Moody's знизило кредитний рейтинг Росії до "передсміттєвого"

Міжнародне рейтингове агентство Moody 's знизило рейтинг російських державних облігацій до рівня "Baa3"

Про це повідомляється в прес-релізі агентства, передає Еспресо.TV з посиланням на "Інтерфакс".

"Ваа3" - остання ступінь в лінійці інвестиційних рейтингів. За цією сходинкою слідують "сміттєві" рейтинги. Агентство також помістило рейтинг російських цінних паперів на перегляд з можливістю подальшого зниження.

У повідомленні Moody's наголошується, що аналітики агентства очікують збереження профіциту поточного рахунку Росії у зв'язку зі скороченням імпорту і триваючим відтоком капіталу. Проте необхідність погашати борги держави, банків і компаній буде скорочувати золотовалютні резерви ЦБ, відзначає Moody's.

Ще два великих рейтингових агентства - Fitch Ratings і Standard & Poor's раніше також знизили кредитні рейтинги Росії до останньої інвестиційної сходинки.

Провідні агентства також знизили кредитні рейтинги найбільших російських компаній і банків. 16 січня Fitch Ratings знизило рейтинги 30 фінансових організацій Росії.

Російська економіка знаходиться на межі рецесії на тлі обвалу нафтових котирувань на 50% за останні шість місяців. У зв'язку зі спадом цін на нафту і також санкціями, які не дозволяють компаніям рефінансувати борги, рубль подешевшав до найбільших валют на 47%. Банк Росії підвищив ключову ставку до 17% і був змушений витратити торік на валютні інтервенції близько $ 88 млрд.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міжнародне рейтингове агентство Moody's прогнозує зниження ВВП Росії в 2015 році до 5,5%.

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати