Рада створила суспільне мовлення
Верховна Рада проголосувала у другому читанні закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо суспільного телебачення і радіомовлення України"
"За" проголосували 256 народних депутатів, повідомляє кореспондент Еспресо.TV.
У прийнятому законі не підтримали пропозицію депутата Миколи Томенка про створення окремої юрособи для суспільного радіо - уся структура працюватиме за принципом "об'єднаного ньюзруму", передає "Українська правда".
Суспільний мовник здійснюватиме мовлення не менше ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення (суспільно-політичному та культурно-освітньому), на регіональних каналах мовлення та не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному).
Рада відмовила виключити із закону обласні ТРК та дозволити місцевій владі мати "регіональне суспільне мовлення".
Нагадаємо, у першому читанні закон про суспільне мовлення ухвалили 13 січня.
Він передбачає створення незалежної від президента та уряду Національної суспільної телерадіокомпанії, на базі всеукраїнських та регіональних державних ТРК.
Як зазначається у законі, суспільне телебачення і радіомовлення України утворюється у формі публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (НСТУ), 100 відсотків акцій якого належить державі.
НСТУ утворюється на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії "Культура", обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіомовної компанії "Крим", державних організацій "Київська державна регіональна телерадіокомпанія", "Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія", "Новгород-Сіверська регіональна державна телерадіокомпанія "Сіверська", "Криворізька регіональна державна телерадіокомпанія "Криворіжжя", державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм", що реорганізуються шляхом приєднання до Національної телекомпанії України.
Утворення НСТУ здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, визначених цим законом.
Законом, зокрема, встановлюється, що НСТУ є об’єктом загальнодержавного значення, а відчуження, передача (крім короткострокової оренди), приватизація нерухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва, земельних ділянок, на яких вони розташовані, а також акцій, що належать державі у статутному капіталі НСТУ, забороняється.
- Актуальне
- Важливе