "Башнефть".

Його статок зменшився на $ 8,1 млрд, до $ 0,9 млрд, і він втратив звання мільярдера, хоча і залишився на 20-му місці в списку найбагатших людей Росії. Раніше Bloomberg оцінив втрати Евтушенкова в $ 9 млрд, або 90%, його стану, і виключив його зі списку мільярдерів.

На другому місці за втратами серед найбагатших росіян виявився глава сталеливарної групи НЛМК Володимир Лісін. Його статок скоротився, за версією Forbes, на $ 7,5 млрд, до $ 8,7 млрд, а сам він перемістився з 4-го на 9-е місце в списку російських багатіїв.

Глава НОВАТЕК Леонід Міхельсон посів третє місце за втратами з $ 6,5 млрд. Він перемістився з 5-го на 7-е місце зі статком у $ 9,1 млрд.

Бізнесмен Геннадій Тимченко зберіг 6-місце в рейтингу багатіїв $ 9,1 млрд і став четвертим за втратами ($ 6,2 млрд).

Ці ж три мільярдера виявилися самими невдахами в поточному році і за версією Bloomberg, який розмістив їх в дещо іншому порядку. За даними агентства, Міхельсон втратив $ 8,7 млрд, Тимченко - $ 7,8 млрд, а Лісін - $ 7,5 млрд.

Forbes зазначає, що інвестор Алішер Усманов зберіг перше місце в рейтингу найбагатших людей Росії з $ 13,9 млрд при втратах в $ 4,7 млрд (6-е місце). За версією Bloomberg, бізнесмен втратив $ 6,8 млрд і з $ 13,4 млрд поступився першим місцем у списку найзаможніших людей Росії Віктору Вексельбергу.

Втрати Вексельберга Forbes оцінив в $ 3,4 млрд (10-е місце), що дозволило йому піднятися на з 3-го на 2-е місце в рейтингу російських мільярдерів з $ 13,8 млрд. Bloomberg вважає, що його статок становить $ 13,6 млрд, а втрати за рік досягли $ 1,2 млрд.

На 15-е місце за втратами Forbes помістив Олега Дерипаску (- $ 1,9 млрд), тоді як Bloomberg порахував, що його статок збільшився на $ 855 млн за рахунок зростання капіталізації його частки в "Русалі". За версією агентства, він коштує $ 7,5 млрд, а за даними журналу - $ 4,6 млрд (піднявся з 20-го на 19-е місце в рейтингу російських багатіїв).

За версією Forbes єдиним з двадцятки найбагатших людей Росії, хто зберіг свій стан, виявився колишній власник "Уралкалія" Дмитро Риболовлєв. З $ 8,8 млрд він піднявся на 8-е місце з 17-го. Bloomberg оцінює його втрати в $ 590,6, а стан - в $ 9,8 млрд.

Серед тих, хто втратив багато грошей в минулому році Bloomberg згадував Аркадія Ротенберга, статок якого зменшився до $ 898 млн, або на 72%. За даними Forbes, на початку року бізнесмен коштував $ 4 млрд.

Журнал зазначає, що зменшення стану найбагатших людей Росії в доларовому вираженні пов'язане зі скороченням вартості рубля в іноземній валюті і зниженням капіталізації їхніх активів.

Нагадаємо, за словами екс-міністра фінасів Росії Олексія Кудріна Росію чекає "справжня, повноцінна економічна криза".

новини партнерів

22 березня, 2018 четвер

22 березня, 2018 четвер

21 березня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати